Kim Kumaş Alır? Kumaş Alan BİZ ALIYORUZ.

kim kumaş alır,kim kumaş alıyor,kime kumaş satabilirim Kumaş alan,kumaş alanlar,spot kumaş kim alır,kim parti kumaş alıyor,kim stok kumaş alır

Kim Kumaş Alır?  BİZ ALIYORUZ. Kumaş Alanlar.

Tanıma edebilmeniz için 10 kumaş ve elyaf tipinin listesi

1. Yün

Biraz “kıllı” hissediyor, sıcak ve iyi perdeler. Genellikle bir kumaş daha pahalıdır ve kuru temizleme gerekebilir. Sıcaktır ve kaliteli kıyafetler yapar. Yünlü giysiler genellikle astar gerektirir çünkü ham yün cilde kaşıntılı hissedebilir.

2. Pamuklu Kumaşlar

Çıtır ve sağlam hisseder. Hem örgü hem de dokuma olabilir. Yün veya viskonun yanı sıra asmaz. Kolayca kırışır. Harika günlük kıyafetler yapar ve bakımı kolaydır. Pamuk büzülür, bu yüzden kullanmadan önce daima yıkayın. Kumaşı daha esnek hale getirmek için bazen elastan pamuğa eklenir.

3. Keten Kumaş

Rustik hisseder ve çok kolay kırışır. Pamuktan daha iyi fakat viskondan daha kötü perdeler. Güzel yazlık giysiler yapar. Yüksek sıcaklıkta ütülemeye dayanabilir, ancak ıslakken ütülemek çok daha kolaydır. Giysilerinizin kırışıksız kalmasını istiyorsanız, keten kullanmayı unutun.

4. İpek Kumaş

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi, krep şifon kumaş,şifon kumaş Eminönü,kendinden pileli şifon kumaş,janjanlı şifon kumaş satın al,ipek şifon kumaş fiyatları,şifon kumaş elbise,şifon kumaş nasıl olur,

Sıcak ve lüks hissediyor ve üzerinde net bir parlaklık var. Bazen ipek sateni polyester satenden ayırmak zordur, ancak ipek polyester kadar “soğuk” hissetmez ve daha pahalıdır. Genellikle kuru temizleme veya en azından el yıkama gerekir. Satın almadan önce daima bakım talimatlarını kontrol edin! Ayrıca, formadan tül ve kadife kadar değişen farklı ipek türleri olduğunu unutmayın!

5. Polyester Kumaş

Formadan takım elbiseye kadar birçok farklı tarzda gelir. Aşınmaya ve yıkamalara çok iyi dayanabilir ve buruşmaya karşı dayanıklıdır. Doğal lifler kadar sıcak değildir ve hava sıcakken terleyebilir.

Doğru bir polyester türü seçerseniz, hemen hemen her giysiyi polyesterden yapabilirsiniz. Polyester takım elbise güzel pantolon ve etek ve polyester saten yapar (resmi kontrol edin!) Güzel bluzlar yapar.

6. Viskon Kumaş

Rayon denir. Viskon, kimyasal işlemlerle ahşaptan yapıldığı için doğal ve yapay kumaşlar arasında bir yerdedir. Pamuk veya yün kadar nefes alabilir değil, güzel bir şekilde örtüldü. Viskon kayma eğilimi gösterir ve tahılda kesmek zor olabilir. Bazen viskon kumaşı çok yumuşak pamuk veya polyesterden söylemek zordur. Kumaşı yıkamayı deneyin! Viskon ıslandığında küçülür ve garip bir şekilde sertleşir. Ayrıca pamuk veya polyesterden daha ağırdır.

Viskon mayo, dökümlü üstler ve elbiseler için iyi bir seçimdir.

7. İnterlok Örme.

kim kumaş alır,kim kumaş alıyor,kime kumaş satabilirim Kumaş alan,kumaş alanlar,spot kumaş kim alır,kim parti kumaş alıyor,kim stok kumaş alır

 İnterlok, kaburga örgüsünün bir çeşididir. Örgü ve ters örgü sırtları oluşturmak yerine, interlokun biri diğerinin hemen arkasında olmak üzere iki sıra dikişi vardır. Bu, kumaşın iki katmandan oluştuğu izlenimini yaratabilir, bu yüzden bazen çift örgü kumaş olarak kategorize edilir. (Bununla birlikte, iki kilit kenarı aslında ayrılamaz.) Kilit, jarse göre daha kalındır ve bir jarse kumaşın sağ tarafı gibi kumaşın her iki tarafı da pürüzsüzdür. İnterlok kumaş kim alır? forma göre daha kararlıdır, yani forma kadar kolay şekil vermez ve kenarlarda kıvrılmaz. Bu düz durma yeteneği ve kenetlenmenin baskıları güzelce alması, ev dikişi için popüler hale getirir.

8. Forma Kumaşı

Jersey kumaş kimler alıyor? bir tür elyaf değil, kumaşın iplikten yapılma şeklidir. Forma örülürken kumaşların çoğu dokunmuştur. İç içe dikişler jarse kumaşını esnek ve rahat hale getirir. Bununla birlikte, jarse kumaşın özellikleri büyük ölçüde lif içeriğine bağlıdır. Pamuklu jarse, viskozdan daha gevrek ve daha az perdelidir. Keten forması düzensiz ve nefes alabilir ve ipek forması hala parlak.

Jersey rahat günlük tişörtler, tozluk ve elbiseler için mükemmeldir. Çocuklar için harika birçok güzel baskı var.

9. Şifon Kumaş

Şifon şeffaf ve hafif bir kumaş türüdür. Eşarplar, şeffaf bluzlar veya çizgili elbiseler için kullanılabilir. Şifon ile çalışmak zor olabilir, bu yüzden tam bir başlangıç ​​iseniz şifon alanlar projesi almayın. Şifon kesim sırasında kayma eğilimi gösterir, tahıl üzerindeki parçaları kesmeyi zorlaştırır ve çok kolay kokar. Kumaş sırf olduğundan Fransız dikişleri bir zorunluluktur.

10. Krep Kumaşın En İyisi

scuba kumaş,sukuba kumaş,sukuba kumaş satan,scuba kumaş satanlar,zeytinburnu scuba kumaş, İthal scuba kumaş Nedir,Scuba kumaş kışlık mi,İthal scuba kumaş terletir mi,Scuba krep kumaş,Scuba krep kumaş nasıldır,Scuba krep kumaş özellikleri,Scuba kumaş sıcak tutar mi,Scuba kumaş terletir mi,

Krep Kumaş, buruşuk yüzeyi ve buruşuk görünümü ile bilinen bir çeşit ince kumaştır.

Krep kumaş başlangıçta sadece ipek kullanılarak yapıldı, ancak bu günlerde krep yapmak için pamuk, şifon ve suni ipek gibi çok çeşitli kumaşlar kullanılıyor.

Tüm bu farklı krep dokuları için tek bir normal değişken, kırışık ama hafif bir görünüm elde etmek için sürekli olarak karmaşık bir dokuma ve dikiş prosedürü ile yapılmalarıdır.

Krep kumaş kim alıyor? ipekden, ipek karışımı, pamuk, yün ve yün karışımından ve ayrıca yapay ve sentetik ipliklerden yapılır.

Krep etkisi, bu kumaşlarda, çoğunlukla krep bükümü olmadan, krep ve diğer bazı desenli iç içe geçmelerden yararlanılarak gerçekleştirilir.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN