Saten Kumaş Satın Alanlar Kumaş Parçası Alan.

Saten kumaş satın alan,saten kumaş satın alanlar,parti saten kumaş satın alan,parti saten kumaş satın alanlar,stok saten kumaş satın alan,stok saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş,parti saten kumaş,ucuz saten kumaş,saten kumaş satanlar,parça saten kumaş,saten kumaş fiyatı,

Saten kumaş satın alan,saten kumaş satın alanlar,parti saten kumaş satın alan,parti saten kumaş satın alanlar,stok saten kumaş satın alan,stok saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş,parti saten kumaş,ucuz saten kumaş,saten kumaş satanlar,parça saten kumaş,saten kumaş fiyatı.

Pamuk saten nedir?

Saten adı, yumuşak ipek kumaş anlamına gelen Fransızca Saten kelimesinden gelir. Saten hakkında çok fazla kafa karışıklığı var. Bunun genellikle bir malzeme olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, saten bir hammadde değil, saten örgüsündeki bir kumaştır. Saten bağlama bir dokuma tekniğidir. Bu teknikle, iplikleri birbirine çok yakın örmek ve çok esnek bir kumaş elde etmek mümkündür. Pamuk saten bu nedenle saten örgüsünde dokunmuş% 100 pamuklu bir kumaştır. Dokuma sırasında hem parlak hem de mat iplikler kullanılırsa, kumaşın tabanı donuktur ve kumaşın üstü biraz parlaktır. Bu kumaşa lüks bir görünüm verir. Pamuk saten cilt dostu, nefes alabilir ve iyi nemi emebilir. Buna ek olarak, cilt üzerinde çok hoş hisseder ve çok renklidir.

Sürpriz! Saten hiç bir malzeme değil, bir dokuma tekniğidir. Yani adında saten varsa, dokuma yolu hakkında bir şey söylüyor. Bu dokuma tekniğiyle, dört atkı ipliği bir çözgü ipliğinin üzerinden geçerek güzel bir parlaklık yaratır. İplik alan de birbirine çok yakın dokunabilir ve kumaşı mükemmel bir şekilde esnek hale getirir. Ve aslında bu: kumaşı pürüzsüz, parlak ve esnek yapan bir dokuma tekniği.

Saten yatak takımı mı arıyorsunuz?

Saten nevresim takımlarımız% 100 pamuklu saten malzemeden üretilmiştir ve tek, çift, ikiz ve ekstra geniş ikiz yataklarda mevcuttur. Şık düz kapaklara ek olarak, çiçekler, çizgiler ve metinler de dahil olmak üzere çeşitli tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Saten yastık kılıflarımız ve (takılmış) pamuklu saten çarşaflarımızla hayal kur ve parlak yumuşak bir güzellik uykusunun tadını çıkar.

Çarşaflar, nevresimler ve yastık kılıfları bazen saten kumaştan yapılır, tıpkı pijama veya iç çamaşırları gibi, güzel parlar, güzel görünür ve harika yumuşaklık hisseder. Saten bir kumaş değil, bir dokuma yoludur. Örneğin, pamuk saten ve polyester saten var.

Saten yataklar parlar, pürüzsüz düşer ve genellikle lüks (ve pahalı) bir kumaş türü olarak görülür. Zaten saten nedir? Satenin belirli bir kumaşla ilgisi yoktur, ancak kumaşın dokuma şekli ile. Saten örgü ile iplikleri birbirine yakın şekilde örtebilirsiniz, bu da pürüzsüz, pürüzsüz ve parlak bir kumaşa yol açar. Örneğin, pamuk saten ve polyester saten var.

Pamuk doğal olarak nemi kolayca emebilir ve serbest bırakabilir ve yaz aylarında serin hisseder. Örneğin, % 100 pamuk olan yatak çarşaflarını düşünün. Bir polyester bu özelliklere sahip değildir. Dolayısıyla pamuk saten polyester saten dışında başka özelliklere sahiptir. Yatak takımı için ‘saten’ ismi anlamsızdır ve genellikle hoş bir ışıltıya sahiptir. Saten adı altında satılan yataklar saçmalıktır, hiç yoktur. Muhtemelen güzel parlayan ucuz bir plastik, başka bir şey değil.

Saten ipek değil

Saten genellikle ipekle karıştırılır ve bu yanlıştır. İpek, ipekböceği kozasından gelen ipek ipliklerden yapılır. İpek hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. İpek, saten gibi pürüzsüz ve yumuşak hisseder. Ancak, söylendiği gibi, saten bir dokuma yoludur ve malzeme ile ilgisi yoktur.

Saten ve bambu

Bambu ayrıca çarşaf, yastık kılıfı, nevresim ve pijama olarak işlenen kumaşa da yapılabilir. Bambu saten bu şekilde üretilebilir. Bu kelimeye pek rastlamıyorsunuz, ama bambu yumuşaklığına sıklıkla dikkat çekiliyor. Buna ‘ipeksi yumuşak bambu’ denir ve burada da ipliğe atıfta bulunulur.

Pamuk saten, karıştırılmaması gereken. Kumaş parçası alan

Saten kumaş satın alan,saten kumaş satın alanlar,parti saten kumaş satın alan,parti saten kumaş satın alanlar,stok saten kumaş satın alan,stok saten kumaş satın alanlar,spot saten kumaş,parti saten kumaş,ucuz saten kumaş,saten kumaş satanlar,parça saten kumaş,saten kumaş fiyatı,

Pamuk saten genellikle parlak, pürüzsüz kumaş olan polyester saten kumaş alanlar ile karıştırılır. Bununla birlikte, Saten malzeme hakkında hiçbir şey değil, dokuma yolu hakkında söylüyor. Pamuk saten% 100 doğal pamuktur ve bu nedenle pamuğun ince özelliklerine sahiptir: nefes alır ve nem emicidir. Bununla birlikte,  pamuklu saten nevresim , özel ‘saten dokuma’ nedeniyle ‘sıradan’ pamuklu nevresimden çok daha yumuşak ve pürüzsüz hissediyor. Ayrıca, pamuk saten üzerindeki renkler daha uzun süre güzel kalır.

Bu nedir, saten dokuma?

Bu biraz teknik bir hikaye. Saten örgülerde pamuk, pamuk veya çok daha yakın bir şekilde dokunur. Böylece daha fazla kablo kullanılır. ‘İş parçacığı sayısı’ inç kare başına iş parçacığı sayısını gösterir. İplik sayısı ne kadar yüksek olursa, kumaş o kadar kaliteli ve pürüzsüz olur. Bu nedenle pamuklu saten nevresim ekstra yüksek kalitededir. Saten örgüsünde üst atkı iplikleri gevşektir, bu da kumaşı hafifçe parlatır. Pamuk saten bu nedenle sadece lüks hissetmekle kalmaz, aynı zamanda lüks de görünür!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın