Pamuklu Kumaş Nedir? Kilo İle Kumaş

Amasya kilo ile kumaş,Ankara kilo ile kumaş,adana kilo ile kumaş,mersin kilo ile kumaş,İstanbul kilo ile kumaş,samsun kilo ile kumaş,İzmir kilo ile kumaş,denizli kilo ile kumaş,Trabzon kilo ile kumaş,Antalya kilo ile kumaş,

Kilo İle Kumaş Pamuklu kumaş nedir?

Pamuk Günümüzde en popüler giysi malzemesidir. Bu malzeme dokunabilir, farklı kalınlık, kalınlık, ağırlık ile dokunabilir, bu yüzden hemen hemen her türlü kostüm dikmek için kullanılabilir. Pamuk en popüler malzemedir çünkü neredeyse her fiziğe uygundur ve her türlü hava ortamına iyi uyarlanmıştır. Peki pamuk nedir ve pamuğun nasıl tanımlanacağını bilmek, bu konular hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki makaleye bakalım.

Pamuklu kumaşın kökeni

TÜİK verilerine göre, 2018/2019 sezonunda ülkemizde;

Kütlü pamuk üretimi 2.57 milyon ton,

 Lif pamuk karşılığı 976 bin ton (%38 randıman),

Lif pamuk yeterlilik oranı %65’dir.

Kilo İle Kumaş Pamuklu kumaş nedir?

YERİMİZ ZEYTİNBURNU KUMAŞÇILAR’DA

Viskon parçası alan,viskon parçası alanlar,parça viskon alan,viskon parçası alanlar,viskon kumaş parçası,viskon kumaş parçası alan,viskon kumaş parçası alanlar,parça viskon,parça viskon alan,parça viskon alanlar,parça viskon kumaş,parça viskon kumaş alan,parça viskon kumaş alanlar,ham viskon,ham viskon kumaş,ham viskon kumaş alan,ham viskon kumaş alanlar,viskon kumaş,parti viskon,spot viskon,stok viskon,parti viskon kumaş,stok viskon kumaş,spot viskon kumaş,

Eski çağlardan gelen atalarımız, lifleri geri getirmek ve dikiş kumaşlarına kıyafetler haline getirmek için pamuk bitkileri ekmeyi biliyorlardı. Bugüne kadar, tekstil endüstrisi geliştiğinde, insanlar hala pamuk bitkilerinden lif alıyorlar, ancak kumaşın çürümesini ve küfünü azaltmanın yanı sıra dayanıklılığı artırmak için kimyasallarla muamele ettiler. Bundan pamuklu kumaş oluştu.

Pamuklu kumaş, pamuğun tedarik ettiği pamuğun ana malzemesinden, kimyasallarla birleştirilmiş birçok doğal malzeme ile birlikte sentetik bir kumaştır. Kumaştaki pamuk ipliğinin yüzdesine bağlı olarak, üretici her bir kumaş türünü belirler:

Örneğin:

% 100 pamuk, kumaşı uzun ömürlü, dayanıklı ve yumuşak hale getirmek için bazı kimyasallarla% 100 pamuk kullanan bir kumaştır.

% 80 pamuk kumaşta sadece% 80 saf pamuk ipliğidir, geri kalan% 20 naylon veya diğer sentetik elyaf olabilir, bu da kumaşı çok parlak hale getirir.

Pamuklu kumaş üretim süreci nasıl yapılır?

Günümüz tüketicilerinin ihtiyaçlarına yönelik kaliteli pamuklu kumaş almak. Pamuk üretim süreci her adımdan geçmelidir ve kolay değildir. Özellikle adım adım aşağıdaki gibi:

Aşama 1: Pamuk liflerinin toplanması ve ayrılması

Pamuk hasat zamanı yılın Kasım – Aralık aylarında gerçekleşecek, hasat süreci 3 farklı aşamaya ayrılacaktır kumaş alan.

Aşama 1: Çiçek açan köşedeki meyveleri hasat edin.

Aşama 2: 1-15 gün sonra hasat aşaması 2, ağacın ortasındaki kozaları toplayarak.

Aşama 3: Ağacın üstündeki tüm çiçek açan kozaları topla.

Hasat süresinden sonra, pamuk lifi ayrılır, sadece kalan kaliteli meyveler çıkarılır. Kaliteli pamuk lifleri serin ve kuru bir yerde kurutulacak, böylece kirlilik kalmayacaktır.

Aşama 2: Pamuk elyafının rafine edilmesi

Kilo İle Kumaş Pamuklu kumaş nedir?

Ankara kumaş kime satarım, Ankara kumaş satın alanlar, Ankara parça kumaş, Ankara viskon kumaş, parça kumaş ankara, turlu viskon anakara, turlu viskon kumaş satın alan, Viskon kumaş Ankara,

Pamuk lifinin rafine edilmesi, pamuk üretim sürecindeki önemli aşamalardan biri olarak kabul edilir. Bu adımda, elyaftaki safsızlıklar ayrılır ve temizlenir. Bu adım, pamuklu kurutulduktan sonra yapılacaktır. Pamuk lifleri rafine fabrikasına aktarılacak, buraya geldiğinde pamuk lifleri yırtılacak ve tek liflerin kalitesinin bozulmamasını sağlarken liflerin ayrılmasına yardımcı olacaktır.

Daha sonra, pamuk lifi pişirmek için fırına konacak ve sadece saf pamuk lifi kalana kadar azot, pektin, organik asitler veya doğal renkler gibi safsızlıkları gidermek için birkaç kez filtrelenecektir.

Aşama 3: Çözme ve eğirme

Pamuk lifinin rafine edilmesinden sonra bir sıvıya dönüşecek, daha sonra bir karışım oluşturmak için özel bir çözelti ile çözülecektir. İplik makinesine konulan ve pamuk liflerini germek ve oluşturmak için küçük deliklerden sıkılan bu karışımdır.

Aşama 4: Pamuklu kumaş dokuma işlemi:

Bu pamuğun kimyasal işlemidir. Atkı ve çözgü iplikleri kumaşa dokunacaktır. Pamuk dokuma işleminde, kumaşlar Pamuk ipliğinin şişmesine izin vermek için cilalanmaya devam eder, bu da su geçirgenliğini arttırır ve boyalı ipliklerin lekelenmesini sağlar. Daha sonra, kumaşın boyama işlemine girmek için doğal rengini, temiz yağını ve beyazlığını kaybetmesi için kumaşı ağartmak olacaktır.

Aşama 5: Pamuklu kumaşın boyanması:

Kumaş boyama Mükemmel pamuklu kumaş için son süreçtir. Kumaş, boyamayı kolaylaştırmak için bir organik katkı çözeltisi olan boyalarla işlenecektir.

Kumaş boyama işlemi, renklerin boyanmasını kolaylaştırmak için sentetik boyalar ve diğer birçok yardımcı kimyasal kullanır. Her boya bitiminden sonra, kumaş birkaç kez yıkanacaktır. Bileşikleri, paçavraları, kumaşı hala yüzeye yapışan kirleri ayırmak için.

Pamuklu kumaş nasıl tanımlanır:

Pamuklu kumaş pazarı o kadar çeşitli ve o kadar zengin ki tüketiciler neyin gerçek neyin sahte olduğunu bilmiyorlar. Hangisinin% 100 pamuk olduğunu bilmenize yardımcı olmak için pamuğu tanımlamanın bazı yollarına bakalım.

  1. Duyusal tanıma yöntemlerini kullanarak:
  2. Standart Pamuklu kumaş: Gözlerinizle görmek zorsa, pamuklu kumaşın katlanmasının çok kolay olduğunu göreceksiniz, bu nedenle buruşuk olduğunda kıvrımlara göre kırışması kolay olacaktır. Daha dikkatli olmak istiyorsanız, pamuklu kumaş desenine dokunmak için ellerinizi kullanın , ayrıca yumuşak, pürüzsüz ama çekici değil, diğer karışımlı pamuklu kumaşlar gibi soğuk hissetmeyeceksiniz.

Spandex: Ufalandığında kırışmaya neden olmaz. Parlak görünmesi dayanıklı olmasını sağlar.

2. termo yöntemi ile Kullanma:

 •% 100 Pamuklu kumaş: Ürünlerden yapılmış küçük bir kumaş parçası kullanarak ve onları yakarken, yangının pembe, gri duman yakıp yakmadığını ve yaktıktan sonra plastik bırakmadığından emin olun, kesinlikle pamuktur. .

•Pamuk karışımlı kumaş: Poli (PE) karışımı nedeniyle, yaktığınızda, plastik kokusu daha güçlü ve poli kumaşın karıştığı daha güçlü reçine kokusu. Yanmış kumaş kısmen yumrulaştığında ve topaklaşma oranı oransal orandır.

3. su geçirgenliği ile ayırt:

% 100 Pamuklu Kumaş:  Neredeyse tüm kumaş alan yüzeyinde hızlı su geçirgenliğine sahiptir .

PE harmanlanmış kumaş: Poli (PE) özelliklerinden dolayı suya karşı dayanıklıdır, bu nedenle kumaş düşük bir su geçirgenliğine ve düzensiz yayılmaya sahiptir.

Pamuklu kumaşın artıları ve eksileri

Herhangi bir kumaşın avantajları ve dezavantajları olacaktır veya Atlan’ta pamuğun avantaj ve dezavantajlarının ne olduğunu öğreneceksiniz.

1. Avantajları

Yüksek nem emme, iyi emicilik ile kullanıcı için rahat, serin bir duygu getirin

Pamuğun fiyatı diğer harmanlanmış ipliklerden daha ucuzdur, çünkü malzemenin bulunması ve mevcut olması kolaydır.

Hızlı kururken yüksek dayanıklılık, aynı çamaşır makinesinde kullanılır ve deterjan kullanabilir

2. Eksileri

Bu% 100 pamuklu kumaşın fiyatı oldukça yüksektir, bu yüzden herkesle gerçekten popüler değildir. Bunun üstesinden gelmek için, insanlar kumaşı daha yumuşak hale getirmek için Spandex ipliği ile karıştırılmış pamuk kullanıyorlar ve fiyat çok yüksek değil.

Kilo İle Kumaş Pamuklu kumaş nedir?

Pamuklu kumaşların sınıflandırılması

100% pamuk

Küf ve çürümeyi önlemek için kimyasalların ön işleme ve elleçleme işlemi sırasında herhangi bir kimyasal madde eklemeyin. Oradan% 100 pamuk yaratıldı. İyi ter emme özelliği ile havalandırma sağlar. Ülkemizdeki hava koşulları için çok uygundur. Bununla birlikte, kumaş erkekler için kadınlardan daha sert ve daha uygundur. % 100 pamuklu kumaşın fiyatı bugün piyasada oldukça yüksektir.

Pamuk 65/35 (CVC)

% 35 PE ve% 65 Pamuk oranında iki tip PE ve Pamuk lifinin bir kombinasyonudur. Pamuk 65/35 olarak adlandırılmalıdır. Bu kombinasyon sayesinde Cotton 65/35 oldukça dayanıklı, elastik ve ter geçirmezdir.

Pamuk 35/65 (Tixi)

65/35 pamuğun aksine, bu Tixi kumaşında, pamuk ve PE’nin orantısı: 65 Pamuk ve% 35 PE’dir. Bu karışımla kumaş daha yumuşak hale gelir, tişörtlerin dikilmesi için uygundur.

Pamuk Poli

Pamuk Poli, saf pamuk ipliği ve diğer sentetik elyafların sentezinden oluşturulan sentetik bir elyaftır. Her üretici pamuk ve poli arasındaki farklı oranı karıştıracaktır. Pamuk yüzdesi ne kadar büyük olursa, poli pamuklu kumaş daha yumuşak ve nefes alabilir.

Pamuk poli aşağıdaki gibi gelişmiş özelliklere sahiptir: daha ucuz fiyat, daha hafif, daha yüksek dayanıklılık, son derece esneklik ve uzun ömür, özellikle çevre ile sürdürülebilir.

Pamuklu Saten kumaş satın alan

Pamuk Saten aslında geleneksel bir pamuklu kumaştır, ancak saten kumaş alan tarzında dokunmuş ve şekillendirilmiştir. Bu kumaşı üretmek için insanlar saten parlaklığını ve ipeksi pürüzsüz, nefes alabilen pamuğu karıştıracaklar. Bu kumaşın avantajı, kırışmaması, ufalanırken, yıkanırken kırışmamasıdır. Ürün dayanıklıdır, çünkü kumaş yoğun yoğunlukta çok küçüktür. İyi emicilik, kullanıcının cildine dost. İnsanlar genellikle bu kumaşı yatak örtüleri üretmek için kullanırlar.

İpek pamuk

Amasya kilo ile kumaş,Ankara kilo ile kumaş,adana kilo ile kumaş,mersin kilo ile kumaş,İstanbul kilo ile kumaş,samsun kilo ile kumaş,İzmir kilo ile kumaş,denizli kilo ile kumaş,Trabzon kilo ile kumaş,Antalya kilo ile kumaş,

Bu sentetik kumaş, doğal pamuk ile üstün ipek ipliği arasında mükemmel bir kombinasyon. Pamuk ve ipek arasındaki karışım oranı üreticiye bağlı olacaktır. Genellikle% 90 pamuk ve% 10 ipek oranı en mükemmel olanıdır. Bu malzeme saf ipekin ucuz bir versiyonudur.

Pamuk karışık Spandex

Spandex ipliği ile karıştırılmış pamuk, iyi elastikiyete, zengin ve çeşitli renklere sahip bir kumaş sunar. Bu kumaşın özelliği, yanmanın yanmış kağıt kokusuna benzer bir yanma kokusu olduğunda son derece iyi emicidir. Renk haslığı, yumuşaklığı ve antibakteriyel özelliği yüksektir.

Mısır Pamuğu kumaş kime satarım

İsmini duyunca, bu kumaşın Mısır’dan geldiğini de tahmin edebiliriz. Sıradan pamuğa kıyasla kesinlikle dayanıklı olan yumuşaklığı ve dayanıklılığı nedeniyle pamuğun “kralı” olarak kabul edilir. Özellikle, Mısır Pamuğunun doğal parlaklığı da bu ürün için son derece hassas bir değer yaratır. Bu malzeme çok parlak, yumuşak, her türlü hava için uygundur. Mısır pamuklu kumaş küçülmez, yıkarken solmaz.

Kadife pamuk kumaş satın alanlar

Pamuk ve kadife kombinasyonu, yumuşak, havadar bir yüzeye, daha az kırışıklığa, daha az karıştırılmış saçlara sahip bir kumaş alan sağlar ve solması zordur. Avantajı, terlemeyi emme, vücut sıcaklığını mükemmel bir şekilde ayarlama ve vücudu sıcak yaz günlerinde son derece hızlı soğutma yeteneğidir. Bununla birlikte, bu kumaşın maliyeti oldukça yüksektir.

Pamuklu kumaş uygulaması

Etkili emicilik, havalandırma ve dayanıklı renklerle, pamuklu kumaşlar birçok moda markası tarafından tüketiciler için kıyafet üretmek üzere seçilir. Ayrıca, yatak yapmak için pamuklu kumaş kullanmak, kullanıcılara uzun yorgun bir günün ardından derin ve rahat bir uyku sağlar. Yumuşak, pürüzsüz ve havadar olmanın olağanüstü avantajı ile pamuk, nevresim dikişleri için çok uygundur.

Sık sorulan bazı sorular

1,% 100 pamuklu kumaş nedir?

Tamamen% 100 doğal pamuktan yapılmış malzeme.

2,% 100 pamuklu kumaş nasıl tanımlanır?

Duyu, termal ve su geçirgenliği kullanın

3, kumaş üretim süreci nasıl uygulanır?

5’ten fazla ana adım şunları içerir: Hasat – Arıtma – Çözme ve eğirme – Dokuma – Boyama.

4, pamuklu kumaşlar?

% 100 Pamuklu kumaş, CVC kumaş, Pamuk, Polyester kumaş…

5, pamuk kumaş avantajları nelerdir?

Kumaş rahat, serin ve dayanıklı hisseder.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın