Poplin Kumaş Alan Kumaş Alıcıları Kumaş Alıcısı

poplin kumaş satın alan, poplin kumaş satın alanlar,parti poplin kumaş satın alan,parti poplin kumaş satın alanlar,stok poplin kumaş satın alan,stok poplin kumaş satın alanlar,spot poplin kumaş satın alan,spot poplin kumaş satın alanlar,kumaş alıcıları,kumaş alıcısı, poplin parçası alan,parça gömleklik kumaş alan,gömlek kumaşı satın alan,ucuz gömlek kumaşı,

Poplin kumaş satın alan, poplin kumaş satın alanlar,parti poplin kumaş satın alan,parti poplin kumaş satın alanlar,stok poplin kumaş satın alan,stok poplin kumaş satın alanlar,spot poplin kumaş satın alan,spot poplin kumaş satın alanlar,kumaş alıcıları,kumaş alıcısı, poplin parçası alan,parça gömleklik kumaş alan,gömlek kumaşı satın alan,ucuz gömlek kumaşı,

Poplin normal pamuğa benzeyen ancak biraz daha ince dokunmuş bir kumaştır. Bu arada, ‘normal pamuk’ ifadesi doğal olarak bir anlam ifade etmiyor: pamuk bir bitkiden gelen temel malzemedir. Bu daha sonra çeşitli şekillerde bir kumaş alan dokunabilir. Burada ‘normal pamuk’ ile kastettiğim, kumaş mağazasında en çok bulduğumuz pamuklu kumaşlar. Bu kumaşlarla karşılaştırıldığında, poplin daha ince dokunur, bu da kumaşa biraz daha rafine bir karakter verir ve yine de güçlüdür. Sık sık bir yönde hafif bir sırt görürsünüz, çünkü o yönde biraz daha kalın teller kullanılmıştır.

Poplin adı bu nedenle temel malzemeye değil, dokuma yöntemine atıfta bulunur. Poplin, örneğin pamuktan, aynı zamanda ipek veya yünden de yapılabilir. Sipariş ettiğim poplin polyester ve pamuk karışımıdır. Sonuç, çok kırışmayan (bir parça giysi için oldukça kullanışlı) ve basit ama aynı zamanda düzgün görünen bir kumaş. Ve dediği gibi: dokuma yapısı nedeniyle, kumaş hala güçlüdür.

Poplin örneğin bluzlar, elbiseler veya etekler için uygundur. Ne yaptım, bir sonraki yazıda bunun hakkında daha fazla okuyacaksınız!

Kumaş: poplin

Kullanımı: bluzlar, elbiseler, etekler

Özellikler: az kırışık, ince ve sağlam

İğne: standart, kalınlık 70 veya 80

Poplin pamuğu nedir?

Poplin pamuk ince dokunmuş bir pamuklu kumaştır. Poplin oldukça güçlü. Poplin pamuğu, ince dokunmuş dokuma sayesinde pürüzsüz bir kumaştır. Poplin pamuğu gömlekler ve ceketler için yaygın olarak kullanılır ve bitişinde belirgin bir kaburga vardır. Poplin ayrıca tabi net veya poplin olarak da adlandırılır.

Ne tür poplin var?

Poplin malzeme değil bir dokumadır. Pamuğa ek olarak, bu dokumada başka malzemeler de kullanılır. En pahalı poplin kumaş alanlar, ipek ve yün kombinasyonundan yapılır. Bu en kaliteli poplin. En ucuz poplin pamuklu ve polyesterden yapılmıştır. En çok kullanılan polin% 100 pamuktan yapılır. Gömleklerin çoğu pamuklu poplin veya pamuklu poplin karışımından yapılır.

poplin kumaş satın alan, poplin kumaş satın alanlar,parti poplin kumaş satın alan,parti poplin kumaş satın alanlar,stok poplin kumaş satın alan,stok poplin kumaş satın alanlar,spot poplin kumaş satın alan,spot poplin kumaş satın alanlar,kumaş alıcıları,kumaş alıcısı, poplin parçası alan,parça gömleklik kumaş alan,gömlek kumaşı satın alan,ucuz gömlek kumaşı,

Poplin pamuk neden giysiler için bu kadar uygun?

Poplin pamuğu her zaman düz dokumaya dokunmuş olduğu için oldukça güçlüdür. Poplin pamuğu günümüzde genellikle eşit derecede kalın iki iplikten dokunmuştur ve bu da hoş, eşit bir parti kumaş oluşturur. Bu nedenle kumaş hem iş hem de günlük gömlekler için çok uygundur. Kumaş alan kırışık ve demir içermez ve bu nedenle çok popülerdir. Kolay ütülenebilen gömleklerin çoğu poplin ve pamuk karışımından yapılır.

Poplin pamuğu nasıl ortaya çıktı?

Bugün, çoğu gömlek poplin pamuğundan üretilmiştir. “Poplin” terimi, Fransa’dan Avignon bölgesinden gelmektedir. Orada, 15. yüzyılda, papa adını taşıyan kumaş “papelino” yapıldı. Poplin daha sonra ipek ve pamuktan yapılmış ve bu nedenle lüks bir kumaştı.

Poplin’ın hangi uygulamaları var?

Poplin veya poplin, öncelikle yün veya ipekte ağır kışlık elbise imalatında kullanılırdı. Poplin aynı zamanda mobilya döşemesi ve yatak takımı olarak da popülerdi.

Poplin ve Oxford arasındaki fark nedir?

Gömlek yapmak için farklı dokumalar kullanılıyor. Poplin pamuğu en çok kullanılan malzemedir. Yaygın olarak kullanılan diğer dokumalar Oxford, dimi ve balık sırtıdır. Bu dokumalar poplinden daha yoğun, daha ağır ve daha güçlüdür, ancak bu nedenle de daha serttir. Farklı kabartmaları var ve bu nedenle poplinler kadar yumuşak değiller. Poplin ucuz, oldukça güçlü ve güzel. Dolayısıyla hiçbir dokuma popline kadar çok yönlü değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın