Gömlek Kumaşı

Gömlek kumaşı,jakarlı gömlek kumaşı,kot gömlek kumaşı,Oxford gömlek kumaş,pamuklu gömlek kumaşı,saten gömlek kumaşı,dimi kumaş,ucuz gömlek kumaşı,ucuz gömlekli kumaşlar,polyester gömleklik,

Gömlek kumaşı,jakarlı gömlek kumaşı,kot gömlek kumaşı,Oxford gömlek kumaş,pamuklu gömlek kumaşı,saten gömlek kumaşı,dimi kumaş,ucuz gömlek kumaşı,ucuz gömlekli kumaşlar,polyester gömleklik,

Aşağıda, geleneksel erkek gömleklerinin birçok farklı örgüsünü anlamanıza yardımcı olacak gömlek kumaş kılavuzumuz bulunmaktadır. Burada kesin bir gömlek dokumasına genel bakış sunuyoruz. Bu, gerçek kumaşın net görüntüsünü artı kolay anlaşılması için bir dokuma yapı şemasını içerir. Dokuma, çözgü (dikey) ve atkı (yatay) olarak adlandırılan pamuk ipliklerinin bir kumaş yapmak için bir araya getirilme şeklidir. Farklı dokuma teknikleri farklı kumaş özellikleri yaratır. Farklı kumaş dokumalarını anlayarak ihtiyaçlarınız için ideal elbise gömlek kumaşını bulabilirsiniz.

Poplin

Çuha olarak da bilinen Poplin, muhtemelen “standart” gömlek kumaşı olarak düşüneceğiniz şeydir ve klasik bir gevrek özelliğe sahiptir. Poplin basit bir örtü altı ile dokunmuştur. Bu dokuma yumuşak, aynı zamanda serin ve nefes alabilen önemli bir kumaş oluşturur. Poplin ayrıca neredeyse ipeksi bir dokunuş hissi veren güçlü, çok pürüzsüz ve dayanıklı bir kumaştır. Poplin gömleği, doku eksikliği nedeniyle genel olarak tüm dokumalardan en yumuşak olanı hisseder, ancak kırışmaya en yatkın olanı da olabilir. Şunlar için poplin formalarını öneriyoruz: resmi günler, gündelik iş görünümleri ve törenler için.

Oxford

Oxford, çoklu atkı ipliklerinin eşit sayıda çözgü ipliklerinin üzerinden geçtiği bir sepet örgüsüdür. Genellikle, bir atkı rengi, iki tonlu bir renk görünümü ile sonuçlanan beyaz çözgü ipliği ile çaprazlanır. İki e iki dokuma, biraz daha pürüzlü bir doku oluşturur ancak çoğu kumaştan daha dayanıklıdır. Bu doku kumaşı daha kalın ve sıcak hale getirir, serin günlerde giymek için mükemmeldir. Oxford gömlekleri, özellikle gömlek düğmeli yakalı, gündelik gömleklerde popülerdir, ancak Oxford gömlekleri kesilmiş ve bitişi yeterince profesyonelse ofise kesinlikle giyilebilir. Genel olarak, ısmarlama oxford gömlek, dayanıklılığı ve çok yönlülüğü için gerekli bir gardırop. Oxford formalarını tavsiye ediyoruz: aile toplantıları, ofiste rahat günler.

Dimi

Dimi kumaş, fark edilebilir diyagonal dokuma veya doku nedeniyle kolayca tanınabilir. Her bir çözgü ve atkı ipliklerinin, iki ayrı dikiş ipliği üzerine iki dikey iplik üzerine ve altına dokunması ile bir dimi yapılır. Kabartılmış kumaş daha yumuşak ve daha kalın olan poplin ve aynı zamanda demir kırışıklıklar dirençli ve kolaydır. Çok iyi örtüldü, harika bir gömlek kumaşı yarattı. Değişim, dimi bir gömleğin, gevrek bir görünüme sahip olmadığı ve poplinin yarattığı cilde karşı serin bir his yaratmadığıdır. Biz için bir dimi tişört öneriyoruz: işten seyahate her gün mükemmel gömlek.

Kot

Denim genellikle bir pantolon kumaşı olarak düşünülür, fakat gömleklemede kullanılan denim dayanıklı bir çalışma alternatifi oluşturur. Denim inşaatı dimi bir dokumadır. İki tonlu bir görünüm oluşturmak için renkli iplik beyaz bir iplikle çaprazlanır. Renk kumaşın yüzüne oturur ve beyaz arka tarafa çeker. Renkli iplikler, genellikle indigo boyası kullanılarak oluşturulur. Denim gömlekleri söz konusu olduğunda, kotunuzun kumaşından çok daha yumuşak ve hafif bir kumaş bulacaksınız. Şunlar için Denim tişörtleri öneriyoruz: Sonbahar ve Kış gündelik görünümleri ve ünlü Kanadalı smokinini oluşturmak için – bir kot tişört ve kot pantolon giyin.

Gömlek kumaşı,jakarlı gömlek kumaşı,kot gömlek kumaşı,Oxford gömlek kumaş,pamuklu gömlek kumaşı,saten gömlek kumaşı,dimi kumaş,ucuz gömlek kumaşı,ucuz gömlekli kumaşlar,polyester gömleklik,

Jakar

Jakarlı dokuma, desenli kumaşlar üretmek için tasarlanmış özel bir dokuma tezgahı kullanılarak oluşturulur. Farklı dokumaların bir karışımını kullanarak, desenlerin olanakları sonsuzdur. Nokta veya pencere bölmesi gibi basit bir geometrik desen karmaşık için oluşturulabilir. Jakarlar, tarzınıza çok ince bir desen eklemek için harika bir yoldur. Jakarlar, daha karmaşık desenler oluşturmak için tek bir renk veya bir renk karışımı yapılabilir. Genellikle bir jakarın arka tarafı, desenin ayna görüntüsüdür. Jakarlı gömlekler için öneriyorum: Kişisel tarzınızı geliştirmek için herhangi bir fırsat!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın