Keten Kumaş Satın Alan Keten Kumaş

Keten satın alan,keten satın alanlar,parti keten alan,parti keten alanlar,stok keten alan,stok keten alanlar,keten kumaş satın alan,keten kumaş satın alanlar,parti keten kumaş alan,parti keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alan,spot keten kumaş alan,spot keten kumaş satın alanlar,parça keten kumaş alan,keten parçası alanlar,

Keten satın alan,keten satın alanlar,parti keten alan,parti keten alanlar,stok keten alan,stok keten alanlar,keten kumaş satın alan,keten kumaş satın alanlar,parti keten kumaş alan,parti keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alan,spot keten kumaş alan,spot keten kumaş satın alanlar,parça keten kumaş alan,keten parçası alanlar.

Keten Kumaşlar

Keten kumaş, pamuğun öncüsü olan dünyanın en eski kumaşlarından biridir. Bu tür kumaş alan yumuşak ve son derece dayanıklıdır ve doğal liflerden gelir. Daha fazla bilmek ister misiniz? Aşağıda siparişinizi vermeden önce geçmişini, ayrıntılarını ve bilmeniz gereken her şeyi keşfedin.

Keten Kumaş Nedir? Kumaş parçası alan.

Doğal Keten kumaş, Batı Avrupa’daki tek doğal selüloz tesisi olan keten tohumu sapının liflerinden iplik ve kumaştan oluşan bir kumaştır. Bu bitki, tüm bitki lifleri arasında en güçlü ve en dayanıklı liflerden biri tarafından tanınır.

Elyafın enine kesiti, ona sağlam ve sağlam bir görünüm veren düzensiz çokgen şekillere sahiptir. İpliğin boyutu ve kumaşının kalınlığı kumaşın kullanımını belirler. İplik ne kadar kalın olursa, düğümler ve düzensizlikler o kadar belirgin olur. Filamanlar, pamuklu keten durumunda, pamuk gibi diğer elyaflarla bükülebilir. Baskılı keten kumaşlar, çoğu tafta ligamentli çeşitli kalınlıklarda mevcuttur.

Keten Kumaş Alanlar
Keten Kumaş Alanlar

En popüler keten kumaşlardan bazıları:

Pamuk Keten – doğal, taze ve yumuşak pamuk ipliği ile karışık keten lifinden oluşur

Keten Karışımı – sentetik elyaflarla ve yüzeyinde koyu sarı bir renk ve doku ile karıştırılmış doğal keten

Sentetik keten – tafta ligamentli, bu kumaşlar mat yüzeyli ve fildişi yüzeyli kalın liflerden yapılmıştır; doğal keten kumaşlara özgü

Nasıl yapılır? Keten İplik Alan

Keten ilk olarak Mezopotamya, Orta Doğu bölgesinde MÖ 5000 veya 6000 civarında sistematik olarak yetiştirildiğine inanılmaktadır; Yani dünyadaki en eski kumaşlardan biridir.

Keten tohumu işleme çok fazla iş ve uzman profesyoneller gerektirir; bununla birlikte sabun, yakıt veya keten tohumu yağı gibi çok sayıda türev ürün de elde edilmektedir; Böylece israf minimumdur. Keten ipliğinin kalitesi, büyüme koşullarına ve keten tohumu yetiştirme yöntemlerine bağlıdır. 100 günlük dikimden sonra hasat için hazır tomurcuklar, tohumlarla kapsül oluşturur. Hasat biçerdöverler ile mekanik hale getirilebilir veya elle yapılabilir; bu son şekilde liflerin uzunluğunu en üst düzeye çıkarmak; çünkü elle toplandığında kökten yapılır.

Bundan sonra lifler temizlenir, liflerin ekstrakte edilebilmesi için bitki elemanlarının ayrılması ve kalan malzemelerin çıkarılması için temizlenir. Bu noktada değirmenleri, kalın kumaşlarda kullanılacak olan kısa lifleri ve uzun liflerin giyim ve yatak takımları için ev kıyafetlerini ayıran yerlere katılıyor. Metal dişlere sahip mekanik bir tarak kullanarak tohumlar çıkarılır ve saplar paralel olarak hizalanır. Son olarak, dişli silindirlerden geçer. Bu işlemden sonra odunsu lifler ve düğümler ezilir.

Keten satın alan,keten satın alanlar,parti keten alan,parti keten alanlar,stok keten alan,stok keten alanlar,keten kumaş satın alan,keten kumaş satın alanlar,parti keten kumaş alan,parti keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alanlar,stok keten kumaş alan,spot keten kumaş alan,spot keten kumaş satın alanlar,parça keten kumaş alan,keten parçası alanlar,

Bir sonraki adım, keten kumaş alanlar ayırmak için epidermisin uzun liflerini, düğüm ve basit olarak bilinen kısa lifleri ayırmak için dezavantaj ve bunları renk ve saflığa göre sınıflandırmak için ayrımı. Dönmeden önceki son işlem tırmıklama, kısa lifleri balyalardan ayırma ve eğrilecek fitiller oluşturmak için fiber şeritler oluşturmadır.

Hem uzun hem de kısa elyaflar, yüksek kaliteli iplik üreten ve yataklama için ıslak tekniklerle bükülebilir; veya ev çamaşırlarında kullanım için daha kalın ve düzensiz iplikler elde etmek için kurutun. Son olarak, kusurlar ve safsızlıklar giderilir ve daha sonra iplik düğümlenmiş ve eklenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın