Denim Kumaş

Parti Kot Kumaş Alanlar
Parti Kot Kumaş Alanlar

Denim, klasik kot kumaş ve tüm denim malzemelerinin en orijinalidir. Katı doku, iki iplikli bir işlemle dokunur ve genellikle, indigo renkli çözgü ipliği ile iç içe geçmiş olan, orijinalinde beyaz bir iplikten oluşur. Bu hem tipik renklendirmenin hem de kotun kendi yapısının oluşmasına neden olur.

Renk saf olmalı

Parti Kot Alanlar
Parti Kot Alanlar

Denim Kumaş. Aslında beyaz denim, kot pantolon üretilmeden veya bitmiş pantolonlar boyanmadan önce boyanır. Bu arada özel işlemler ve yıkamalar da her biri moda trendleri takip eden özel efektler yarattı.

Maddelerdeki farklılıklar

İlk kot yapmak için kullanılan orijinal kot çok sağlam ve çok ağırdı. Bu aynı zamanda orijinal işçi pantolonlarının atasözü yıkılmaz özellikleriyle sonuçlandı. Bu geleneksel kotun dezavantajı yüksek rijitlik ve nispeten yüksek ağırlıktır. Çoğu kotun ons oranında ölçülmesi dikkat çekicidir. Çok güçlü ve dayanıklı kumaşlar 11-14 ons ağırlığa sahiptir, çok dayanıklıdır, ancak aynı zamanda biraz serttir. Modern kot kumaşlar, yaklaşık 8 ila 10 onslık bir özgül ağırlıkla karakterize edilir ve buna göre daha ince, daha hafif fakat aynı zamanda daha az dayanıklıdır.

Pamuk kökenlidir

Denim Kumaş. Kot pamuk üretiminde pamuk kullanılır. Bu, pantolonları nispeten bakım kolaylaştırır. Daha iyi aşınma ve uyum için pamuklu kumaş genellikle diğer elyaflarla karıştırılır. Kot pantolon sentetik elyafların esneyen özelliklere sahip bir kısmı ile ikna edici özellik taşıyor ve bu da özellikle vücut vurgulayan kesiklerinde daha iyi bir uyum sağlıyor. Dezavantaj burada sadece daha az dayanıklılık gerektirir.

Kot pantolon olarak değil

Kot Kumaş
Kot Kumaş

Kesintisiz ve şık detaylara bakılmaksızın, malzeme kotun en büyük farkını yaratıyor. Maliyet tasarrufundan dolayı, orijinal kottan oldukça uzakta olabilecek malzeme karışımları sıklıkla sunulmaktadır. Ne kadar az pamuk kot pantolonunda işlenirse, malzeme o kadar ucuz olur. Ancak sağlamlık pahasına.

Basit bir test bilgi sağlar

Denim Kumaş. İlk bakışta yeni malzeme bileşimi görmek her zaman mümkün değildir. Etikete bir göz atın bilgi sağlayabilir. Bununla birlikte, burada verilen bilgiler çok farklıdır ve her zaman bilgilendirici değildir. En iyi test kavramadır. Daha ağır ve daha sıkı bir denim kumaş görünüyor, orijinale yaklaştıkça. Bir çift kot oldukça yumuşak ve hafif görünüyorsa bunun karışık bir kumaş olduğu varsayılabilir. Tipik bir yapının olmaması, pantolonun bir çift kot pantolon gibi kesilmesi ve ilk bakışta bunun gibi görünmesine rağmen, gerçek denim olmasının zorunlu olmadığını düşündürüyor.

Modaya uygun kot pantolonlar

Uzun süredir, üretimde çok sayıda denim kumaş yüzde bir polyester ile karıştırılmıştır. Bu karışım, kabul edilebilir aşınma özelliklerine neden olur, ancak şu şartla ki, polyester oranı% 20’den fazla olmamalıdır. Ardından “denim” biraz daha hafif ancak yine de çok dayanıklı ve temizlenmesi kolay. Denim Kumaş. Bununla birlikte, dezavantaj, yıkamanın bireyselliğinde gösteriyor çünkü boyanmış polyester rengini büyük ölçüde koruyor.

Hemen hemen saf denim çok pahalı, zor ve alışmaya başlamış ancak sadece saf bir pamuklu kumaşın sahip olabileceği tipik özellikler ile ikna oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın