Fermuar Nasıl Değiştirilir? Kumaş Alanlar

Bir tarafı çıkan fermuar nasıl tamir edilir,Kot pantolon fermuarı nasıl DEĞİŞTİRİLİR,Fermuar Takma Aparatı,Pantolon fermuar tamiri,Birbirinden ayrılan Fermuar,Açılan fermuara çözüm,Fermuar nasıl Dikilir,Takılan fermuar nasıl düzeltilir,

Bir Elbise Fermuar Nasıl Değiştirilir?

Fermuarınızı tamir etmeye çalıştığınızda diğer her şey başarısız olursa ve yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, muhtemelen tüm fermuarı değiştirmeniz gerekecektir.

İzlemeyi basit ve kolay hale getirmek için, elbise fermuarınızı adım adım sabitleme sürecini kıracağım.

Adım 1 – kumaş alan Mevcut fermuar dikişini çıkarın

İlk olarak, elbise fermuarınızı değiştirmek istiyorsanız, mevcut fermuarı çıkarmanız ve dikişleri açmanız gerekecek.

Bir tarafı çıkan fermuar nasıl tamir edilir,Kot pantolon fermuarı nasıl DEĞİŞTİRİLİR,Fermuar Takma Aparatı,Pantolon fermuar tamiri,Birbirinden ayrılan Fermuar,Açılan fermuara çözüm,Fermuar nasıl Dikilir,Takılan fermuar nasıl düzeltilir,

Bunu yapmak için bir dikiş riperi kullanabilirsiniz. Bilmiyorsanız, parti kumaş gerginliğini çekin ve dikiş sökücüyü parçalamak istediğiniz alana itin ve oldukça basit olmalıdır. Sonuç olarak, iki dikiş çizgisi olan büyük bir gözyaşı olan bir elbise var. Artık yeni fermuarı yerleştirmek için boş tuvaliniz var.

Adım 2 – Dikişleri bir arada tutmak için geçici bir dikiş kullanın

Ardından, yeni fermuar yerine takarken dikişleri bir arada tutmak için geçici bir dikiş kullanmanız gerekir.

Bunu yapmak için elbiseyi ters çevirin, iki dikiş çizgisini dokunana kadar birlikte çekin, ardından dikiş dikiş tekniğini kullanarak geçici bir dikiş oluşturabilirsiniz. Bitirdiğinizde kolayca çıkarabilmeniz için elbisenizin kumaşından farklı renkte bir iplik kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, kıvrımı tam olarak takip edin, böylece elbise tam olarak eskisi gibi görünür.

Bu dikişi daha da sağlamlaştırmanın bir yolu olarak, iğneleri dikiş çizgileri boyunca da yerleştirebilirsiniz. Dikişler bu kısım için istediğiniz kadar büyük olabilir, çünkü sadece iki dikişi geçici olarak bir arada tutmak için kullanıyorsunuz.

Adım 3 – Yeni fermuarınızı yerine yerleştirin

Şimdi onarım işinin şekillendiğini görmeye başlayacaksınız.

Yeni fermuarınızı elbisenizin yeni dikişli dikiş çizgilerinin üzerine yerleştirin. Temiz bir iş yaptığınızdan emin olmak için kırışıklıklar ile mükemmel bir şekilde hizaladığınızdan emin olun. Elbise içten dışa doğru olduğundan, fermuarı ve kaydırıcıyı aşağı bakacak şekilde fermuarı aşağı doğru yatırın.

Adım 4 – Fermuar takmak için geçici bir dikiş kullanın

Tekstil terbiye işlemleri nelerdir,Tekstil Terbiyesi,Tekstil Terbiyesi Ders Notları,Genel Tekstil Terbiyesi ve bitim işlemleri,Tekstil ön terbiye işlemleri,Tekstil boyahane işlemleri,Tekstil Terbiye dergisi,tekstil terbiye firmaları,tekstil terbiye yapan yerler,

Yine burada yeni fermuarı elbiseye takmak için geçici bir dikiş kullanacağız. Daha önce olduğu gibi aynı teyel tekniğini kullanabilirsiniz, önemli olan, yerinde sabitlemenizdir. Bunu yapmak zorundayız, böylece dikiş makinesini kullandığımızda her şeyin düzgün bir şekilde dizilmemesi konusunda endişelenmemize gerek kalmaz.

Bu, sürecin önemli bir parçasıdır, çünkü yeni plastik fermuar elbisenize daha önce olduğu gibi mükemmel bir şekilde yerleştirilmesini isteyeceksiniz, bu yüzden acele etmeyin.

Adım 5 – Dikiş makinenizi kullanın

Yeni fermuarı yerine oturtmak ve elbiseye daha kalıcı olarak yapıştırmak için dikiş makinesini kullanacağız.

Yeni fermuarı dikiş makinesinde mükemmel bir şekilde hizalamak için zaman ayırın ve çalışırken yakalayabilecek hiçbir şey olmadığından emin olun. Dikiş makinesini, dikmek istediğiniz dikiş çizgileri boyunca dikkatli ve mümkün olduğunca düz bir şekilde yönlendirin.

Bu en zor kısımdır, bu yüzden tekrar zaman ayırdığınızdan ve mümkün olduğunca düzgün bir iş yaptığınızdan emin olun. Bir dikiş makinesiyle deneyimli değilseniz, elbisenizi bir terziye götürebilir veya sadece bir iplik ve iğne ile gidebilirsiniz.

Adım 6 – Temizleyin

Son olarak, artık zor bir iş yapıldığına göre, tek yapmanız gereken herhangi bir dikiş dikişi ve gevşek ipliğin alanını temizlemek. Bunu bir makas ile yapabilirsiniz.

Kumaş alan. Fermuarın düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için test edin. Metal fermuar kendisiyle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, önceki sorun giderme kılavuzumuzu tekrar kontrol edin ve basit bir düzeltme olup olmadığına bakın.

Bir Elbise Görünmez Fermuar Nasıl Onarılır

Saten Abiye Elbise,Uzun Abiye elbiseler,Saten kumaş abiye,Saten kumaş Elbise modelleri,Abiye Elbise Modelleri 2021,saten Elbise,Düğün Kıyafetleri bayan,saten kumaş kim alır,saten kumaş alanlar nerede,kumaş alan nerede bulunur,kumaş alımı yapanlar nerde,

Elbisenizin görünmez bir fermuarı varsa, o zaman okuyun, çünkü bu biraz daha karmaşık fermuarı nasıl düzeltebileceğinizi keşfetmek üzereyiz.

Daha küçük dişlerde, çıplak gözle görünmez görünmesini sağlayan bu tür fermuarın üstesinden gelmek çok daha zordur, ancak bunun sizi caydırmasına izin vermeyin, yardım etmek için buradayım.

Bir elbisede görünmez bir fermuara zarar vermenin iki ana yolu vardır. Bir dikiş ayrılır ve kaydırıcı ve sekme diğerinde bırakılır veya kaydırıcı fermuardan ayrılır.

Dikişler ayrıldı

Bu durumda, fermuarı alttan sabitlemeniz gerekecektir. İki dikişi ayırın ve kumaştan tamamen kaydırarak kaydırıcıyı çıkarın.

Parti kumaş satın alanlar. Her iki fermuar şeridinin alt dayanağını kesin. İlk dişe kadar sürgüyü üst yarığa kadar yeniden takın. Sonra diğer taraf için tekrarlayın. Kaydırıcıdaki otomatik kilidi kendinize doğru çekin ve kaydırıcının arkasındaki iki fermuar şeridinin iki parçasını ters yönde çekin.

Kaydırıcı dişlere geri dönmeli ve fermuar daha önce olduğu gibi çalışmalıdır. Şimdi, kaydırıcının elbiseden kaymaması için yeni bir alt durdurma oluşturmanız gerekiyor. Alttaki dişlerin küçük bir alanını eritmek için bir havya kullanın, bu sürgü için güzel bir durma noktası oluşturur.

Kaydırıcı fermuardan düştü

ELBİSELİK Kot Kumaş,Kiloluk kot kumaş fiyatları,Yıkanmış kot kumaşı,Parça kot Kumaş satanlar,Parça Kot Kumaş,Ucuz kot kumaşı,En iyi kot kumaşı,Kot kumaş satanlar,kot kumaş alınır,parça kot kumaş alınır,ucuz likralı kot,likralı kot alanlar,spot kot,stok kot,parti kot,ihraç fazlası kot kumaş,
ELBİSELİK Kot Kumaş,Kiloluk kot kumaş fiyatları,Yıkanmış kot kumaşı,Parça kot Kumaş satanlar,Parça Kot Kumaş,Ucuz kot kumaşı,En iyi kot kumaşı,Kot kumaş satanlar,kot kumaş alınır,parça kot kumaş alınır,ucuz likralı kot,likralı kot alanlar,spot kot,stok kot,parti kot,ihraç fazlası kot kumaş,

Kilo ile kumaş alanlar. Fermuarınızdaki kaydırıcı bir şekilde düştüyse, endişelenmeyin, nispeten basit bir düzeltme var. Kaydırıcı fermuarın üstünden çıkmışsa, üst durağı (kaymasını engelleyen kısmı) çıkarmanız gerekir. Biraz pense alın ve üst dayanağı ve birkaç dişi çıkarın, böylece sürgüyü tekrar takmak için yeterli alanınız olsun.

Bunu yaptıktan sonra, kaydırıcınızı alın ve her iki fermuar şeridi şeridine kaydırın. Dişlerin tepesine yerleştirildikten sonra, eskisi gibi aynı tekniği kullanacak ve fermuar bandının uçlarını karşıt yönlerde çekeceksiniz. Bu kuvvetle, fermuar yerine geri dönmeli ve dişlere tekrar takılmalıdır.

Şimdi yeni bir üst durak yapmanın zamanı geldi.

Kumaş alan. Bunu, bir alt durak oluşturduğunuz gibi yaparsınız. Bir havya alın ve her iki fermuar şeridinin üstündeki birkaç dişi eritin. Bu, kaydırıcı için güzel bir bariyer oluşturacaktır, böylece tekrar düşemez.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN