Antalya’da Kumaş Kim Alıyor? Antalya Kumaşçılar

Antalya kumaşçılar çarşısı,Antalya Kumaş toptancıları,İzmir ucuz parça kumaş,Antalya kumaş pazarı,Antalya kumaş kim alıyor,Antalya kumaş alan,Antalya kumaş nereden alabilirim,Antalya kumaşçılar çarşısı,

Antalya’da Kumaş Kim Alıyor?  Antalya Kumaşçılar

Viskon, doğal hammaddelerden selülozdan yapılmış yapay bir kumaştır. İlk olarak 19. yüzyılın sonunda üretildi. O zamandan beri, malzeme sürekli popülerlik kazandı. Son yıllarda, Türkiye viskoz üretimi, atıkları çevre dostu karışımlara dönüştürmek için yapılan yüksek maliyet nedeniyle artmamıştır. Yan ürünlerin zararlılığını azaltan yeni teknolojik çözümler, viskoz malzeme üretimini genişletmek için umut vermektedir. Makale, viskozun kapsamının yanı sıra bileşimi ve özelliklerini tartışmaktadır.

Viskon kumaş çeşitleri, özellikleri

Viskon krep

Krep Viskon

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Viskon tekstil kumaşlarına olan büyük talep, özelliklerin bir kombinasyonundan kaynaklanmaktadır.

Malzeme hoş bir dokunma hissine neden olur.

Ankara kumaş kime satarım, Ankara kumaş satın alanlar, Ankara parça kumaş, Ankara viskon kumaş, parça kumaş ankara, turlu viskon anakara, turlu viskon kumaş satın alan, Viskon kumaş Ankara,

Kumaş ısıya dayanıklıdır, yaz aylarında serin, kışın – rahat ılık olarak algılanır.

Filamentlerin iyi emme özellikleri boya partiküllerini sabitlemeyi kolaylaştırır. Kumaşlar kolayca ve sıkıca lekelenir, güzel bir görünüme sahiptir.

Viskon çok hafiftir, kesinlikle vücutta ağırlık hissi yaratmaz.

Higroskopik özellikler her iklim bölgesinde hoş bir his sağlar.

Hava moleküllerine iyi geçirgenlik, vücudun doku örtüsü altında “nefes almasını” sağlar.

Malzeme statik elektrik oluşturmaz.

Tuvaller güzelce örtüldü, parlak bir yüzeye sahip, zorlu estetiklerin gereksinimlerini karşıladı.

Viskon giymek rahattır ve bakımı kolaydır.

Doku eksiklikleri şartlıdır. Genellikle ıslak durumda küçük bir mukavemet gösterir. Aynı zamanda, malzeme mükemmel bir şekilde silinir, bütünlüğüne zarar vermeden kurutulur. Doku uzadığını unutmayın. Bu, polyesterlerin eklendiği tuvallerde olur. Bazı ürünlerde, bu nitelikler bir erdem olabilir.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Viskon malzemeler ipek , keten, yün, pamuk gibi farklı tiplerde mevcuttur.

Daha fazla eş anlamlısı vardır. Lisans patent sahiplerine ödeme yapma ihtiyacı nedeniyle, ürün normal viskozdan daha pahalıdır.

Modal kumaş, geleneksel olandan farklı bir teknoloji kullanılarak çeşitli kökenlerden selülozdan üretilir. Malzeme normal viskozdan çok daha hafiftir; kolayca ve sıkıca boyanır.

Elastan ilavesiyle harmanlanmış ürünler, kadınlar için spor giyimde uygun ek esneklik ile karakterize edilir.

Polyester elyaflarla birleştirildiğinde  ürünlerde kadın figürüne güzelce uyan bir “ yağ ” kumaş elde edilir.

Teknolojinin yeni bir modifikasyonu, geliştirilmiş mekanik ve fiziksel özelliklere sahip polinoz ve yüksek modüllü lif (siblon) elde etmeyi mümkün kıldı.

Astar malzemelerinin imalatında viskon ve pamuk veya polyester içeren harmanlanmış kumaşlar kullanılır.

Modern iç pazarda, ithal viskon baskındır. Birçok ürün Türkiye tarafından sağlanır. Zeytinburnu Kumaşçılar çarşısı bu hafif sanayi segmentini geliştiriyor. Yerli ürünlerle birlikte, tüketiciye, maliyeti farklı olan çeşitli tip ve kalitede viskon malzemeler sunulmaktadır.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

Viskon ütüleme

Viskon, odun hamuru temelinde yapılan ince, doğal bir malzemedir. Viskon hoş bir dokuya sahiptir, havaya izin verir ve vücudun nefes almasını sağlar, alerjiye neden olmaz ve higroskopik özelliklere sahiptir. Bu kumaş yumuşak, hafif ama dayanıklıdır. Genellikle bebek giysileri, yaz mevsimi için kadın ve erkek kıyafetleri yaparlar.

Viskon lifleri kuru bir durumda güçlüdür, kumaş ıslanır ıslanmaz, kırılgan hale gelir, bu nedenle kıyafetleri elle veya makinede yıkamak daha iyidir, ancak hassas modda, dönmeden ve diğer şeylerden ayrı olarak (viskoz kolayca boyanır).

Viskon Nasıl Kurutulur ve Ütü Yapılır?

Yıkadıktan sonra ürünü çamaşır makinesinden çıkarın, hafifçe bir havlu veya yumuşak bir bezle sarın ve sonra sıkın. Kurutma sırasında malzemenin deforme olmaması için ürünün kendisini düz bir yüzeye koyun.

Soru hala var, viskoz ütü nasıl ve hangi sıcaklıkta? Sıradan bir ütü ütüleme için uygundur, ancak seramik bir tabana sahip bir ütü kullanmak daha güvenli olacaktır. Ütüleme için temel kurallar şunlardır:

İzin verilen sıcaklık, giyim etiketinde belirtilir, genellikle bu en zayıf moddur, yaklaşık 90 derecedir. Düzleştiremiyorsanız, sıcaklığı 120 dereceye yükseltin.

Ürünü yanlış taraftan ütülemeniz gerekir.

Ön ile ütülemeniz gerekiyorsa – beyaz pamuklu bir bez veya özel bir kağıt yerleştirin.

Antalya kumaşçılar çarşısı,Antalya Kumaş toptancıları,İzmir ucuz parça kumaş,Antalya kumaş pazarı,Antalya kumaş kim alıyor,Antalya kumaş alan,Antalya kumaş nereden alabilirim,Antalya kumaşçılar çarşısı,

Viskonu ütülemenin en kolay yolu gazlı bez veya nemli bir bezdir.

Kumaşı deforme etmemek için ütüyü ayrı alanlarda kalmayacak şekilde hızla sürün.

Viskon giysilerini buharlaştırmak kesinlikle yasaktır.

Kumaşın ana dezavantajı, normal aşınma sırasında bile çok fazla kırışmasıdır. Viskon nasıl kırılır, böylece kırışmaz mı? Bunu yapmak için, ürünü nemli bir bezle, düşük sıcaklıkta, ancak çok dikkatli bir şekilde ütüleyin. Ütü yapıldıktan sonra, giysiler düz bir yatay yüzeye serilebilir veya bir elbise askısına asılabilir.

NOT: YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR ÇARŞISINDA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın