Stok Gabardin Likralı Gabardin

16/12 gabardin kumaş fiyatları,ucuz gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş fiyatı,7 7 gabardin ile 16 12 gabardin arasındaki fark,pamuk gabardin kumaş fiyatı,harmandan karışım kumaş ne demek,harman kumaş nedir,16x12 gabardin kumaş,

Stok Gabardin Likralı Gabardin

Ham gabardin piefti gabardin ucuz gabardin gabardin kumaş fiyatı gabardin satışı 7/7 gabardin 16/12 gabardin kumaş fiyatları ucuz gabardin kumaş fiyatları gabardin kumaş fiyatı 7 7 gabardin ile 16 12 gabardin arasındaki fark pamuk gabardin kumaş fiyatı harmandan karışım kumaş ne demek harman kumaş nedir 16×12 gabardin kumaş.

Gabardin – şıktan sportifliğe

Gabardin çok yönlü bir malzemedir. Elyaflara bağlı olarak zarif elbiseler veya sportif pantolonlar için kullanılabilir. Ama onunla birlikte dikmek istediğiniz ne olursa olsun – kumaşla çalışmak her zaman kolaydır.

Gabardin tam olarak nedir?

Gabardin, sıkı zincir ayarıyla çapraz bağlanma ile oluşturulan bir kamgarn kumaştır. Çarpıcı madde, maddenin vücut sırtıdır. Bu açıkça telaffuz edilir ve genellikle çok diktir. Ek olarak, eğer vücut çapağı özellikle genişse ham gabardin kamgarnı ipliğinden elde edilen saf yün, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yünten yapılan parti iplikler kullanılır. Kamgarn ipliğin kendisi son derece pürüzsüz bir yüzeye sahip bir eğrilmiş ipliktir. Bu, başlangıç ​​malzemelerinin işlemden önce taranmasından kaynaklanmaktadır. Ek olarak, gabardinin atkı iplik alan ve çözgü iplikleri genellikle farklı renktedir, böylece kumaşın ön ve arka kısımları farklı renktedir.

Gabardinin özellikleri

16/12 gabardin kumaş fiyatları,ucuz gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş fiyatı,7 7 gabardin ile 16 12 gabardin arasındaki fark,pamuk gabardin kumaş fiyatı,harmandan karışım kumaş ne demek,harman kumaş nedir,16x12 gabardin kumaş,

Malzemenin kalitesi büyük ölçüde değişebildiğinden, özellikleri de değişebilir. Bununla birlikte, sıkıca gerilmiş çözgü iplikleri nedeniyle spot Gabardin sağlam ve dirençlidir. Genellikle spot kumaş daha da dayanıklı hale gelir, hatta bitmiştir. Aksi takdirde, malzeme çok ince, kaba veya çok ağır olabilir. Modern gabardin ayrıca, kumaşın aşınma rahatlığını artıran bir elastan oranı içerir.

Gabardin kullanımı

Gabardine palto, elbise, elbise ve spor pantolonları için popüler bir malzemedir. Ancak Gabardine, sayaç tarafından sayısız varyasyonlarda da mevcuttur. İnce stok kumaş zarif tekstiller için uygundur, sportif bir kilit yerine kaba kumaş.

Bakım için talimatlar

Gabardinin bakımı başlangıçta kullanılan liflere bağlıdır. Pamuklu kumaş alan sentetikler ve karışımlı kumaşlar, 40 ° C’ye kadar olan hafif döngülerde temizlenebilir. Ancak, her zaman palto, kostüm ve takım elbise gibi zarif giysiler giymelisiniz. Çünkü bu değerli parçalar suyla temas ettiğinde şeklini kaybedebilir ve bundan kaçınmanız gereken şey budur. Gabardin saf yünden yapılmışsa, makine de tabudur. Bu durumda daima kuru temizleme kullanın.

Kesim için ipuçları

Genel olarak konuşursak: gabardin kumaş alan kesmesi oldukça kolaydır. Ancak başlamadan önce, kumaşı tamamen yaymanız ve kırılmaları gidermeniz gerekir. Saf yünden yapılmış gabardin için buharlı ütü kullanmalısınız. Ayrıca işlemden önce pamuklu gabardinin bir kez yıkanmasını da öneririz, çünkü kumaş biraz büzülebilir.

Dikiş ipucu

Stok Gabardin dikmek için, polyesterden ticari bir ipliğin yanı sıra 70 veya 80 boyutunda normal iğneler. Çok yoğun dokunmuş mikrofiber malzeme için 70 mikrotex iğnesi kullanmanızı öneririz. En uygun dikiş uzunluğu kumaşın kalitesine bağlıdır. Gabardin büyüdükçe ve güçlendiğinde dikişler uzar. İnce bir kumaş için, 2 mm dikiş uzunluğu yeterlidir, oysa kalın gabardin için 3 mm uzunluğa kadar dikiş dikmelisiniz.

Gabardinlerin Üretimi

Dimi dokuma kumaş alan temel dokuma kumaşlardan biridir. Bu bağlanma genellikle dimi veya dimi olarak adlandırılır. Atkı bir çözgü ipliği altına geçer ve daha sonra birkaç çözgü ipliği üzerinden geçirilir. Bir sonraki atkı ipliği aynı desen kullanılarak çözgü iplikleri ile iç içe geçmektedir. Ancak, bu desen yanal olarak çözgü ve yukarı doğru mahsup edilir. Sonuç olarak, bu dimi dokumaların farklı iplikleri veya varyantları ile değiştirilebilen eğik, köşegen bir desen vardır.

Stok Gabardin ayrıca geniş vücut kemikleri ile dokunabilir ve olarak adlandırılır.

Nadir varyantlarda gabardin ayrıca saten kumaş alan dokumaya da dokunur. Atkı iplikleri bir değildir, fakat çözgü ipliği altına çekilen en az iki ya da daha fazla çözgü ipliği. İşlemde, kumaşa kadifemsi bir parlaklık veren paralel atkı iplikleri kumaşın üst tarafına hakimdir.

Kullanılan kamgarn kumaşın karakteristik özellikleri

İplik olarak çeşitli varyantlar kullanılabilir. Pamuk, yarı yün ve karma yün genellikle gabardin üretmek için sentetik liflerle birlikte kullanılır. Kamgarn spot iplik alanlar düz bir yüzeye sahip eğrilmiş ipliktir. Yüksek kaliteli bir ipliktir, çünkü ham yün, elyaf ve kirletici parçalarını çıkarmak için işlemden önce taranır. Bu işlemden sonra, hammadde tekrar tekrar gerilir ve taranır, böylece lifler paralel olarak hizalanır. Bu işlemden sonra, elyaf bükülür.

16/12 gabardin kumaş fiyatları,ucuz gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş fiyatı,7 7 gabardin ile 16 12 gabardin arasındaki fark,pamuk gabardin kumaş fiyatı,harmandan karışım kumaş ne demek,harman kumaş nedir,16x12 gabardin kumaş,

İplik farklı renklerde de kullanılabilir. Sıkça atkı iplikleri ve çözgü iplikleri farklı renklendirilir. Atkı ipliğinin yüzeye ne kadar hakim olduğuna bağlı olarak, kumaşın ön yüzeyindeki renklenmeden sorumludur. Kumaşın arkası daha sonra esas olarak çözgü ipliklerinin rengindedir.

Gabardinin özellikleri ve kullanımı

Gabardin çok dik bir vücut derecesi gösterir. Çözgü iplikleri sıkı. Kumaşın yoğunluğundan dolayı sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle, takım elbise, palto, spor pantolon veya elbiseler genellikle bu kumaştan yapılır. Gabardin akla gelebilecek tüm varyantlarda stok olarak da temin edilebilir. Gabardin sıklıkla yorumlanır. Bu inceltme, kumaşı daha dayanıklı hale getirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın