Gabardin Kumaş Satın Alan Kumaş Parçası Alan

Gabardin kumaş satın alanlar,gabardin satın alanlar,gabardin satın alan,gabardin kumaş satın alan,parti gabardin satın alanlar,parti gabardin satın alan,spot gabardin satın alan,stok gabardin satın alanlar,stok gabardin kumaş satın alan,ham gabardin satın alanlar,

GABARDİN, GÜÇLÜ BİR KARAKTERE SAHİP BİR KUMAŞ.

Gabardin, belli bir ağırlığa sahip düz renkli bir kamgarn iplik kumaşı ve kuru eldir.

Adı, telaffuz edilen gabardinin Fransızlarından geliyor.

Bir diyagonal oluşturan dimi zırhı ile elde edilir. Gabardinin eğimi çok eğimlidir, çözgü iplikleri atkınınkine kıyasla iki katı yoğunluğa sahiptir, çok ince ve çok bükülmüşlerdir. Sonuç, sağda daha belirgin, baskın çözgü, çok kapalı ve kompakt ancak uyarlanabilen, traş yüzeyli, iyi eğimli kaburgalarla işaretlenmiş bir kumaştır. İnce ve eğimli çizgiler, iyi işlenmiş ve hafif parlak görünüm, ince ve kuru el, kesimleri dikmek için uygun zarif bir kumaş yapar.

Yün, pamuk ve karışık liflerden yapılmıştır.

Hem erkek hem bayan giysiler için uygun olup, pantolon, elbise, etek, ceket ve özellikle yağmurluklar için kullanılır. Kullanılan malzemeye ve ipliğin ağırlığına bağlı olarak, yaz veya kış dönemine uygun giysiler üretir.

Parti Gabardin kumaş bugün bilenler için bir kumaş olarak kabul edilebilir. Bu kumaşın özel güzelliği, yalnızca giysinin tamamen gerçekleşmesinden sonra tamamen ortaya çıkar.

Orta sezonlar için çok uygun olan gabardin, zarif bir giysiye sahip, zarif bir şıklık ve güçlü bir karakter isteyenler için idealdir.

Teknik olarak dokumaya sahip katı bir renge sahip kuru elli, çözgü baskın, çok kapalı ve kompakt ve belirli bir çapraz astar ile karakterize edilen orta ağırlıkta bir kamgarn ipliğidir. Havaya ve suya nispeten geçirimsiz bir kumaştır.

Kaburgalar ne kadar ince ise, gabardin kumaş alanlar kalitesi o kadar yüksektir.

Genellikle gabardin tarak yününde bulunur, ancak pamukta da daha sık bulunur. Özellikle kesimleri dikmek için uygun olan zarafeti ve mükemmel direnci içeren bir kumaştır. Bununla birlikte, büyük direnç özellikleri ve kompakt olmasından dolayı doğal tuzaklar, daha az deneyimli terziler için çalışılması en zor kumaşlardan biri olmasını sağlar.

Çok yoğun bir örgüye verilen temiz, basit çizgileri olan özel kıyafetlerle en iyi şekilde çalışır. Çizgilerin sadeliği, hoş, çapraz bir oluk ile bu çok orijinal kumaşa azami önem verilmesini sağlar. Gabardin, pantolon, ceket, bay ve bayan takım elbise, üniforma, palto ve trençkotlarda kullanılır.

Bu kumaş alınır doğumunun kökleri, Rönesans döneminde, pelerinler ve tulumlar yapmak için çok benzer bir kumaşın kullanıldığı zaten bulunacak. Halihazırda kumaşı tanımlamak için kullanılan ad, bir zamanlar Rönesans Fransa’da belirli bir yün pelerinini belirtmek için kullanıldı.

Pamuk ve polyester kumaş, mükemmel birleşme?

Polyester ve pamuk arasındaki “füzyon”, bir çok diğerinin dezavantajlarını ortadan kaldıran ve bunun yerine birçok avantajı birleştiren yeni bir spot kumaş neslinin doğmasına neden oldu. Ancak özellikleri ayrıntılı olarak görelim.

Pamuklu kumaş nedir?

Pamuk, tutarlılık, sağlamlık ve nefes alabilirlik özellikleri sayesinde yüzlerce yıldır en çok kullanılan doğal kumaş alan olmuştur.. Özellikle iş kıyafetlerinde ve “gündelik” kıyafetlerde , Denim kumaş alanlar Gabardin, Poplin, Kadife gibi, her zaman az veya çok dirençli ve / veya ılık kumaşlar üretilmiştir. vb, hepsi pamuk lifi kökenlidir. Pamuk, ılık nemli iklimlerde yetişen eşcinsel bitkinin tohumlarında oluşan aşağıdan elde edilir. Hasattan sonra, elyafı çeşitli artıklardan temizleyerek işlemden geçirilir ve işlenir, daha sonra, geçmeli elyafları “taran”, paralel elyaflarla hizalayarak ve çok kısa olanları atarak, bir tarama makinesi adı verilen başka bir makineye gönderilir. Son olarak, diğer makinelerin kullanılmasıyla ince, dayanıklı ve dokumaya hazır hale gelinceye kadar çalışır.

Pamuklu kumaşın özellikleri

Pamuk lifi her zaman en çok kullanılanı olmuştur çünkü birçok avantajı ve dezavantajı vardır. Pamuklu kumaşın en belirgin nitelikleri arasında: yıkamaya karşı direnç , elektrostatik yalıtım, su geçirgenliği, hijyen, tazeliği ve cilt ile teması ve rahatlığı . Soğuktan koruyan yünlerin aksine, pamuk, özellikle beyaz giysiler giyerseniz, sıcaktan korur. Yırtılma dayanımı iyidir ve analerjik bir kumaştır. Pamuklu kumaşın dezavantajları bunun yerine kolay kırıştırma, az esneklik, yıkama sonrası büzülme, sıcak suda renk atması ve dolayısıyla onları renklerle ayırma zorunluluğudur.

Polyester kumaş

Polyester, fosil kökenli (yağ) sentetik bileşimi ve ucuzluğundan dolayı giyimdeki en popüler kumaşlar arasında değildir. Polimerlerin kimyasal bağ zincirlerinden oluşur ve bu polimer zincirlerine yerleştirilen dayanarak, farklı özelliklere sahip farklı tiplerde polyesterler elde edilir ve şişeler, konteynerler, emniyet kemerleri, kayışlar gibi uygulamalar kullanılır. konveyörler, lastik elyafları vb. Tekstil endüstrisinde kullanımı nispeten yenidir (1950’li yılların başında) ve kışlık giysi doldurmak veya teknik spor kıyafetleri üretmek için bir kumaş olarak başlar.veya piller. Şimdi, herhangi bir giysi yapmak için diğer doğal veya sentetik liflerle karıştırılarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın