Kumaş Nedir?

Vinil kumaş,akrilik kumaş,teflon kumaş,rayon kumaş,poliüretan kumaş,polyester kumaş,

KUMAŞ NEDİR?

Kumaş ve Vinil İçeriği

Tüm döşemelik kumaşlarımız ve suni derilerimiz dayanıklıdır. Tüm kumaşlarımız döşemelik standartlarını karşılar veya aşar. Aşağıda sunduğumuz her kumaş içeriğinin yeni kumaşınızın görünümüne, hissine ve dayanıklılığına neler kattığını bulacaksınız. Hangi kumaşa karar verirseniz verin, en yüksek kalitede olduğundan emin olabilirsiniz.

Akrilik Kumaş

Akrilik kumaşlar hafif ve yumuşaktır. Akrilik iplik alan elyaflar solmaya karşı dirençlidir ve diğer birçok elyaftan daha esnektir. Akrilik kumaşlar yağlara ve güneş ışığına maruz kalmaya karşı dayanıklıdır.

Pamuk

Pamuk, en popüler doğal elyaflardan biridir. Görünüşü ve hissi ile bilinir. Pamuk, nefes alabilirlik özelliğine sahiptir ve suyu diğer birçok kumaştan daha iyi emebilir. Ek olarak, pamuk boncuklanmaya karşı koyacaktır.

Keten

Keten koltuk kumaşı nasıl yıkanır,keten kumaş çeker mi,sentetik kumaş nasıl yıkanır,100 polyester kumaş nasıl yıkanır,keten kumaş lekesi nasıl çıkar,keten koltuktan leke nasıl çıkar,keten koltuk lekeleri nasıl çıkar,kadife elbise nasıl yıkanır,
Keten koltuk kumaşı nasıl yıkanır,keten kumaş çeker mi,sentetik kumaş nasıl yıkanır,100 polyester kumaş nasıl yıkanır,keten kumaş lekesi nasıl çıkar,keten koltuktan leke nasıl çıkar,keten koltuk lekeleri nasıl çıkar,kadife elbise nasıl yıkanır,

Çevre dostu bir elyaf olan keten, ketenle aynı bitkiden gelir. Keten yumuşak ve dayanıklıdır ve zamanla rengini korur.

Naylon

Naylon leke direncine sahiptir ve temizlenmesi kolaydır. Naylon, aşınmaya karşı dirençli ve oldukça dirençlidir. Naylon, polyester ile karşılaştırıldığında dayanıklılık bakımından biraz daha üstündür.

Olefin

Olefin, lekelere, solmaya ve suya dayanma kabiliyeti ile bilinir. Bu sentetik elyafın temizlenmesi kolaydır ve genellikle dış mekan kumaşlarının yanı sıra iç mekan kumaşları için de kullanılır.

Polyester

Polyester, en güçlü lif içeriklerinden biridir. Polyester gerilmeye, büzülmeye, küf ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Polyester, mikrosuede, şönil ve kadife gibi çeşitli kumaş alanlar türlerinin yapımında kullanılır. Polyester tek başına veya diğer liflerle birleştirildiğinde mükemmeldir.

Poliüretan

Poliüretan, döşeme dünyasında giderek daha popüler hale gelen sentetik bir suni deri malzemedir. Poliüretan, vinilden farklı olarak PVC içermez. Poliüretan, aşırı mukavemeti, leke direnci, yumuşaklığı ve gerçek bir deri görünümü ve hissi de dahil olmak üzere döşeme için çeşitli avantajlar sunar.

Rayon

Viskon olarak da bilinen Rayon, döşemelik kumaşlarda popüler bir içeriktir. Yumuşaklığı ve konforu ile bilinir.

Geri Dönüştürülmüş Deri

Geri dönüştürülmüş deri, yeniden derlenmiş veya ayrık deri olarak da bilinir. Geri dönüşümlü deri popüler bir hakiki deri alternatifidir, çünkü avlu tarafından satılırken, bakımı kolay ve renk tutarlılığında derinin görünümü ve hissine sahiptir. Geri dönüştürülmüş deri desteği, malzemeyi yumuşaklaştıran hakiki deridir, ön kısmı ise malzemeye deri görünümü veren poliüretandır.

Vinil

Vinil yüksek kullanım mobilyalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu malzeme çok dayanıklı, leke tutmaz ve çok yönlüdür. Genellikle vinil, küf, su, bakteriyel ve solmaya karşı dayanıklı bir üst kat koyarak deniz kullanımı için de yapılacaktır. Vinilin çekici bir özelliği, aşınma ve yıpranmaya karşı direncidir.

Kumaş Kaplamalar

Vinil kumaş,akrilik kumaş,teflon kumaş,rayon kumaş,poliüretan kumaş,polyester kumaş,

Crypton

Crypton, döşeme dünyasındaki teknolojik yeniliklerin harika bir örneğidir. Kripton, ilk önce sıkı testlerden geçen belirli malzeme türlerine uygulanır. Kripton, bir kumaşı temizlemeyi, aşınmaya karşı dayanıklı hale getirir ve yaşlanmaya ve bakterilere karşı korur. Kripton kolayca dezenfekte edilebilir, sıvı dökülmeleri malzemenin üzerine boncuklanır ve kumaşın “nefes almasını” engellemez.

Teflon

Teflon, pazardan sonra uygulanabilen veya önceden işlenmiş birçok kumaş üzerinde bulunan bir yüzeydir. Teflon bir kumaşı giderek daha dayanıklı hale getirir, suyu, yağı ve lekeleri iter ve yaşlanmaya karşı dayanıklıdır.

Vinil kumaş,akrilik kumaş,teflon kumaş,rayon kumaş,poliüretan kumaş,polyester kumaş,

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN