Pamuklu Kumaş Alanlar

Pamuklu Kumaş Alanlar.
Pamuklu Kumaş Alanlar.

Pamuk, giyim için en iyi (tartışmalı kumaş) kumaş olarak popülerdir. Milyonlarca gerekliliğini seçer (çünkü ucuzdur). Birçok kişi onu tercih etmeden seçer (bir yazlık dostu kumaş olarak).

Parti Penye Kumaş Alanlar
Parti Penye Kumaş Alanlar

Pamuklu Kumaş Alanlar. Birçok kişi onun güzelliği için (krep, damask) rahatlığı için birçoğunu seçin (rahat havlular ve örtüleri) Birçok Bir çevre dostu seçim (bir bitkiden yapılmış olduğu için) ve bir moda ifadesi (denim kot pantolon) olarak seçin. Özrünüz her neyse, günlük hayatımızda birçok kez pamuğa geliyorsunuz.

Pamuk nasıl yapılır?

Pamuk bitkisi, ilkbaharda ekilen ve 2 ila 3 ay içinde hasat için hazır olan bir çalıdır. Hasatın çiçeği, pamuk topunu ortaya çıkarmak için açıldığında, hasat yapılır. El emeği veya bir makine pamuğu hasat edebilir ve toplandığında bunları balya haline getirebilir. Bu balyalar temizlenir ve yıkanır, liflerle birlikte gelen kir ve tüyler ayrılır. Balyalar daha sonra iplik veya iplik yapmak için liflerin büküldüğü eğirme işlemine girer. Bu iplikler daha sonra kumaşa dokundukları özel dokuma tezgahlarında işlenir.

Pamuk lifinin özellikleri

Pamuklu Kumaş Alanlar.
Pamuklu Kumaş Alanlar.

Pamuklu Kumaş Alanlar. Pamuklu Kumaş, bir çok özellik için evrensel olarak kabul görmüştür. Bu sayede, ister kıyafet ister ev dekorasyonu veya aksesuar olsun, dikiş için bir numaralı seçenek haline gelir.

Yumuşak,Kuvvetli,Su emer (çoğu kez ağırlığını)

Renk tutma (çoğunlukla),Nem emilimi,Giymek için rahat,Daha fazla nitelik için diğer liflerle harmanlanabilir

Dayanıklı

Gömlek Kumaşı Alanlar
Gömlek Kumaşı Alanlar

Pamuğun bazı özellikleri yukarıda yazılanlar kadar pembe değildir. Pamuk, ön yıkamadan önce pamuklu kumaş ile büzülür ve dikiş yapar, bir dikiş felaketine benzer. Çoğunlukla ilk yıkamadan sonra daha küçük bir boyuta indirgenecektir.

Pamuklu Kumaş Alanlar. Bazı parlak renkli pamuk kanayacak. Kırmızı ve yeşilin, dikiş dikiminde iki saatlik yoğun çaba harcadıktan sonra, elbisenizde bir araya getirilmesi çok güzel bir manzara değildir. Diğer bir dezavantaj, pamuklu kumaşın çok fazla kırışmasıdır. Pamuk, polyester ve ipek kumaş gibi diğer liflerle harmanlandığında, bu dezavantajlı özelliklerin çoğu ele alınmaktadır.

Pamuklu kumaş – Farklı isimler ve farklı tipler.

Pamuk satın alıp, sizden önce farklı pamuk türlerine karşı sersemlemiş oluyorsunuz. Bu bana oldu. Yüz tip pamuk var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın