Parça Polar Metraj Kumaş Topbaşı Kumaş

Topbaşı süprem alan,topbaşı keten alan,topbaşı interlok alan,topbaşı viskon alan,topbaşı jarse alan,topbaşı sandy kumaş alan,topbaşı polar kumaş alan,topbaşı polar,topbaşı saten alan,topbaşı kadife kumaş alan,topbaşı penye alan,topbaşı penye kumaş alanlar,metraj penye alan,metraj penye kumaş,metraj üçiplik,topbaşı üçiplik,topbaşı üç iplik,metraj üçiplik,metraj iki iplik,topbaşı iki iplik,topbaşı üç iplik,metraj üç iplik,polar parçası,parça polar alan,kilo ile polar kumaş,polar kumaş satın alan,polar kumaş satın alanlar,parti polar kumaş alan yerler,polar parçası satın alan,

Topbaşı süprem alan,topbaşı keten alan,topbaşı interlok alan,topbaşı viskon alan,topbaşı jarse alan,topbaşı sandy kumaş alan,topbaşı polar kumaş alan,topbaşı polar,topbaşı saten alan,topbaşı kadife kumaş alan,topbaşı penye alan,topbaşı penye kumaş alanlar,metraj penye alan,metraj penye kumaş,metraj üçiplik,topbaşı üçiplik,topbaşı üç iplik,metraj üçiplik,metraj iki iplik,topbaşı iki iplik,topbaşı üç iplik,metraj üç iplik,polar parçası,parça polar alan,kilo ile polar kumaş,polar kumaş satın alan,polar kumaş satın alanlar,parti polar kumaş alan yerler,polar parçası satın alan.

Kumaş nasıl oluşturulur?

Pek çok insan kumaşın hayatlarındaki rolünü hafife alıyor. Tabii, hepimiz her gün kıyafet giyiyoruz, çoğumuz ikinci bir düşünce olmadan. Ama hayatınızdaki kaç önemli anın ve günlük deneyimlerin bir çeşit kumaşla ilişkili olduğunu düşünmeyi hiç bıraktınız mı? Çocukluk battaniyenizden düğün elbisenize ve en sevdiğiniz yıpranmış kot pantolonunuza, kumaş sadece nasıl yaşadığımızla değil, aynı zamanda nasıl hissettiğimizle de önemli bir rol oynar. Tanıdık bir giysinin görünümü, dokunuşu ve hatta kokusu ilk aşkı , sevecen bir tatil hafızasını veya sadece bir rahatlık hissini akla getirebilir .

Kendimizi ifade etmek için kumaş da kullanıyoruz. Yüksek moda ve tasarımcı etiketleri dünyasının ötesinde bile, birçok insan kıyafetleri bir araya getirmenin yaratıcı ifadenin nihai formu olduğunu düşünüyor. Ruh hali, tutum ve kişiliği ifade etmek için farklı kıyafet stilleri, renkler, malzemeler ve dokular kullanıyoruz.

Gömlek kumaşı,jakarlı gömlek kumaşı,kot gömlek kumaşı,Oxford gömlek kumaş,pamuklu gömlek kumaşı,saten gömlek kumaşı,dimi kumaş,ucuz gömlek kumaşı,ucuz gömlekli kumaşlar,polyester gömleklik,

Kumaş ve giyim de dini ve sosyal inançlarda önemli bir rol oynamaktadır. İlk kaydedilen tarihten itibaren, bir kişinin kıyafetleri bize sosyo-ekonomik durumlarına anında bir bakış verebilir. Bugün bu tasarımcı etiketlerini en çok saygı duyduğumuz yerde, binlerce yıl önce, sadece giysiyi karşılayabildiği gerçeği bir zenginlik işaretiydi. Bugün, birçok parlak sarı giysisinden, birçok Müslüman kadın tarafından giyilen ağır siyah burkalara, geleneksel Afrika dinleriyle ilişkili renkli bükülmüş giysilere kadar belirli kumaş ve kıyafet türleri ile kolayca ilişkilendirilmektedir.

Her şeyden önce, kumaş pratik bir işlev görür. Bizi soğuk ve sıcaktan, yağmurdan ve parlak güneşten korur. Biz uyurken kendimizi örtmek için battaniyeler ve yürürken basamaklarımızı yastıklamak için halılar dokunuyoruz.

Kumaşın günlük yaşamımıza yaptığı tüm katkılarla, birçok insan kumaşın nasıl yaratıldığını düşünmüyor. Doğal ve sentetik lifleri beze dönüştürme işlemi, genel olarak düşünüldüğünden çok daha karmaşıktır. Bu makalede, kumaş oluşturmak için kullanılan liflerin nasıl çıkarıldığını ve aşina olduğumuz kıyafetlere ve tekstillere nasıl dönüştürüldüğünü öğreneceğiz.

Kumaşın yapılabileceği birçok farklı malzeme ve bunların nasıl yetiştirildiği ve hasat edildiği hakkında bilgi edinmek için bir sonraki bölüme devam edin.

Pamuk – Bu malzeme pamuk fabrikasından gelir ve makine tarafından hasat edilir, daha sonra bir pamuk işleme tesisine gönderilir. Orada, tohumları kaldıran, birikintileri veya kirleri temizleyen ve malzemeyi balyalara ayıran bir dizi silindirden geçirilir.

Keten – Keten bitkisi keten yapımında kullanılır. Bitkiler el ile yerden çekilir, tohumları çıkarmak için düzleştirilmiş ve kumaş üretimi [: Thomas Jefferson Tarım Enstitüsü ] için hazırlık lifleri ayırmak için taranmış.

İpek – Bu malzeme, yumuşatılan ve daha sonra tek bir iplik olarak çıkarılan ince bir ipek filament tabakası ile kaplanmış ipekböceği kozasının hasat edilmesiyle yapılır. Bu iplik, tek bir iplik çalışmak için çok ince olduğundan, üretimin bir sonraki aşamasına geçmeden önce diğerleriyle birlikte bükülecektir.

Yün – Bir koyun ceketi kesilir ve ortaya çıkan polar yıkanır ve taranır veya kumaşa dönüşmesi daha kolay olacak şekilde yeniden düzenlenir. El veya makine ile yapılabilir ve kare bir lif matı üretir.

Topbaşı süprem alan,topbaşı keten alan,topbaşı interlok alan,topbaşı viskon alan,topbaşı jarse alan,topbaşı sandy kumaş alan,topbaşı polar kumaş alan,topbaşı polar,topbaşı saten alan,topbaşı kadife kumaş alan,topbaşı penye alan,topbaşı penye kumaş alanlar,metraj penye alan,metraj penye kumaş,metraj üçiplik,topbaşı üçiplik,topbaşı üç iplik,metraj üçiplik,metraj iki iplik,topbaşı iki iplik,topbaşı üç iplik,metraj üç iplik,polar parçası,parça polar alan,kilo ile polar kumaş,polar kumaş satın alan,polar kumaş satın alanlar,parti polar kumaş alan yerler,polar parçası satın alan,

Rayon – 19. yüzyılın sonlarında icat edilen bu malzeme ipeğe popüler bir alternatiftir. Selülozun spinneret adı verilen bir makineye zorlanmasıyla yapılır. Bu makine duş başlığına benzer ve sıvıdan katı bir filamana kadar selüloz oluşturur. Selüloz kendisi bitkilerden elde edilen basit bir şeker polimeridir.

Naylon – Naylon gerçekten ilk insan yapımı lif olarak adlandırılabilir. Rayyonla aynı şekilde üretilirken, naylon üretimine giren bileşenler bitki kaynaklarından elde edilmez. Naylon kömür ve petrol yan ürünlerinden, su ve havadan yapılır.

Polyester – Bu malzeme, mukavemet ve çok yönlülük açısından naylon ve suni ipekten bir basamaktır. Ayrıca, kimyasalları bir memecilikten zorlayarak yapılırken, polyester için kullanılan kimyasallar alkollerden elde edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın