Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Şifon elbise nasıl yıkanır,Şifon elbise nasıl Ütülenir,şifon nasıl yıkanır,şifon kumaş nasıl yıkanır,şifon kumaş elde nasıl yıkanır,şifon kumaş makinada nasıl yıkamalı,

Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Şifon gibi hassas kumaşlardan yapılan giysiler, çamaşır zamanı olduğunda biraz özel bakım gerektirir. Şifon kumaş ince, şeffaftır ve genellikle ipek, naylon veya suni ipekden yapılır. Sahip olduğunuz şifon türünden bağımsız olarak, giysinin ömrünü korumaya yardımcı olmak için onu nazikçe yıkamak en iyisidir. Şifonu elle veya çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Şifon giysinizin ömrünü uzatmak için, yıkamadan önce mümkün olduğunca çok kez giyin.

Elde Yıkama

Aşama 1

Bir küveti veya büyük bir kaseyi ılık suyla doldurun.

Adım 2

Bir veya iki fincan dolusu hafif sıvı deterjan ekleyin. Su ve deterjanı köpükler görünene kadar elinizle çevirin.

Aşama 3

Şifon giysiyi ikiye katlayın, böylece yıkanması daha kolaydır.

4. Adım

Giysiyi suya koyun ve temizlemek için elinizle çevirin. Giysi suya az miktarda renkli boya bırakabilir. Bu, giysinin görünüşünü etkilemez.

Adım 5

Giysiyi 30 dakikaya kadar sabunlu suya batırın.

6. Adım

Şifonu temiz bir kapta veya akan su altında yıkayın. Tüm sabun köpüğü kaybolana kadar durulamaya devam edin. Kumaşı sıkmayın; bu şekline zarar verebilir.

Adım 7

Şifonu düz bir banyo havlusu üzerine yerleştirin. Şifonun üstüne ikinci bir havlu koyun. Şifondan fazla suyu bastırmak için havluyu aşağı doğru itin.

8. Adım

ŞİFON NASIL ÜTÜLENİR BURADAN BAKINIZ.

Üst havluyu çıkarın ve şifrenin kurumasını bekleyin.

Makine Yıkama

Aşama 1

Şifon elbiseyi ters çevirin ve bir ağ çamaşır torbasına koyun. Torba, giysinin çamaşır makinesi tamburunun etrafına sarılmasını önlemeye yardımcı olur.

Adım 2

Giysiyi kendi başına çamaşır makinesine yerleştirin. Makineye başka kıyafetler eklemeyin çünkü hassas kumaşa zarar verebilirler.

Aşama 3

Makineye bir miktar hafif çamaşır deterjanı ekleyin.

4. Adım

Çamaşır makinesini “hassas” döngüye ve en kısa sıkma döngüsüne ayarlayın. Şifonu soğuk suda yıkayın.

Adım 5

Giysiyi makineden çıkarın ve kuruması için bir banyo havlusu üzerine koyun. Fazla suyu emmek için şifonu başka bir havluyla bastırın.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN