Kadife Kumaş Alanlar

Kadife Kumaş Alan
Kadife Kumaş Alan

Kadife yakından dokunmuş ipek, pamuk ve naylon kumaştır. Takım elbise için kadife çoğunlukla ceket için geçerlidir. Kadife dokusu dokunmak için lüks ve nefes alabiliyor. Ancak naylon ile harmanlandığı için, ipekten daha az havalandırılmış olması.

Kadife Kumaş Alanlar
Kadife Kumaş Alanlar

Kadife Kumaş Alan. İpuçları: Kadife kumaş yıl boyunca giyilecek bir akşam yemeği partisi ceketi için harika. Uzak tutun, ofisten uzakta.

KADIFE NEDIR? Kadife, en azından Ortaçağ’dan beri dokunmuş, seçkin bir yumuşak havlı kumaştır. ‘Kadife’ terimi aslında örgü anlamına gelir ve maddenin içeriği değildir: ‘kadife’ aslında herhangi bir elyaftan yapılabilir. Ancak, geleneksel olarak her zaman ipekten yapılmıştır. Bununla birlikte, modern zamanlarda pamuk ve sentetikler en yaygın şekilde imalatında kullanılır. Kadife özel bir tezgah üzerinde çift kumaş olarak dokunmuştur. Hav iplikleri, ilave bir çözgü ipliği takımıyla yapılır. Onları konumlandıran farklı iplik takımıyla yapılmış bir zemin veya taban kumaşının yapısına sıkıca topraklanırlar. Kazıkların kesme uçları, kumaşın yüzeyinde.

Kadife Kumaş Alan. Kumaşın tüm yüzü boyunca çok yumuşak, peluş kumaş yüzey dokusu oluşturacak kadar birbirine yakındırlar. Kesildikten sonra, kadife kumaş yüzeyinin her yerinde eşit bir uzunluk sağlamak için kesilir ve sonra boyar. Her çeşit parça kadife, derin, zengin renklerle etkili bir şekilde boyanabilir; ancak aynı zamanda daha yumuşak, daha fazla pastel renkler için de çok iyi sonuçlar alınabilir.

Kadife Kumaş Alan
Kadife Kumaş Alan

Ezilmiş Kadife, ıslak iken kumaşın bükülmesiyle üretilir. Kumaştaki farklı desenler, farklı renklerin çoklu ipliklerini dokumayla oluşturulabilir. Kadife daha sonra normalde ıslak olduğu sürece fırçalanıp bir tane ile ayarlanır. Karakteristik hissini bu şekilde üretir. Kadife ev eşyaları ve döşeme ürünlerinin imalatında da dahil olmak üzere çok sayıda kullanım alanına sahiptir. Kumaş aynı zamanda diğer dokusal ucuz kumaşlarla harika bir şekilde çiftleşir.  Battaniyeleri ve yastıkları, ayrıca kaşmir örtüleri ve bu zengin elyafla mükemmel iş çıkarıyor.

ÖZELLIKLERI VE NITELIKLERI

Kadife Kumaş Alan. Kadife, güçlü bir parlaklık ile dayanıklı, dayanıklı bir kumaştır. Özellikleri kadifeyi üretmek için kullanılan malzemenin türüne bağlıdır. İpek kadife, yumuşak bir örtüye ve pırıltılı yüzeye sahipken, rayon ve asetattan yapılmış olanlar gibi sentetik velvetler güçlü bir parlaklığa sahipken aynı zamanda da örtüşme eğilimi göstermezler. Kadife koleksiyonlarımız pamuklu kadife ucuz kumaş (aynı zamanda kadife kadife olarak da bilinir) kullanılarak üretilir ve kadifenin en güçlü ve en dayanıklı türüdür. Ayrıca doğal bir elyaftır ve bu nedenle ev çevresinde olması daha sağlıklıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın