Kumaş Nereye Satarım? Kumaş Nereye Satılıyor?

Kumaş Nereye Satarım? Kumaş Nereye Satılıyor?

Üretim teknolojisi

Kumaş elde etmek için odun hamuru ezilir ve merserize edilir, yani kostik soda ile muamele edilir. Çözüm turuncu topaklı bir kütleye benziyor. İplikler, çözeltiyi delikli özel formlardan zorlayarak oluşturulur, daha sonra bitirilir ve kurutulur.

Kumaşın bileşimine, polimerlerin ısıtılması ve gerilmesi ile elde edilen polyester – polyester sentetik elyaf eklenir. Klasik elyaf oranı% 30 viskoz ve% 70 polyesterdir. Esnekliği arttırmak için, üreticiler esnek bir sentetik iplik olan likra ekleyebilirler .

Yapısında polisilikoz triko, yani “dokunmamış” dır. Bu, malzemenin dokuma olmadığı, dokuma olmadığı, ancak örme olduğu anlamına gelir – iplikler birbirinin etrafında bükülür, birbirine elastik olarak bağlı olan ilmekler oluşturur.

Kumaş Seçenekleri:

tedaviye bağlı olarak, polisikozun ön tarafı mat veya ipeksi bir parlaklık ile olabilir;

polikozun yapısı pamuk keten, ipek veya yüne benzeyebilir .

Stok saten kumaş kime satarım,parti saten kumaş kim satın alır,saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş kim alıyor,kumaş nereye satabilirim,
Stok saten kumaş kime satarım,parti saten kumaş kim satın alır,saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş kim alıyor,kumaş nereye satabilirim,

Sonuç, pamuğa benzeyen özelliklere sahip yoğun ve dayanıklı bir malzemedir. Doğal liflerin tüm dezavantajları (aşınma ve yıpranma, çökme) sentetiklerin eklenmesiyle hafifletilir. Aynı şekilde, odun kökenli doğal lifler saf polyesterin elektrifikasyonunu, sertliğini ve zorluğunu azaltır.

Modern tüketici, birçok ürünün sentetik veya yapay olarak üretildiğinin farkındadır – doğal malzemeleri işlemekten ve büyütmekten daha ucuz ve daha hızlıdır. Bununla birlikte, polikozda kimyasal olarak oluşturulmuş ipliklerin varlığından korkmamalıdır – sadece organik liflerin kalitesini arttırırlar.

Kumaşın olumlu özellikleri:

Yüksek nefes alabilirlik ve higroskopiklik – malzeme havadan geçer, nemin cilt üzerinde birikmesine izin verilmez;

Hijyen ve güvenlik – kumaşın temizlenmesi kolaydır, yıkanması kolaydır, alerjik reaksiyonlara neden olmaz;

✓hafiflik ve yumuşaklık – rahat, dokunma malzemesine hoş hareket kısıtlamaz ve aynı zamanda cilde rahatça oturur;

✓aşınma direnci ve elastikiyet – malzeme yırtılmaya karşı dayanıklıdır, gerilir ve orijinal oranlarına geri döner;

✓şekil stabilitesi – dirseklere veya dizlere uzanmaz, iyi örtülür ve yumuşak kıvrımlar oluşturur;

Uygun Fiyat;

kumaş elektriklenmez.

Bu malzemede neredeyse hiçbir eksiklik yoktur. Bununla birlikte, zamanla, polisilikoz kaymaya başlar – makaralar özel bir makine ile çıkarılır.

Polviskoz dikişten:

okul üniforması;

klasik ofis takımları ;

bluzlar , elbiseler, etekler, pantolonlar;

Çocuk giysileri;

ceketler ve paltolar ;

dış giyim için astar ;

ev tekstili (perdeler, masa örtüleri , uyku takımları);

temizleme mendilleri;

halılar.

Poliviskon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Polikoz çok giyilebilir bir malzemedir, uzun süre yeni ve estetik bir görünüm korur. Üreticilerin kıyafetlerle tedarik ettiği etikete dikkat ederseniz, kumaşın bakımının incelikleri ve nüansları bulunabilir. Polviskoz bakımı için genel kurallar şuna benzer:

✓örme bir şeyi yıkamadan önce, ters çevrilir – bu teknik kumaşın düzgünlüğünü korumaya, ponponlardan ve yuvarlanmadan korunmasına yardımcı olacaktır;

✓polikozun diğer malzemelerden ayrı olarak yıkanması tavsiye edilir;

✓şeyler elle veya çamaşır makinesinde yıkanır (hassas, yumuşak bir mod seçin);

✓uygun su sıcaklığı – 30 derece (sıcaklık daha yüksekse, kumaş düşebilir ve deforme olabilir);

✓parlak çok renkli kumaş önceden ıslatılmaz;

✓şeyler doğal olarak, ısıtma cihazlarından uzakta, düzleştirilmiş bir şekilde kurutulur.

Polimoz ovalanarak sertçe ovulamaz ve sıkılmaz. Sıcak buhar kumaşı lekeleyebilir. Böylece şey şeklini kaybetmez, polikozoz katlanmış veya katlanmış kapalı dolaplarda saklanır. Forma uzun süre bir elbise askısı üzerinde saklanırsa, siluet elemanları uzayabilir.

Yapay selüloz lifleri ve sentetik polyester kombinasyonu, güçlü ve dayanıklı bir kumaş oluşturulmasını mümkün kıldı. Yumuşak malzeme kalitatif olarak boyanır, solmaz, nemi iyi emer, “nefes alır” ve kolayca yıkanır. Esnek poli viskon giysiler vücudun çizgilerini olumlu bir şekilde vurgular, herhangi bir şekle mükemmel uyum sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın