Kumaş Satın Alanlar

Dokuma Kumaş Alan
Kumaş Satın Alanlar

Kullandığımız en iyi bilinen kumaşlardan biri pamuklu kumaştır. Desteği. Pamuklu kumaş gerçekten bir kumaş değildir – aslında pamuk, ağırlıklı olarak yetiştirilen, kabarık küçük toplardan yapılmış hammaddedir.

Parti Gabardin
Parti Gabardin

Kumaş Satın Alanlar. Kabarık lifler 15-55 mm uzunluğundadır ve ne kadar uzun olduklarında, dokudan daha değerli olur, çünkü yaptığınız iplik özellikle hoş ve pürüzsüzdür. Aslında daha kısa lifler (“tiftik” olarak anılır) faydasız değildir – doğal sentetik elyafa tek selüloz yapmak için kullanılırlar.

Pamuk çok çeşitlidir – ticarette elde ettiğiniz çok sayıda pamuklu kumaş kendiliğinden konuşmaktadır. Su çok iyi emebilir, bu nedenle, örneğin, pamuktan yapılmış çay havluları vardır. Büzülebilir kumaşları pişirme nevresimlerinde, cilde yumuşaktır, alerjiye karşı dayanıklıdır ve kuruya kıyasla yaş gözyaşıya dayanıklıdır. Ne yazık ki, pamuk zaten harika bir hammadde değildir. Güveler üzerinde oynamayı sevmese de kolayca  yapabilirler. Küflü lekeler, pamuklu kumaşların bir köşede çok uzun nemli ve kötü havalandırılması durumunda ortaya çıkar. Ayrıca kolaylıkla yanması nedeniyle pamuğa tutuşmamalısınız.

Kumaş Satın Alanlar. Bu arada, pamuk kolayca tanınabilir: eğer kumaş bir ipliği çıkarırsanız ve yakarsanız, hızla yanar ve yanmış kağıt gibi kokar. Pamuğu kolayca yırtabilirsiniz, bu sadece eldeki pamuğu tanımanın bir yolu değil aynı zamanda kumaş üzerinde oldukça düz kenarlar üretir!

Kumaş Satın Alanlar

Ama ne tür pamuklu kumaşlar var? Kot olarak da bilinen kot gibi birkaç tanınmış kumaş bulunmuştur. Bayrak bezi çay havlu veya yatak çarşafları için kullanılır. Bayrak bezinin göze çarpmayan kardeşine denir. Doğada solgun olduğu gerçeği dışında gerçekten de fark yoktur. Kumaş Satın Alanlar. Veya mayo, şu anda sentetik elyaf elastan ile karıştırılan popüler bir esneme kumaşı, bu nedenle çıkıntı yapmaz ve genellikle bebek kıyafetleri için başka şeylerin yanında kullanılır. Genellikle pamuktan yapılmış başka bir kumaş poplin, genellikle bluzlar ve elbiseler için kullanılır. İpekten veya sentetik elyaftan yapılmış kumaşlar kadar iyi bilinmemekle birlikte, saten de pamuktan yapılmıştır. Bu güzel bir donuk parlaklık vardır.

Pamuk ayrıca özel formları alabilir: banyo havluları için havlu bezi veya ince kadife.

Dikim yeni başlayanlar için pamuklu kumaşlar müteşekkir bir malzeme. Şeklinde ütülenmesi, kolayca kesilmesi, çözülmemesi ve yüksek sıcaklıklarda ütünün altında erimesinin kolay olması. Sadece biri dikkat etmelidir: Ön yıkama şarttır! Pamuk sıcak yıkadığınızda veya ütülerseniz küçültülebilir.

Pamuk çok yönlüdür: elbiseler, bluzlar, pantolonlar, nevresimler, masa örtüleri, bebek kıyafetleri, her amaca uygun bir pamuklu kumaş var!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın