Kilo İle Kumaş

Kilo ile kumaş izmir,kilo ile kumaş İstanbul,ihraç fazlası kumaş satanlar,şalvarlık kumaş çeşitleri,kimono kumaşı,istanbulda kilo ile parça kumaş satan yerler,kilo ile parça kumaş satanlar,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş alanlar,

Kilo ile kumaş izmir,kilo ile kumaş İstanbul,ihraç fazlası kumaş satanlar,şalvarlık kumaş çeşitleri,kimono kumaşı,istanbulda kilo ile parça kumaş satan yerler,kilo ile parça kumaş satanlar,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş alanlar.

Kilo İle Kumaş Satanlar. Kilo İle Kumaş Alanlar.

Dükkanlarda sunulan cazip bir dizi yenilikle karşı karşıya kaldığımızda kilo ile kumaş kıyafetlerimizi sevmek ve daha uzun süre giymeye devam etmek zor. Ancak bu karşı konulmaz anlaşmalar için Ocak satışlarına başlamadan önce, hızlı modanın çevre üzerindeki etkisi için bir düşünce bırakın.

Hızlı moda, podyum görünümlerinden veya ünlü stillerinden esinlenerek sık sık yeni koleksiyonlar sunmak için hız ve düşük maliyete odaklanır. Ancak, maliyeti düşürmek için baskı ve tasarımdan atölyeye kadar bir ürün almak için gereken zaman, çevre için özellikle kötüdür çevresel köşelerin kesilme olasılığı daha yüksektir. Hızlı modaya yönelik stok kumaş eleştiriler arasında olumsuz çevresel etkileri, su kirliliği toksik kimyasalların kullanımı ve artan tekstil atığı seviyeleri sayılabilir.

Parça Kumaş
Parça Kumaş

Canlı renkler, baskılar ve kumaş kaplamalar moda giysilerin çekici özellikleridir, ancak bunların çoğu toksik kimyasallarla elde edilir. Tekstil boyama, tarımdan sonra küresel olarak temiz suyun en büyük ikinci kirleticisidir. Kilo ile kumaş  kampanyası, moda markalarına, çeşitli markaların ürünlerini test ettikten ve tehlikeli kimyasalların varlığını doğruladıktan sonra, toksik kimyasalları tedarik zincirlerinden çıkarmak için harekete geçmeleri konusunda baskı yapmakta etkili oldu . Bunların çoğu toksik biyobirikimli (yani, bir organizmada organizmanın salgılayabileceği veya metabolize edebileceğinden daha hızlı biriktiği anlamına gelir), hormonları ve kanserojen olduğu için çeşitli ülkelerde yasaklanmış veya katı bir şekilde düzenlenmiştir.

Kilo ile kumaş. Polyester, moda için kullanılan en popüler elyaftır. Ancak, polyester giysiler ev tipi çamaşır makinelerinde yıkandığında, okyanuslarımızda artan plastik seviyelerine katkıda bulunan mikrofiberler dökerler. Bunlar mikro elyaftır dakika ve kolayca su kanallarına kanalizasyon ve atık su arıtma tesisleri geçebilir, ancak ayrışamadığından çünkü onlar sudaki yaşam için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Plankton gibi küçük yaratıklar, daha sonra insanlar tarafından yenen balıklara ve kabuklu deniz hayvanlarına giden besin zincirini oluşturan mikrofiberleri yerler.

Yeniliğe açık günlük kilo ile kumaş

Kilo ile kumaş izmir,kilo ile kumaş İstanbul,ihraç fazlası kumaş satanlar,şalvarlık kumaş çeşitleri,kimono kumaşı,istanbulda kilo ile parça kumaş satan yerler,kilo ile parça kumaş satanlar,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş alanlar,

Tekstil atıkları, hızlı modanın istenmeyen bir sonucudur, çünkü daha fazla insan daha fazla kıyafet alır ve eskisi kadar tutmaz. Hızlı moda spot kumaş perakendecilerinin uluslararası genişlemesi, sorunu küresel ölçekte daha da artırmaktadır. Gelişmiş ülkelerdeki dolaplar doymuştur, bu nedenle perakendeciler daha fazla ürün satmak için müşterileri sürekli yeniliğe çekmeli ve zaten sahip oldukları eşyaları artık modaya ikna etmemelidir.

Son nesiller boyunca harcanabilir gelir düzeylerinin artması bir ürünü tamir ettirmekten daha ucuz ve daha uygun olduğu için “yapmak ve onarmak” için daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelir . Meşgul yaşam tarzları, birçok insanı önceki nesillere göre daha zayıf hale getirir ve zamanla dikiş ve tamir becerilerinin kaybı ile giysilerimizi onarmak için daha az itici güç vardır. Haftalık mağaza ile birlikte satın alınabilecek süpermarket modasının yükselişi ve mevsimlik satışların düzenli olarak gerçekleşmesi, kıyafetleri eskiden olmadığı gibi “tek kullanımlık” hale getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın