Parça Kadife Kumaş Alanlar

Parça Kadife Kumaş Alanlar
Parça Kadife Kumaş Alanlar

Zamanın bir noktasında, kadife yalnızca zengin ve aristokrasi için, sadece ipekten yapıldığı zamanlarda karşılanabilirdi.

Parça Kadife Kumaş Alanlar
Parça Kadife Kumaş Alanlar

Ancak günümüzde diğer sentetik ve sentetik elyaflardan yapıldığı için kadife giyimde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kadife ile yapabileceğiniz şey için herhangi bir sınır yoktur. Ceketler, pantolonlar, yelek, bluzlar, çantalar, eldivenler, ayakkabılar,

Parça Kadife Kumaş Alanlar
Parça Kadife Kumaş Alanlar

elbiseler ve ne olmaz.

Parça Kadife Kumaş Alanlar üzerindeki ipliklerinden kesilme sonucudur. Kadife temel olarak dokuma bezdir ve çift kumaş olarak dokunmuştur – iki kumaş parçası uzun dişli yüz yüze dokunmuştur; daha sonra bu giysiler arasında lüks bir kazıma yapan keskin bir bıçakla kesilir yüzey boyunca yarım santimetreden daha az bir yükseklikte tutulur ve yüzeyi çok pürüzsüz ve parlak yapar.

Kadife kumaş birçok sınıflarda mevcuttur. Kadife ipek yanı sentetik bazları olsun. Rayon gibi sentetik tabanlı olanlar ucuzdur. Kadife, canlı tonlarda ve canlı renklerde mevcuttur. Kadife döşeme kaplamaları ve perdeleri yapmak için ev dekorasyonunda giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Parça Kadife Kumaş Alanlar. Pamuklu kadife – Bu orta ve hafif kadife kumaştır, gerilmesizdir; Bu kumaş, ceket veya kot gibi gün boyu yapmak için mükemmeldir. Ayrıca döşemelik olarak da kullanılabilir

İpek kadife – Bu çok yumuşak bir kadife ve mükemmel örtüye sahip. Pamuklu kadife ile karşılaştırıldığında çok hafiftir.

Rayon / Naylon Kadife – Bu kumaş bir naylon ve rayon karışımı astara sahiptir; o son derece hafif ve drapey. Bu kumaş, ipek kadife kıyafetleriyle kıyaslandığında da ucuzdur.

Kadife mikrofiber – bu kumaş kadife yeni bir türü ve% 100 saf mikro denye polyester elyaf yapılmıştır; Aslında kadife nitelikleri olan bir mikrofiber. Gündelik giyim ve yarı resmi elbise ve döşeme yapmak için kullanılır. Leke ve su dirençlidir ve yıkaması çok kolaydır.

Parça Kadife Kumaş Alanlar. Dokusuna ve diğer özelliklerine göre, kadife kumaş aşağıdaki isimler altında bulunabilir. Kesilmiş kadife – Bu kumaş, kazının kesilmemiş halkalarından kesilmiş bir desene sahiptir.  Kadifesi bu tiptir. Çiçekli ve diğer desenlerdeki kadifemsi desenlere sahip, sade ve güzel bir kumaştır. Bu kumaşta, kadife hav, desenleri oluşturan bazı bölgelerden kesilerek bu bölgelerdeki dikilmiş kumaş bırakılır.

Kadifesi / ezilmiş kadife – adından da anlaşılacağı gibi bu kumaş ezilmiş bir görünüme sahiptir. Dikiş için çok cazip bir kumaş haline getiren harika bir parlaklık / parıltı ve görsel dokusu vardır. Bu kumaş atkılar veya şık akşam sargıları veya bluzlar yapabilirsiniz. Islak iken mekanik olarak bükülmüş kumaşla yapılır.

Bu bir ezme kadife türüdür. Bu kumaşta, yığın üzerine bir yönde ağır basınç uygulanır. Birkaç kez örme kumaşta aynı deseni ve hisleri bulursunuz, ancak bu gerçek kadife değildir.

– Bu, kadifeye benzeyen bir yığın içeren bir pamuklu kumaştır yaklaşık yüksekliğindedir ve kadife çok daha lüks ve daha ağır yapar. Elbise kıyafeti yapmak için mükemmeldir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın