Balıkesir Krep Kumaş Balıkesir Kumaş Satın Alanlar

istanbul krep kumaş satın alan,krep kumaş satın alan istanbul,krep kumaş istanbul, balıkesir krep kumaş kumaş,krep kumaş balıkesir,

Balıkesir Krep Kumaş Balıkesir Kumaş Satın Alanlar

Büyükannelerimiz ve annelerimiz sırasında, şu anda böyle bir kıyafet yoktu, ama işler dayanıklıydı. Kıyafetlerin kalıtsal olması, birkaç kuşaktan kadınlara sadakatle hizmet etmesi şaşırtıcı değildir. Şık kumaşlardan biri, eşsiz özellikleri ve çekici görünümü sayesinde şimdiye kadar alaka düzeyini kaybetmeyen krep olarak kabul edildi.

Krep Yapımı

Malzemeyi kanvasın karakteristik dokusu ile tanımak kolaydır – taneli, dokunuşa kaba. Benzer bir “krep etkisi”, üretimde 2 yolla elde edilir.

YERİMİZ ZEYTİNBURNU İSTANBUL’DA

1. Krep büküm iplikleri. İpliği güçlü, elastik ve yoğun hale getirmek için bükülür. 1 metre uzunluğundaki bir ipliğin devir sayısı 3000’e kadar ulaşabilir! Hazırlanan lifler, farklı yönlerde bükülmüş iplikler değiştirilerek iç içe geçirilir (genellikle bir keten yöntemi ile). Üretimin son aşaması kumaşın buharlanmasıdır. Sıcak suyun etkisi altında, iplik diğer liflerle iç içe geçmiş yerlerde tutulur. Sıkı ve hafifçe gerilmiş ipliklerin bir kombinasyonunun bir sonucu olarak, kumaşın pürüzlülüğü elde edilir.

2. Sığ dokuma.  Bu teknik kullanılarak, sıradan iplik özel bir şekilde geçilir. “Krep etkisi” yaratmanın ilkesi nedir? Net bir desen olmadan, ana kumaştan farklı olan ipliklerin örgü bölümleri oluşur. Bu nedenle, bu durumda kumaş üzerindeki kesin desen veya desen değildir.

Krep kumaşlar hem doğal hem de sentetik elyaftan yapılır. Çoğu zaman ipek, pamuk, akrilik ve polyester, daha az sıklıkla – yün.

Krep kumaş kim satıyor,krep kumaş nereden alabilirim,krep kumaş nereden alırım,krep kumaş nerede satılıyor,krep kumaş satan yerler,ucuz krep kumaş,krep kumaş kim alır,krep kumaş kimler alıyor,krep kumaş nereye satabilirim,krep kumaş kime satabilirim,kumaş satılacak yerler,

Krep Çeşitleri

Malzemenin üretiminde hemen hemen her ipliği kullanma yeteneği, herkes için uygun bir seçenek olan kumaş çeşitlerinin yaratılmasına izin verdi.

Saten krep. Saten dokuma ile yapılan elastik, yoğun malzeme. Bir yandan, pürüzsüz ve parlak, diğer yandan kaba ve mat. Hangisinin yüzleşeceği, ürüne ve kullanım amacına bağlıdır.

Krep Şifon. Kendine özgü tane desenli hafif kumaş. Artan güç ve opaklıkta sıradan şifondan farklıdır. İpliklerin düz örgüsü sayesinde, krep şifonun ne önü ne de yanlış tarafı vardır – aynıdır.

Krep georgette. Belirgin bir doku ve parlak parlaklık ile ince, yarı saydam, elastik malzeme. Ondan şeyler ya popülerlik kazanıyor ya da şimdi olduğu gibi moda endüstrisinde önemsiz hale geliyor. Kumaş nadiren satışta bulunur ve işlemede çok titizdir.

Streç krep.  Viskon veya polyesterden yapılmış yumuşak, güçlü ve esnek malzeme. Bu kumaştan dikilen ürünler şekli mükemmel tutar ve giyildiğinde gerilmez.

Krep. Belirgin doku ve parlaklık olmadan havadar ve hafif bir krep çeşidi. Şifreye benzer, ancak daha şeffaftır.

Krep Karakteristikleri

Sunulan kumaşlar, ana lif tarafından belirlenen özelliklerle birbirinden farklıdır, ancak krepin genel özellikleri her tür için geçerlidir. Resimlerin avantajları:

✓tekrarlanan yıkamadan sonra bile solmaz;

✓yoğun ve dayanıklı;

✓aşınmaya dayanıklı;

✓iyi dökümlü.

Dezavantajları:

✓esnek olmayan, zor streç;

✓dikkatli bakım gerektirir;

✓dikiş ve kesim yaparken yaramaz;

✓yanlış yıkandığında otur.

Bu dezavantajlara rağmen krep geçen yüzyılın 60′ larında olduğu gibi moda tasarımcılarının gözdesi. Bu süre zarfında, malzeme daha pratik ve daha az “sorunlu” hale geldi – üretimde yapay liflerin aktif kullanımı, kumaşın performans özelliklerini geliştirdi.

Krep Uygulaması

Kadın elbiselerini dikmek için genellikle krep şifon kullanılır . Romantik bir görünüm yaratmak için mükemmel şeyler yapar – zarif eşarplar, hafif yazlık elbiseler, havadar elbiseler, akan etekler ve inanılmaz kadınsı bluzlar. Moda tasarımcıları ürünleri süslemek, hassas yaylar, şenlikli manşetler, ondan oluşturmak için kumaş kullanırlar. Bu malzeme aynı zamanda konser kıyafetlerini dikmek için de uygundur.

Genellikle şifon ile krep şifon arasındaki farkın ne olduğu sorulur. Aşağıdaki fotoğraflarda bu farklılıkları göstermeye çalıştık.

Saten krep bir başka popüler malzeme çeşididir. Yumuşaklığı ve büyüleyici görünümü ipek ile eşittir ve uygun fiyatı kapsamı önemli ölçüde genişletmenizi sağlar. Kumaş alan gece kıyafetlerini uyarlamak için ideal olan ağır ve lüks bir kumaştır. Bu malzeme iç tasarımcıların favorisi olarak adlandırılabilir – ondan perdeler ve perdeler pahalı ve şık görünüyor. Tekstil üreticileri şık yatak örtüleri, güzel ve pratik yataklar oluşturmak için krep saten kullanıyor.

Krep Kumaş Nasıl Yıkanır? Krep Kumaş Nasıl Ütülenir?

Yıkama. Kumaş tembel değildir – elle ve çok dikkatli bir şekilde yıkamak ve sıkmak gerekir. İpliklerin güçlü bükülmesi nedeniyle, krep sıcak suyla temas ettiğinde oturur, bu nedenle temizlik sırasında sıcaklığı 30 dereceden fazla olmamalıdır. Tozlar için değil, hassas maddeler için, tercihen jeller için bir deterjan seçin. Daha iyi yıkanırlar ve fosfatlar, enzimler ve diğer agresif maddeler içermezler. Karmaşık kesilmiş ürünlerin elle bile yıkanması tavsiye edilmez – sadece kuru kuru temizleme.

Kurutma. Eşyaların pillere, ısıtıcılara ve diğer ısı kaynaklarına asılmasına izin verilmez; onları havalandırılan bir odada veya gölgede açık havada kurutun.

istanbul krep kumaş satın alan,krep kumaş satın alan istanbul,krep kumaş istanbul, balıkesir krep kumaş kumaş,krep kumaş balıkesir,

Ütüleme. Ütünün sıcaklığı 120 dereceyi geçmemelidir, ürün arasında astar olarak nemli bir bez kullanın. Kıyafetlerin ütülenmesi sadece yanlış tarafta tavsiye edilir.

Depolama. Özenli bakım ve çekici görünüm nedeniyle, krep öğeleri genellikle çıkışta bırakılır, günlük gardıropta daha az yaygındır. Kıyafetleri bir sonraki uygun duruma kadar kağıt veya keten torbalarda saklamak daha iyidir.

Krep güzel, dokunuşa ve pratik malzemeye hoş.Tozu ve nemi iter, neredeyse çökmez, mükemmel bir şekilde örtülür figürü vurgular. Mukavemet yüksek kalite dayanıklılık ve uygun maliyet kumaşın birçok kişi tarafından popüler ve sevilmesinin nedenlerinden sadece birkaçı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın