Döşemelik Kumaş Parti Döşemelik Kumaş Spot Döşemelik Kumaş

öşemelik kumaş,döşemelik kumaş alan,döşemelik kumaş satan,stok döşemelik kumaş,parti döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş alan,parti döşemelik kumaş alanlar,spot döşemelik kumaş alan,ham döşemelik kumaş alan,ham kumaş alanlar,

Döşemelik kumaş,döşemelik kumaş alan,döşemelik kumaş satan,stok döşemelik kumaş,parti döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş alan,parti döşemelik kumaş alanlar,spot döşemelik kumaş alan,ham döşemelik kumaş alan,ham kumaş alanlar,

DÖŞEMELIK KUMAŞ NEDIR?

Basitçe söylemek gerekirse, döşemelik kumaş mobilya için kullanılan kumaş veya tekstildir. Döşeme Nedir? Döşeme, koltuk ve mobilyaların dokuma, dolgu, yaylar, köpük veya minderlerle mobilyalara döşenmesi ve döşemelik kumaşla kaplanmasının fiziksel eylemidir. Bu tür bir çalışma çok niş ve bir profesyonel tarafından yapılması gerekiyor. Döşemelik kumaşa gelince sorun, döşemelik kumaşın mobilya için en iyi olduğu kumaş nedir? Bu blogda, döşemelik ve bugün mobilyaların geri kazanılmasında kullanılan kumaş hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

DÖŞEME TARIHI

Parti kumaş alanlar. Döşeme kelimesi, mallarına yardım eden bir esnaftan bahseden Orta İngilizce sözcük tutucusundan geliyor. Döşemeyle çalışan kişi, döşemecidir. Bir çıta döşemeci genellikle yabancı veya düzeltici olarak adlandırılır. Günümüzde genellikle onlara sadece çırak döşemeci diyorlar. Tarihsel olarak, döşeme saman ve saman, hayvan kılı, hindistancevizi kabuğu, çuval bezi, çarşaf, vatka ve diğer döşemeler gibi malzemeleri kullandı. Döşemeciler rahat ettirmek için bir mobilya parçasına itilebilirler.

18 yılında inci yüzyıl Londra, ayakta tutun sürekli dekoratörleri görev yaptı. Bu dekoratörler genellikle orta-üst ve üst sınıf bireyler tarafından evlerini ve mülklerini dekore etmek için kullanılıyordu. ؜ Bugün, iç tasarımcılar, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için döşemecilerle birlikte çalışıyor. Genellikle iç mimar, müşterisi için tasarladığı tam bir parça kumaş alan sahiptir.

MODERN DÖŞEME

Günümüz piyasasında, döşeme veya mobilya satın almanın birkaç yolu vardır. En uygun döşeme satın alma seçeneklerinden biri, bir mobilya perakendecisinden geçmektir. Mobilya mağazaları her şehirde bulunabilir. Bazıları mağazalarına bağlı olarak bir veya birkaç farklı mobilya üreticisini temsil ediyor. Google’da “yanımda mobilya mağazaları” arayarak mobilya mağazaları bulmak çok kolay.

Başka bir seçenek de eski mobilyalarınızı yeni kumaş ve dolgularla güncellemektir. Yadigarı parçalarından günlük koltuk ya da kanepenize kadar her şeyi geri alabilen yerel döşemeler vardır. Bu profesyoneller, döşeme konusunda bir çıraklık veya eğitimden geçti. Size yakın birini bulmanın en iyi yolu Google’a gidip “yanıma döşemeyi” yazmaktır. Yerel bir döşemeci ile gitmeyi tercih ederseniz, muhtemelen eski mobilyalarınızı döşemek istediğiniz kumaşı düşünmeniz gerekir.

DÖŞEMELIK KUMAŞ SEÇIMI

Neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı döşemelik kumaş olacak. Onları yerel olarak bir spot kumaş mağazasından satın alabilirsiniz, döşemeden doğrudan, çevrimiçi kataloglardan, liste devam eder. Doğrudan bir mobilya üreticisinden ya da döşemelik üretim fabrikasından satın alabilirsiniz. Günümüz piyasasında, döşemelik kumaş satın almanın çeşitli yolları vardır.

Döşemelik Kumaş gelmek kolaydır, ancak mobilyalarınız için en iyi döşemelik kumaş kararını vermek bazen en iyi tahmin durumudur. Döşemelik kumaş, tek tip bir elyaf veya birçok karışım olabilir. Her şey, döşemenizde aradığınız tasarıma ve estetiğe bağlıdır. Aşağıda döşemelik kumaş liflerinin ve bunların ne yapıldığı listelenmiştir.

DÖŞEMELIK FIBER ÇEŞITLERI

PAMUK

Nefes alabilirliği ve bütçe dostu itibarı ile tercih edilen doğal bir elyaf.

 Pamuk, yumuşaklık hissetmek isteyenler için mükemmeldir ancak solmaya ve lekelere karşı kolay hassastır.

YÜN

Harika bir dokuya ve hislere sahiptir, bu doğal elyaf mobilyadaki şeklini korumak için mükemmeldir. Lekelere daha az dayanıklıdır, bu nedenle çoğu zaman bir leke işlemiyle muamele edilir.

KETEN KUMAŞ ALANLAR

Diğer doğal elyaflar gibi, lekelere karşı daha az dirençlidir. Tasarımlar ve hatıra parçaları üzerine baskı için mükemmel bir seçimdir.

İPEK

Çok yüksek uç ve pahalı, ipek güçlü, dokunuşta yumuşak ancak günlük kullanım parçalarında döşenmemelidir.

POLYESTER KUMAŞ ALANLAR

Temizlenmesi, doğal liflerden biraz daha kolay olduğu bilinen bir sentetik lif. Polyesterler, jakar tipi dokumada kullanılan ilk sentetiklerden bazılarıydı.

REYON

Diğer doğal ve sentetik elyaflara ilave edildiğinde yumuşaklık sağlar ancak uzun vadede çok dayanıklı değildir

öşemelik kumaş,döşemelik kumaş alan,döşemelik kumaş satan,stok döşemelik kumaş,parti döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş,spot döşemelik kumaş alan,parti döşemelik kumaş alanlar,spot döşemelik kumaş alan,ham döşemelik kumaş alan,ham kumaş alanlar,

AKRILIK

Doğal liflerden daha yüksek renk solmazlığı ve ışık haslığı değerleri ile çok dayanıklı ve temizlenebilir bir sentetik lif. Ağır kullanım için idealdir ve ilk olarak dış mekan döşemelerinde kullanılmıştır .

NAYLON

Daha yüksek aşınma direnci için bilinen sentetik elyaf. Günlük kullanım döşemelerinde kullanılabilir.

OLEFIN

Son derece dayanıklı, sentetik elyaf, hızlı renk, günlük kullanımda yoğun kullanımda. Olefin benim tercih ettiğim lif çünkü lekelere karşı dirençli olarak işlem görmesi gerekmiyor. Olefin kimyasal olarak lekelerin yerleşmesi veya alması için boya yerleri içermez. Devrim , olefinden yapılmıştır ve döşemelik kumaş için tercih edilen elyafımızdır.

Döşemelik kumaş üzerine blogumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım spot döşemelik kumaş, modern döşemelerin nereden alınacağı ve dokuma döşemelik kumaşlarda hangi elyafların kullanıldığı hakkında bilgi vermiştir .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın