Saten Kumaş Al. Kumaş Alınır.

Saten kumaş al,saten kumaş satın al,saten kumaş satış yerleri,saten kumaş satış yeri,saten kumaş fiyatı,saten kumaş fiyatı,saten kumaş metre fiyatı,ucuz saten kumaş,ham saten kumaş,saten parçası al,parça saten kumaş satışı,parça kumaş satışı,kumaş parçası alanlar, saten satın alanlar,

Saten kumaş al,saten kumaş satın al,saten kumaş satış yerleri,saten kumaş satış yeri,saten kumaş fiyatı,saten kumaş fiyatı,saten kumaş metre fiyatı,ucuz saten kumaş,ham saten kumaş,saten parçası al,parça saten kumaş satışı,parça kumaş satışı,kumaş parçası alanlar, saten satın alanlar.

SATEN KUMAŞLA DİKİŞ İÇİN 10 İPUCU

Güzel, parlak saten uzunluğundan daha lüks ne olabilir? Elbette bu muhteşem kumaşı ne yapmayı planlıyorsanız! Ama işe başlamadan önce, saten ile çalışmak hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Saten nedir?

Tam olarak ‘saten’in ne olduğu hakkında şaşırtıcı sayıda yanlış anlama var. ‘İpek ve satenlerinde hepsi toptaydı’ gibi ipekle sık sık toplanır, ancak bu ikisi mutlaka ilintili değildir. Saten, bir kumaşın nasıl dokunduğunu ifade eder. Saten örgünün iplik desenleri, malzemenin bir tarafını pürüzsüz ve parlak hale getirir. Saten, ipek, pamuk, polyester ve hatta yün de dahil olmak üzere birçok farklı elyaftan yapılabilir. Bu farklı elyaf türlerinin her biri, ipek kumaş satın alan yapılan ve genellikle gelin giysilerinde kullanılan sert bir saten malzemesi olan Düşes sateninden bluzlardan elbiselere kadar her şey için kullanılan oldukça yaygın krep destekli satene kadar farklı bir kumaş yaratır. Artık satenlerinizi ipeklerinizden bildiğinize göre, başlama zamanı. Saten’de mükemmel projeyi dikmek için bu ipuçlarına göz atın!

1. Her seferinde bir katman kesin kumaş satın alınır.

Bunları oluşturmak için ne tür bir elyaf kullanılırsa kullanılsın, satenlerin ortak bir yönü vardır – kaygan! Asla aynı anda birden fazla katman kesmeye çalışmayın. Bunun yerine, kesme masanızda kaymaz bir kesme matı kullanın ve malzemenizi tek bir kat halinde yerleştirin. Desen parçalarınızı ve döner kesicinizde taze bir bıçağı tutan desen ağırlıklarıyla, kumaşın her tarafına kaymadan güçlük çekmeden kesiminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Küçük bir alanda mı çalışıyorsunuz? Kesim masanız tarafından desteklenecek şekilde ekstra kumaşınızı katladığınızdan veya yuvarladığınızdan emin olun. Fazlalığı masanın kenarlarına sürüklemek, masanın kaymasına ve çalışmanızı yere çekmesine neden olabilir.

2. Doğru boyutta iğne ve iplik kullanın

İğne izleri söz konusu olduğunda saten hiç affetmez. Yeni bir projeye başlarken dikiş makinesi iğnenizi her zaman değiştirmelisiniz, ancak bu satenle çalışırken kesinlikle atlayamayacağınız bir adımdır. Projenin ortasında iğnenizi değiştirmek isteyebilirsiniz, özellikle de takılmaya başladığını fark ederseniz. Saten içindeki ince lifler özellikle buna eğilimlidir ve bu çekme işaretlerini gizlemenin bir yolu yoktur, bu yüzden kendinize güçlük çekin ve iğnenizi çıkarın. Bunu yaptığınızda, doğru türü ve boyutu kullandığınızdan emin olun. Standart bir iğne iyi olmalı, ancak biraz daha küçük olanı daha da iyi olabilir. Malzemenizdeki büyük delikleri delen büyük, ağır hizmet iğnelerinden veya çok ince sivri iğnelerden kaçının, çünkü bunların diken geliştirme olasılığı daha yüksektir. Hafif bir iplik de benzer şekilde önemlidir;

3. Gerginliğinizi azaltın

Saten gerginliği çok iyi idare etmiyor. Cildi sıkı giysiler için iyi bir kumaş değildir; gerginlik altındaki dikişler, iplikler daha büyük ve daha büyük delikler çekerken hızla görünür hale gelir. Benzer şekilde, ipliklerinizdeki çok fazla gerilim dikişlerinizin büzülmesine ve çekilmesine neden olabilir. Gerginliğinizi geri çevirin ve sonuçtan memnun olana kadar hurda kumaşı üzerinde test yapın.

4. su yerinde sakının

Saten su lekeleri ile ünlüdür. Ütü yaparken veya buharda pişirirken yüzeye su püskürtmekten kaçının ve projenize başlamadan önce kumaşınızı hazırlarken bakım talimatlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

5. Pürüzsüz pürüzlü yüzeyler

Nasıl saten dikenli bir iğneye kolayca takılabilirse, diğer tüm kaba noktalar da kumaşınıza zarar verir ve zarar verir. Dikiş ve kesim masalarınızı pürüzlü kenarlar veya tehlike oluşturabilecek hasarlar açısından kontrol ettiğinizden emin olun. Kendi ellerinizi de kontrol etmek isteyebilirsiniz! Kaba tırnaklar veya nasırlar kumaşı da kırabilir, ancak kumaşı işlemeden hemen önce losyon veya el kremi kullanmaktan kaçının; saten, yağ lekelerini su lekeleri gösterdiği kadar kötü gösterir!

6. buhar ile basmayın

Su lekelenmesiyle ilgili sorunu hatırlıyor musunuz? Dikişlerinize çok fazla buhar uygularsanız, malzemenize su lekeleri ekleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca, basarken buhar, kumaşınızı kuru bir ütüden daha yüksek sıcaklıklara ısıtır ve bu, basınçla birleştiğinde, sattığınız alanlarda sateninizin parlaklığını değiştirebilir. İyi bir görünüm değil!

7. Geniş dikiş payı kullanın

Saten kolayca yıpranma eğilimindedir, bu nedenle biraz daha geniş bir dikiş payı kullanarak dikişlerinizin güvenli olduğundan emin olun. Bazı spot kumaş alanlar kenarlarını bitirmek için bir sürfile veya overlok makinesi kullanmayı tercih ederler, ancak kullandığınız saten türüne bağlı olarak, bu bitmiş kenarlar hantal olarak görünebilir. Hangi terbiye tekniklerinin sizin için en uygun olduğunu görmek için bazı test dikişlerini kumaşınızla dikin.

8. kumaş rulo saklayın

Tabii ki, basmamanız gereken kumaş kırışıklıkları deli gibi tutan kumaştır. Kullanmaya hazır olana kadar kumaşınızı bir karton tüp veya cıvata üzerinde yuvarlayarak bu sorunu önleyin. Katlanır yapraklar kurtulmak zor kırışıklıklar bırakır.

Saten kumaş al,saten kumaş satın al,saten kumaş satış yerleri,saten kumaş satış yeri,saten kumaş fiyatı,saten kumaş fiyatı,saten kumaş metre fiyatı,ucuz saten kumaş,ham saten kumaş,saten parçası al,parça saten kumaş satışı,parça kumaş satışı,kumaş parçası alanlar, saten satın alanlar,

9. Bir “şekerleme” kesme düzeni kullanın

“Şekerleme ile” düzenleri genellikle kadife veya parti kumaş alan gibi havlı kumaşlar için kullanılırken, sateninizi ışığa tuttuğunuzda, parlaklığın bir açıdan diğerine biraz değiştiğini fark edeceksiniz. Kesildikten ve dikildikten sonra bu doğru kalır, bu nedenle bitmiş projenizin çok renkli görünmesini istemiyorsanız, tüm desen parçalarınızın aynı yönde çalıştığından emin olmalısınız.

10. İyi pimlere yatırım yapın

Saten iğneleme zor. Kaygandır, bu nedenle ilk içgüdünüz yoğun bir şekilde iğnelemek olabilir, ancak her bir iğne işaretini de gösterir, bu nedenle sadece dikiş payını sabitlemekle sınırlısınız. Günlük pimlerinizi kullanmaya çalışmak, kumaşınızı körelmiş uçlarla takmanın ek tehlikesini getiriyor. Bunun yerine, ekstra ince terzilik pimleri tercih edin. Bunlar standart pinlerinizden biraz daha uzun, biraz daha ince ve çok daha keskin. Denemeden önce ne fark yarattığına inanamayacaksınız!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın