Parti Kot Alanlar

Parti Kot Alanlar
Parti Kot Alanlar

Denim sağlam, püsküllü bir pamuklu kumaştır. Çözgü iplikleri, indigo ile boyanır, atkı beyaz kalır (doğal renk). Boyama işlemi sırasında çözgü iplikleri ya yan yana (eğik çizgi) (düz) veya iplikçilikte (şank) boyanır.

Parti Kot Alanlar
Parti Kot Alanlar

Parti Kot Alanlar. İndigo boyama denilen tipik koyu mavi renk tonunu verir ve ipliklerin çekirdeğini beyaza bırakır. Buna, ceket veya halka boyama denir. Mavi kumaş tekstilin daha sonraki zımparalanması, kullanılan görünüm etkisini basitleştirir.

İndigo boyaları değişti. Denim, sadece ilk mavi kot pantolonunu kullanarak  1873’te dünyaca ünlü oldu. Yıkama ve mavi Denim varyantları

Ham kot yıkanmış denim durulama, Ay taş yıkanmış, halka / rotor kot, kırık dimi çizgili denim, streyç kumaş vs tipik ikinci bakış tekrar  kolayca ağır deterjanla birlikte yıkanarak daha da yapılabilir yıkandı ve daha sonra nemli kumaşın kenarları, dikişleri ve dizleri üzerinde taşları veya sert bir fırça ile muamele edilir. Kotları örneğin klor veya potasyum permanganat ile ağartabilirsiniz.

Kullanım pantolon, elbise, bluz, ceket, mont, ayakkabı, aksesuar (örn çantalar)

Tekleme Kot Alan
Tekleme Kot Alan

Sonlandırmaya bağlı olarak, denim yıkarken% 7-15 daralabilir, bu nedenle parçaları kesmeden önce yıkayın (kot parçaları lekelenebileceğinden ayrı olarak yıkayın); Kumaş kenarlarının yıpranmasını önlemek için, bunlar daha önce boşaltılmalıdır. Parti Kot Alanlar. Kalın jean kumaşları için özel, dengeli kot iğneleri (çoklu katmanlar için bile 90 ve 100 kalınlığı) vardır. İnce nitelikler için 70 veya 80’in evrensel iğneleri yeterlidir. İnce denim: küçük dikiş uzunluğu (yaklaşık 2 mm dikiş uzunluğu). Kaba, katı malzemeler için (yaklaşık 2.5 ila 3 mm dikiş uzunluğu). Dikişler için evrensel bir polyester iplik (Nm 30/3) kullanmak önemlidir.

Faydaları: Dayanıklı, dayanıklı, daha yüksek UV koruması, kolay bakım, yırtılmaya karşı dayanıklılık sunar.

Parti Kot Alanlar. Dezavantajları: İndigo’nun ozon, azotlu gazlar veya  radyasyonuyla ayrışma tepkimesinden ötürü denim uzun bir süre sonra sarımtırak noktalar alır; renkleri ve sertçe ovar; çevre açısından sorunlu üretim.

Rahatlık bireydir. Her kullanıcının kendi rahat kıyafet fikri vardır. Bununla birlikte, konforlu tekstillerin tanımı gereği özellikleri, nem yönetimi, incelik ve uyum gibi deri duyusal özelliklerinin mükemmel bir kumaş kombinasyonudur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın