Kaşkorse Kumaş Nedir? Kaşkorse Kumaş Alan

Örme kumaşlar, çeşitli ürünleri dikmek için kullanılan en popüler malzemedir. Onlardan elde edilen giysiler yumuşak, rahat, rahat ve pratiktir. Yaz sıcağında güneşten korur ve vücudun nefes almasını sağlar, kışın ısınır ve sıcaklık verir. En ünlü triko türlerinden biri, avantajları ve özellikleri aşağıda tartışılacak olan bir kaşmirdir.

Kumaş Açıklaması

Kaşkorse yüksek elastikiyetini belirleyen büyük bir elastik bantta ayrıntılı bir örgü kumaştır. Kumaşın türüne bağlı olarak yüzde yüz pamuk hammaddesi temelinde yapılır, kompozisyon çeşitli katkı maddeleri ile doldurulabilir. Bu, vücudun nefes almasını sağlayan, vücut tarafından salınan aşırı nemi gideren sıcak, elastik bir kumaştır.

Kumaş Yapısı

Kumaş, klasik  örme bir dokuya sahiptir. Tuvale bakarsanız, oranı 1×1, 2×2, 3×3 olan arka ve ön döngülerin örgüsünü görebilirsiniz. Bazen madde bir daire içinde düğümlenir.

Üretim Özellikleri.

 En uzun elyaf, ürünlerin üretimi için hammadde haline gelir. Üzerinde özel işlem yapılır, sonuç olarak hoş, pürüzsüz, orta derecede ince madde üretilir.

Hammaddeler orta uzunlukta pamuk lifleridir. Bitmiş madde şarkı söylemekten daha yumuşacık ve biraz daha az pürüzsüzdür. Üretimin temeli kısa liflerdir. Tuval en az pürüzsüz üretilir, tüyler ipliklerin yüzeyinde kalır. Malzeme en düşük maliyete sahiptir ve dış giyim dikişi için kullanılır. Satışta yerli ve yabancı üretim resimleri bulabilirsiniz.

Kullanım alanları

Kashkors spor giyim, bluz ve balıkçı yakaları, şapkalar, kış golfleri ve çorapları, tozluklar, manşetler, eşarplar, üst gardırobun eşyaları oluşturmak için kullanılır. Çocuk kıyafetleri, tişörtler ve tişörtler ince malzemeden dikilir ve manşetler ve ceketlerin etekleri yoğun bir kumaşla süslenir.

Avantajları bitmiş ürün gerilmez, solmaz ve şeklini kaybetmez; şekle iyi uyuyor; doğal malzeme vücuda hoş; kumaş havaya girebilir ve nemi emebilir, bu da giymeyi özellikle rahat hale getirir; bitmiş ürün tahrişe neden olmaz; dayanıklılık ve aşınma direncine sahiptir. Tuvalin dezavantajları kumaş işlemede çok karamsar; bitmiş ürünler ihmali tolere etmez, dikkat edilmelidir.

Angora olan bir kumaş elde tüylü alt kaplaması tiftik keçi ya ait kabartmak angora tavşanı. Angora çok ince, kabarık ve ipeksi, çok sıcak ve son derece narin ve hoş bir dokunuş.

Bambu kumaş bambu hamurundan yapılmış doğal bir kumaştır. Bambu kumaş son zamanlarda birçok benzersiz özelliği nedeniyle giderek daha popüler hale geldi. Bambu kumaş çok hafif ve dayanıklıdır, nemi iyi emer, çok yumuşak ve cilde çok hoştur. Buna ek olarak, bambu kumaş kışın ısıyı mükemmel bir şekilde tutar ve yaz aylarında serinlik verir.

Kaba patiska , pamuk veya keten karde iplikten yapılmış yoğun bir düz örgü kumaştır. Kaba patiska karakteristik özellikleri yumuşaklık ve güçtür. Gerilmez ve önemli bir daralmaya maruz kalmaz. Kumaş dokunuşa çok yumuşaktır.

Kadife yumuşak kısa tüylü ve pürüzlü kadifemsi bir ön yüzeye sahip elastik bir kumaştır.

Kadife tekstiller oldukça yoğundur ve şeklini iyi korur. Hoş ve nazik dokunuş.

Viskon kumaş özellikleri, saf viskon pamuğa yakın, dokunuş kadar yumuşak, higroskopik ve nefes alabilir. Viskonun mükemmel bir özelliği, elektriklenmemesidir. Viskon çok hafiftir, iplikleri pamuktan daha hafiftir. Viskozun ayırt edici bir özelliği yüksek higroskopikliğidir, pamuktan iki kat daha fazla nemi emer. İyi siler, çabuk kurur.

Forma kumaşın yapısı, yün, sentetik, ipek veya pamuktan yapılmış dokuma ipliklerden oluşur. Elastan kullanımı, ona bu malzemeden bir şeylerin rahatlığını olumlu yönde etkileyen belirli bir esneklik derecesi vermenizi sağlar. Bu tür malzemeden dikilen şeyler dokunmak hoştur, günlük kullanım için harikadır ve ayrıca nemi iyi emer.

Kumaş  İnterlog  Yumuşaklık ve mükemmel ısı koruma özelliklerine sahiptir. Bu malzeme dokunuş için son derece hoş. Diğer şeylerin yanı sıra, nemi dikkatlice emer ve havanın geçmesine izin verir.

Kashkor kumaşı , örme elastikinin özel bir dokusuna sahip örme bir kumaştır. Bu kumaşın ana avantajı, orijinal şeklini herhangi bir etki ile korumanıza izin veren gerilmesidir. Kashkor kumaşı  , tüm kumaş türlerinin en popüleridir. Kumaş yoğun, çok elastik, vücuda hoş.

Dantel olan bir el yapımı ipliklerin kabartılması sonucu oluşan bir delikli model dokuma baz olmadan ya da makine-örme tekstil ürünleri. Gipür kumaştan farklı olarak, dantel kumaş çok daha yumuşak ve daha esnektir. Dantel kumaşın kalitesi, süslemenin karmaşıklığının oranına ve kullanılan ipliklerin kalınlığına bağlıdır.

Likra  ilavesi ile pamuktan tam Likra örme kumaş.  Kumaşta likra bulunması esnekliğini sağlar, bu nedenle tam likradan yapılan giysiler hareket özgürlüğünüzü sınırlamaz. Malzeme makul derecede yoğundur ve bu nedenle soğuk mevsimlerde giymek için idealdir.

Bir altbilgi inanılmaz derecede yumuşak ve hassas olan doğal bir malzemedir, bu yüzden bebekler için kıyafet dikerken kullanılır Tabii ki, kumaş belirli bir tüketici kategorisine odaklanmaz, bu nedenle altbilgi yetişkinler için kıyafet dikerken de kullanılır. Bu malzeme mükemmel sıcak giysiler, keten, bornoz vb.

Şifon , şeffaflık ve hafiflik ile karakterize, genellikle düz mat bir yüzeye sahip ince bir kumaştır. Şifon üretimi için, kumaşın yeterli mukavemetini sağlayan, sıkıca bükülmüş ipek veya yapay lifler kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın