Şifon Kumaş Al Şifon Kumaş Satın Al.

Parça kumaş satın alan, şifon parçası,ucuz kumaş,spot şifon,stok şifon,Şifon kumaş al,şifon kumaş satın al,şifon kumaş satışı,parça şifon kumaş,şifon nerede satılır,şifon kumaş yerleri,şifon kumaş nereden alırım,yazlık şifon kumaşlar,

Parça kumaş satın alan, şifon parçası,ucuz kumaş,spot şifon,stok şifon,Şifon kumaş al,şifon kumaş satın al,şifon kumaş satışı,parça şifon kumaş,şifon nerede satılır,şifon kumaş yerleri,şifon kumaş nereden alırım,yazlık şifon kumaşlar.

İpek Şifon Nedir?

İpek şifon, balo elbiseleri, akşam önlükleri, gelinlikler, nedime elbiseleri, eşarplar ve iç çamaşırları gibi giysiler için tipik olarak kullanılan hafif, şeffaf bir kumaştır. Şifon, üretim sırasında büküm ipliklerinden krep benzeri malzemeye yapılan kumaş tipinin adıdır. İpek şifon yapmak için kullanılan malzemelerden biridir, ancak tüm şifonlar ipekden yapılmamıştır.

Açıklama

Şifon, suni ipek veya naylon gibi diğer malzemelerden yapılabilirken, ipek iyi ören ve biraz esneyen zarif bir şifon kumaş oluşturur. İpek şifon kumaş alan çok sayıda renkte, baskıda ve parlaklıkta mevcuttur ve bazıları ipek şifon parlaktır, diğerleri mat bir görünüme sahiptir. İpek şifon giysiler, malzemenin emiciliği nedeniyle insanların sıcak sıcaklıklarda serin kalmasını sağlar. İpek şifon ağırlığı için dayanıklı olmasına rağmen, bakıma göre kullanılmazsa yıpranabilir.

Parça şifon kumaş,parça viskon kumaş,şifon parçası alan,viskon parçası alan,spot viskon kumaş,spot şifon kumaş,şifon kumaş satışı,parça kumaş nerede satılır,İstanbul viskon kumaş,Ankara viskon kumaş,İzmir viskon kumaş,İstanbul şifon kumaş,adana şifon kumaş,İstanbul parça kumaş satanlar,parça kumaş alan,kumaş parçası alanlar,

Kullanımları

İpek şifonun zarif görünümü ve lüks dokusu, resmi kıyafetlerde bir elyaf haline getirir. Gelinlikler, düğün görevlisi kıyafetleri ve gelinin annesi elbiseler genellikle ipek şifondan yapılmış giysilerdir. Siyah kravat etkinlikleri için resmi elbiseler de ipek şifon kıyafetleri oluşturur. Boxer şort veya pijama gibi bazı erkek eşyaları, kadın eşarpları ve iç çamaşırlarıyla birlikte ipek şifon kullanır.

Dikiş

İpek şifon kumaş dikmeyi planlıyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç nokta vardır. Yeni bir iğne ile ipek şifon dikin ve  dergisine göre 60/8 veya 65/9 boyutunda bir iğnesi en iyisidir. Makineye, ipek şifonun rengiyle eşleşen hafif pamuk ipliği takın ve her seferinde bir katmandan kesin.

Bakım kumaş parçası alanlar.

İpek şifonun hasar görmesini önlemek için kuru temizleme veya el yıkama en iyisidir. Makinede ipek şifon yıkarsanız, serin, 40 derece suda yumuşak bir döngü kullanın. İpek şifon öğelerini serin bir demirle bastırın ve kumaşa zarar verebilecek buhar kullanmayın.

Şifon

Şifon hafif ve ipeksi bir kumaştır. Muhtemelen şifondan yapılmış bir kayma veya elbise gördünüz.

Şifon ipek, naylon veya suni ipekten yapılır. Havadar ve şeffaftır ve bu nedenle iç çamaşırı ve bazı elbise ve bluzların yapımında kullanılır. Kaba, sert bir kumaş istiyorsanız, şifon gitmek için bir yol değildir. Şifon çürük, güzel ve hafiftir. İronik bir şekilde, güzel bir şifon elbiseye hakaret olacak bir bez için Fransızca bir kelimeden geliyor.

Şifon  kumaş alan şeffaf bir görünüm veren örgü benzeri örgü ile hafif düz dokuma bir kumaştır. Şifon kelimesi, bir parti kumaş anlamına gelen bir Fransız kökenine sahiptir. Esas olarak pamuk, ipek veya naylon, suni ipek ve polyester gibi sentetik elyaflardan yapılır. Şifon en yaygın olarak Elbise ve Eşarp örmek için kullanılır.

Tarih

Kumaş 1938’de Naylon icat edilene kadar sadece Silk ile yapıldı. 1958’de Polyester kumaşın tanıtılmasından sonra, polyester şifon karışımı dayanıklılığı ve ekonomik canlılığı nedeniyle daha popüler hale geldi.

Yapılış

Benzer ağırlıklı atkı ve çözgü ipliklerinin tezgahta imalat için kullanıldığı düz dengeli bir dokumadır. Genellikle Şifon için kullanılan çapraz desenli örgü, kumaşa damalı, ağ benzeri bir etki verir.

Kumaşın dokumasında kullanılan iplikler dönüşümlü olarak bükülür, bu da kumaşın farklı yönlerde hafif buruşmasına neden olur.

Parça kumaş satın alan, şifon parçası,ucuz kumaş,spot şifon,stok şifon,Şifon kumaş al,şifon kumaş satın al,şifon kumaş satışı,parça şifon kumaş,şifon nerede satılır,şifon kumaş yerleri,şifon kumaş nereden alırım,yazlık şifon kumaşlar,

Kaygan bir dokuya sahip olduğu için çalışmak zor bir kumaştır. Kumaşı keserken veya dikerken dokumacılar, dikişin mükemmel olması için kaygan olmayan yüzeyi üste yerleştirir. Bu amaçla, dikiş veya dikiş işlemi sırasında kumaşın bir arada tutulmasına yardımcı olan kumaşın her iki tarafındaki katman kağıdını uyarlar. Kağıdın pürüzlü yüzeyi kumaşı yerinde tutar. Dikiş işleminin tamamlanmasından sonra, kağıtlar dikkatlice yırtılır.

Önlem olarak, ustalar bu kumaşla yavaş ve istikrarlı bir şekilde çalışırlar. Dikiş işlemi sırasında kumaş gerilirse, bir araya toplanabilir ve tüm dikişi bozabilir. Bitmiş görünümü iyileştirmek için dikiş çok temiz ve ince olmalıdır.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN