Krep Şifon Kumaş

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi, krep şifon kumaş,şifon kumaş Eminönü,kendinden pileli şifon kumaş,janjanlı şifon kumaş satın al,ipek şifon kumaş fiyatları,şifon kumaş elbise,şifon kumaş nasıl olur,

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi, krep şifon kumaş,şifon kumaş Eminönü,kendinden pileli şifon kumaş,janjanlı şifon kumaş satın al,ipek şifon kumaş fiyatları,şifon kumaş elbise,şifon kumaş nasıl olur.

Krep Şifon Kumaş Nedir?

Başka bir şifon türü, krep şifonudur . Bu, giysi dikmek için mükemmel olan mat bir yüzeye sahip daha az şeffaf bir kumaştır: bluzlar, kazaklar, elbiseler, yazlık elbiseler, etekler ve çok daha fazlası.

Şifon krep genellikle hafif yazlık elbiseler, bluzlar, etekler veya fiyonklar veya dekoratif manşetler gibi aksesuarlar için kullanılan parlak renkte düz veya baskılı bir kumaştır. Tüm şifon türlerinden, krep-şifon en dayanıklı olanıdır, bu, kumaştaki ipliklerin düz dokunması nedeniyle elde edilir. Düz dokuma sayesinde, bu kumaşın ne önü ne de yanlış tarafı vardır. Güçlü bir şekilde bükülmüş ipliklerden oluşur, bu da onu daha güçlü hale getirir, ancak bundan dolayı yüzeyde ince tane bulunur. Şifon krep kumaş ham ipekden yapılır, yoğunluğu 35 g / m2’dir. Krep şifonunu satın almadan önce, ana özelliklerini sökmeye değer. Kumaş çok havadar, ancak yoğun, yüksek bir gerilme mukavemetine sahiptir, mükemmel bir şekilde örtülür, parlamaz, dokunuşa hoş gelir ve yıkama sırasında solmaz. Eksiklikler arasında, dikişteki zorlukları belirtmeye değer, kesim sırasında kayar, bu nedenle özel şifon kumaşa alnlar kullanmaya değer. Krep şifonunu toplu olarak satın alabilir ve her türlü güzel şeyi dikmek için kullanabilirsiniz, ancak keskin iğneler, çok ince iğneler ve iplikler kullanmalısınız, ayrıca bir destek kullanmayı da unutmayın. Krep şifon özellikleri Şifon bakımının ana kuralı önemsemektir.

Evde bu kumaştan ürünlerin yıkanması tavsiye edilmez, yardım için kuru temizleme aramak daha iyidir. Kumaşı ellerinizle yıkayabilirsiniz, ancak asıl şey süreci dikkatli bir şekilde tedavi etmektir. Kural olarak, bu malzemeden şeyler kırışmaz, yine de ürünü ütüleme ihtiyacı varsa, ipek modunu kullanarak ve gazlı bez kullanarak bunu yapmaya değer. Tasarımcılar ve stilistler, bu kumaşı unutulmaz ve şık şeyler, konser elbiseleri ve performanslar için kostümler yaratmak için kullanmayı severler. Şifon krepini aynı tip, pürüzsüz ve örneğin deri veya kürklü malzemelerle birleştirebilirsiniz . Krep şifon tercih yaz kapsamındaki makul bir karardır, çünkü kapsamı gerçekten sınırsızdır.

Kıyafet için kumaş seçimi, her moda tutkunuyla karşılaşan sık bir ikilemdir. Sunulan geniş bir ürün yelpazesi genellikle doğru seçimi yapmalarını engeller. Günümüzde yaygın talep krep şifon gibi bir meseledir. Bu popülerliğin nedeni, açıklaması aşağıda sunulan çok sayıda olumlu özellik ile ilişkilidir. Bu çeşit kumaşlar üzerinde duralım ve ana özelliklerini ve özelliklerini ele alalım. Sunulan madde hafiflik, hafiflik, yarı saydamlık gibi özelliklerle karakterizedir. Krep şifon kullanırken, herhangi bir kıyafet zarif ve eşsiz hale gelecektir. Hafif kabartmalı granüler bir yüzey sayesinde bembeyaz bir efekt elde etmek mümkündür. Ancak kumaş satın alan bu tür maddeler çok nadiren üretilir.

Kumaş Krep Şifon: açıklama ve karakteristik.

Çoğu zaman, krep şifon kumaş alan parlak veya başka bir renk ile düz bir malzeme şeklinde sunulur. Kumaşa daha zarif bir görünüm vermek için yüzeyine bir desen basılabilir. Üretim süreci doğal ipek ipliklerin kullanımını içerir ve örgü düzdür. Perdelik sayesinde, kıvrım dalgası gerçekliği en cesur stiller haline getirmeyi başarıyor. Şifon krep sofistike bir malzemedir, bu yüzden buna dayanarak bitmiş bir ürün giydiğinizde çok dikkatli olmalısınız. Şeffaf kumaşı trikolarla birleştirebilirsiniz. Saten ile birleştirildiğinde mükemmel bir etki elde edilir. Bu kıyafet, bir gala etkinliğine giderken moda tutkunları tarafından giyilebilir. Şifon kumaş, manşet ve yakalardan yapılmış Jabot krep harika bir dekorasyon olacak ve diğer aksesuarlarla rekabet edebilecek.

Malzeme bir krep yöntemiyle dokunmuş, bunun sonucunda adını almıştır. Bu kumaşın bir m2’si 35 gr. Ayrıca, krep şifonu ağartılmış bulmak nadirdir, kural olarak aynı renkte veya baskılı bir desenle satılır. Maddenin yüzeyi mattır, ancak kaplamalı güçlü şifon parçası alanlar karakteristik bir parlaklığa sahiptir. Kumaşın ön ve arka tarafı yoktur. Dokunmak çok hoş: ince, hafif ve parmaklar arasında kayma.

Özellikleri Malzemenin en yaygın özellikleri hafiflik, kırılganlık ve güzelliği içerir. Daha önce, bu malzeme ipek liflerden ve sıkı bir ceketin ipliklerinden elde edildi. Zamanla, bunu kimyasal liflerden yapay bir yöntemle almaya başladılar. Yeni maddenin yapay bileşimi, daha fazla güç, erişilebilirlik ve demokrasinin kazanılmasına katkıda bulundu.

Hafifliği nedeniyle, şifon krep sadece yaz havalarında değil, kışın da giyilebilir. Bu konu için böyle geniş bir talep, ilginç türlerinin çoğuyla ilişkilidir: ağartılmış krep şifon;

Çoğu tasarımcı ve stilist gerçekten çarpıcı tasarımlar oluşturmak için kumaş kullanır. Aynı, pürüzsüz malzemelerle ve taban tabana zıt olarak birleştirilebilir. Bugün krep kumaş alan şifonunu triko, deri ve kürkle birleştirmek moda oldu. Saten ile birlikte, bitmiş kıyafetlere zarif ve ciddi bir görünüm kazandırır. Bu kumaştan dikilmiş günlük kıyafetlere ihtiyacınız varsa, krep şifonlu yoğun malzemeler kullanmak daha iyidir: pamuk, keten ve kot.

Krep şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon kumaş nasıldır,fransız şifon kumaş fiyatları,gri şifon kumaş,şifon kumaş eminönü,krep demor kumaş fiyatları,multi şifon kumaş metre fiyatı,krep şifon metresi, krep şifon kumaş,şifon kumaş Eminönü,kendinden pileli şifon kumaş,janjanlı şifon kumaş satın al,ipek şifon kumaş fiyatları,şifon kumaş elbise,şifon kumaş nasıl olur,

Bu kumaş satın alanlar karşı tutum çok dikkatli olmalıdır, bu yüzden kendiniz yıkamanız önerilmez. Bu amaçlar için kuru temizleme hizmetlerinin kullanılması daha iyidir. Ürünü ellerinizle yıkayabilirsiniz. Krep şifonun kırışması zayıftır, ancak ütüleme ihtiyacı varsa, bu işlemi İpek modunda yapmanız ve gazlı bez kullanmanız gerekir. Sunulan tüm önerileri takip ederseniz, krep-şifon kıyafetleriniz size uzun süre hizmet edecektir.

Malzeme Bileşimi

Krep şifon üretim süreci, liflerin sol ve sağda çoklu bükülmesi kullanıldığında gerçekleşir. Sonuç olarak, iplikler her zaman kesişir ve bu daha yoğun ve daha güçlü bir kumaş oluşumuna katkıda bulunur. Malzeme üretimi için uzmanlar pamuk, yün, kireç ve yapay lifler kullanır.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN