Evde Bir Takım Elbise Nasıl Yıkanır?

ceketler makinede nasıl yıkanır, evde ceket temizligi, parça poliviskon kumaş, takım elbise evde nasıl temizlenir, takım elbise kumaşı, takım elbise yıkama fiyatları,ceket elde nasıl yıkanır,

Evde bir takım elbise nasıl yıkanır

Şimdi, neden evdeki çamaşır makineme takım elbise ceketi veya blazer gibi ağır yapılandırılmış bir giysi koymak kadar tereddütlü bir şey denemek isteyebilirsin ?

Bunun basit cevabı, giysilere zarar verme korkusu olmadan makinenizde yıkamak için kullanabileceğiniz teknikler olmasıdır ve bu nedenle kuru temizlemelerde harcamak zorunda kalacağınız paradan tasarruf edin. Bir olmaz yün takım elbise harap ve yıkamada küçültmek olsun? Merak ediyor olabilirsiniz. Cevabım tekrardan hayır. Doğru teknikleri kullanıyorsanız değil.

Bununla birlikte, geniş stoklarda, giysilerinizi her yıkanması gerektiğinde kuru temizleyiciye götürme dürtüsüyle takım elbise kumaşı  kuru temizlemede kullanılan sert çözücüler zamanla giysi liflerini parçalayacak ve parçalayacaktır. Ayrıca, su aslında yünlü giysileri küçültmez, bir çamaşır makinesinin veya daha büyük bir kurutucunun neden olabileceği ajitasyonu yün liflerinin birlikte ele geçirmesine veya hissetmesine neden olur. Bu nedenle, giysilerinizi yıkarken dikkat etmeniz gereken ilk şey keçeleşmeyi veya yünlü olmayan kıyafetleri, liflerin diğer hasarlarını önlemektir.

Adım Adım Yıkama İşlemi

Yıkama sırasında oluşabilecek aşırı ajitasyonu en aza indirmek için söz konusu giysilerin düzgün bir şekilde katlandığından emin olmak kumaş parçası alan istersiniz. Her şeyden önce, pantolonların ve / veya yeleklerinizi katlamadan önce ters çevirin, böylece herhangi bir potansiyel keçe giysilerin içinde olacaktır. İkincisi, tüm katlama işlemlerini üçe katlayarak değil, alttan üste mümkün olduğunca sıkı bir şekilde yuvarlayarak ama gereksiz bir demetlemeye neden olmadan sonlandırmalısınız. Giysilerinizi sıkıca yuvarlayarak, ne kadar hareket edebileceklerini en aza indirecek ve böylece oluşabilecek keçeleri önleyeceksiniz.

Her bir haddelenmiş giysiyi kendi ayrı örgü yıkama torbasına yerleştirin. Torba da mümkün olduğunca sıkı bir şekilde sarılmalı ve gerektiğinde emniyet pimleri ile sabitlenmelidir.

Yün ve Kaşmir Şampuanı

Yıkanan giysilerin sayısına bağlı olarak çamaşır makinenize uygun miktarda temizlik maddesi ekleyin. Giysi başına yaklaşık bir çorba kaşığı genel oranı, küçük yükler ve daha büyük yükler için iyi çalışır, sadece makineniz için standart talimatları izleyin. Eğer yıkama yün takım ise yün ve kaşmir şampuan gibi bir yumuşak temizlik maddesi makinesinin çekmece eklenmelidir ve sabun pul makinesinin tamburu içine doğrudan doğruya konabilir sen de yıkama olmayan yün eğer takım elbise kumaş satın alanlar.

Tüm giysileriniz bireysel örgü torbalarına düzgün bir şekilde sabitlenmişse, makinenizde yün veya hassas çamaşırlar için döngü seçmenize gerek yoktur; Ekspres döngüsü çoğu uygulama için uygundur. Makine tüm döngüleri ile bittiğinde, çamaşırlarınızı derhal çamaşır makinesinden çıkarın ve ek kırışıklıkları önlemek için bunları tek tek örgü torbalarından çıkarın.

Makinedeki su sıcaklığı ılık veya yaklaşık 30 ° C – 40 ° C’ye ayarlanmalıdır.

Kurutma Teknikleri

Doğal şeklini ve yapısını korumak için giysilerinizi bir raf üzerinde kurutun

Kumaş alanlar burada bir uyarı, kurutma makinenizi makinenin içinde oluşacak ısı ve ajitasyonun elbette giysilerinizi keçeleştirmenin başlıca koşulları olduğu için kullanmayın, elbette her bir giysinizin raf üzerinde doğal şekiller. Önce bir çalışma yüzeyine temiz bir havlu koyarak bu kurutma işlemini biraz hızlandırabilirsiniz.

Her bir öğe orijinal şeklindeyken, fazla suyun bir kısmını çıkarmak için ürünü bir uyku tulumu gibi havluya yavaşça yuvarlayın. Birkaç saniye bekleyin, havluyu açın ve sonra giysileri bir kurutma rafına yerleştirin. Her şeyin mümkün olduğunca düzgün bir şekilde şekillendirildiğinden emin olmak için kıyafetlerinizi kurutma rafındayken ellerinizle biraz yeniden şekillendirebilir veya engelleyebilirsiniz. Nemin çoğu buharlaştıktan sonra, ceketinin kurutma rafından orijinal askısına geri taşıyabilmesi için omuzlarının ve diğer yastıklı alanlarının doğal şekillerinde kuruduğundan emin olun.

Elbise Fırçası – Lifleri çıkarmak için aşınma arasında kullanın

Buradaki birkaç ek ipucu, giysilerinizi kuruturken doğrudan güneş ışığına veya radyatör gibi ısı kaynaklarının yanına koymaktan kaçının; çünkü bu, liflerin büzülmesine veya sararmasına neden olabilir. Ayrıca, ıslak yünleri asla hemen asmayın çünkü yerçekimi hala liflere kilitli olan suyu çekecektir, bu da giysinizin şeklinin muhtemelen bozulacağı anlamına gelir. Giysileriniz kuruduktan sonra kırışıklıkları gidermek için bir giysi buharlayıcı kullanmak ceketler gibi yapılandırılmış ürünler üzerinde en iyisidir. Örneğin, bir giysiyi kasıtlı olarak tekrar kırmak istiyorsanız, örneğin pantolonunuzun bacaklarında, ütüyü kullanmak için iyi bir zaman olabilir. Giysilerinizde herhangi bir boncuklanma meydana gelmişse, bir hap tarağı alabilir ve bu hapları çıkarmak için bir yönde hafifçe kumaşın üzerinden geçirebilirsiniz. Ayrıca, giysiler arasında giysi fırçası kullanmak, giysilerinizdeki tüyleri, tüyleri ve saçı daha genel olarak temizlemenin iyi bir yoludur.

El Yıkama ve Lekeler Nasıl Çıkarılır

ceketler makinede nasıl yıkanır, evde ceket temizligi, parça poliviskon kumaş, takım elbise evde nasıl temizlenir, takım elbise kumaşı, takım elbise yıkama fiyatları,ceket elde nasıl yıkanır,

Eğer inanabiliyorsanız, el yıkama takımları aslında makine yıkamasından biraz daha zordur, çünkü bu yapılandırılmış kıyafetleri bir havzada çalışmak ve tamamen yıkamak biraz tuhaf olabilir. Tüm giysiyi yıkamak istiyorsanız, makinenizi kullanmak en iyisidir.

SONUÇ

İşte aldın! Giysilerinizi evde çamaşır makinenizde yıkamak için gerekli tüm teknikler. Bu yöntemi denemeye hala endişeleniyorsanız, muhtemelen biraz daha az mizaçlı olacağı ve keçeleşme şansı olmayacağından önce yün olmayan bir takım elbise ile yapmanızı öneririz.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN