Penye Nedir? Zeytinburnu Kumaşçılar Çarşısı

zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu kumaş pazarı zeytinburnu kumaşçılar çarşısı penye kumaş Toptan penye kumaş.toptan kumaş zeytinburnu.istanbul penye kumaş toptancıları.lakost kumaş zeytinburnu.çelik penye kumaş.zeytinburnu kumaş alanlar.penye kumas cesitleri.

Toptan penye kumaş,toptan kumaş zeytinburnu,istanbul penye kumaş toptancıları,lakost kumaş zeytinburnu,çelik penye kumaş,zeytinburnu kumaş alanlar,penye kumas cesitleri,

Penye Nedir? Ambalaj ve pazarlama materyalleri hakkında okuduk ve muhtemelen bunun iyi bir şey olduğunu biliyorsunuz, ancak bunun ne olduğunu ve neden daha iyi olduğunu biliyor musunuz?

Pamuk, pamuk bitkisinin tohum tohumlarından yapılır ve tüm dünyada yetişir, aslında, pamuk muhtemelen günlük olarak temas ettiğimiz en yaygın malzemedir. Giyim, havlu ve yatak çarşafları çoğunlukla pamuktan yapılır ve piyasadaki her şeyde olduğu gibi, pamuğun kalitesi ve bununla birlikte, fiyat değişir. Penye pamuk normal pamuğa göre daha üstündür, çünkü lifler ipliğe dönüştürülmeden önce fazladan bir aşamadan geçer, bu da tipik olarak daha pahalı olan daha yumuşak, daha güçlü daha lüks bir parça kumaş ile sonuçlanır.

Penye nasıl yapılır?

Parti Penye Kumaş Alanlar
Parti Penye Kumaş Alanlar

Penye pamuk, parti kumaş alanlar diğer pamuk türleriyle aynı pamuk bitkisinden elde edilir. Pamuk toplandıktan sonra, lifleri ayıran ve hepsini aynı yönde çalıştıran zaman alıcı bir işlem olan taraklanır. Tarama işleminin sonunda, hammadde hacminin yüzde 15’inden fazlası atılır. Bu, üretim ve malzeme maliyetlerinin neden daha yüksek olduğunu açıklar. Taraklama işleminden sonra, ince fırçalar daha sonra elyafları daha kısa elyaf ve safsızlıkları dışarı çeken bir işlemle tarar, bu da daha güçlü, daha uzun ve daha düz olan pamuk elyafları ve normal pamuktan çok daha üstün ve arzu edilen özelliklere sahip bir nihai ürün ile sonuçlanır.

Penye Vs. Düzenli Pamuk

Özetle, taranmış pamuk, normal pamuktan daha yumuşaktır, çünkü safsızlıkları veya çıkıntılı iplik alanlar yoktur ve normal pamuktan daha güçlüdür, çünkü birleştirme işlemi yıpranmaya ve kırılmaya eğilimli kısa lifleri çıkarır.

Penye Pamuk Bakımı

Düzenli ve penye kumaş alan pamuk, yıllarca normal makine yıkama ve kurutma işlemlerine dayanabilen dayanıklı kumaşlardır, ancak penye pamuk gibi yüksek kaliteli ürünlerle biraz daha dikkat etmeniz önerilir, böylece satın almaya devam etmenize yardımcı olarak satın almanızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. ve daha uzun süre dayanır. Çarşaflarınız için ılık bir yıkama döngüsü seçin ve sadece yumuşak deterjanlar kullanın. Makineniz ikinci bir durulama işlemi sunuyorsa, fazla sabunu durulamak için kullanın ve asla klorlu ağartıcı kullanmayın.

Selüloz lifleri ile kimyasal olarak reaksiyona girerek kumaş alanlar yumuşatıcıları kullanmaktan kaçının ve tekstilinizin ömrünü kısaltın. Kumaş yumuşatıcılar ayrıca iplikleri yapay olarak yumuşatan ancak kumaşın nemi emmesini veya “solumasını” önleyen bir kimyasalla kaplayarak tekstillerinizin çalışmasını da engeller.

Yüksek ısı ipliği “pişirdiği” için düşük veya “perma-press” üzerinde kurutun ve doğal yumuşaklığını kaybetmesine neden olun.

Astar: Astar, cilt ve kimyasalların cilt üzerindeki kimyasallarla temasını önlemek ve olası sürtünmeden dolayı cildin tahrişini önlemek için tekstil ve giyim sektöründe kullanılan bir ara malzemedir.

Krep: Kullanıcılar genellikle bu penye parçası alanlar bol dökümlü, perişan tip başörtüsü giysiler için tercih eder. Her vücut tipine uygundur, vücuda yapışmaz. Krep kumaş satın alan yapımı giysiler şık ve şıktır, bu da kullanılmalarının nedeni de budur. Ayrıca demir sevmeyenler için iyi bir seçim, kırışıklık yok. Tabii ki, buruşma koşulunun pamuk içeriğine göre değişebileceğine dikkat edilmelidir. Terli olmayan, hafif bir kumaştır. Her mevsime uygun birçok çeşit vardır. Bildiğiniz gibi, terlemeyen rahat kumaşlardan yapılmış giysiler yazlık giysiler için tercih edilir, bu nedenle krepler iyi bir seçenektir.

zeytinburnu kumaşçılar zeytinburnu kumaş pazarı zeytinburnu kumaşçılar çarşısı penye kumaş Toptan penye kumaş.toptan kumaş zeytinburnu.istanbul penye kumaş toptancıları.lakost kumaş zeytinburnu.çelik penye kumaş.zeytinburnu kumaş alanlar.penye kumas cesitleri.

Pamuk: % 100 pamuktur. Kışın terlemeyen doğal bir kumaştır. Bu spot kumaş sıcak havalarda sizi rahatlatacak bir dokuya sahiptir. Doğal yapısı nedeniyle alerjik reaksiyona neden olmaz. Döküm ve havadar bir kumaştır.

Saten: Parlak bir kumaş alanlar. Satenleri diğer kumaşlardan kolayca ayırt edebilirsiniz. Bükülmüş pamuk ipliğinden üretilmiştir. Daha fazla bükülmüş iplik daha fazla parlaklık üretir. Saten ipek de çok hoş çekici, bulut benzeri daha hafif. En büyük avantajı kırışmaya karşı direncidir.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN