Viskon Kumaş Satın Alınır

viskon kumaş satın alanlar, viskon kumaş satın alan,ham viskon kumaş satın alan,parti viskon kumaş satın alan,parti viskon kumaş satın alanlar,spot viskon kumaş satın alan,spot viskon kumaş satın alanlar,stok viskon kumaş satın alan,stok viskon kumaş satın alanlar, viskon kumaş satın alan kişiler, viskon kumaş satın alan firmalar, viskon kumaş satın alan yerler, viskon kumaş satın alan yer,

Viskon kumaş satın alanlar, viskon kumaş satın alan,ham viskon kumaş satın alan,parti viskon kumaş satın alan,parti viskon kumaş satın alanlar,spot viskon kumaş satın alan,spot viskon kumaş satın alanlar,stok viskon kumaş satın alan,stok viskon kumaş satın alanlar, viskon kumaş satın alan kişiler, viskon kumaş satın alan firmalar, viskon kumaş satın alan yerler, viskon kumaş satın alan yer,

Viskon kumaş nedir, yıkanır, ütülenir ve özellikleri.

Viskon kumaş, her türlü giyimde çok yönlü ve yaygın olarak kullanılan bir kumaştır. Bu ilk rayon kumaşı hakkında bilmeniz gereken her şey, bu yazıda size anlattık.

Viskon Kumaş Nedir?

Viskon, örneğin çok güzel olan ve pamuktan daha iyi nem emici özelliklere sahip yumuşak (ipek) bir kumaştır. Viskon insan tarafından yapılan ilk yarı sentetik kumaştır. 1924 yılında, toplu adı rayon tozu ile keşfedilmiştir.

Viskon, ipeğe uygun fiyatlı bir alternatif olarak tanıtıldı. Görünüm ipeksi andırıyor ama pamuk gibi hissediyor.

Viskon nedir?

Viskon saflaştınlmış selülozdan yapılmış bir suni ipek maddesidir. Rayon kumaşları selülozdan yapılmış kumaşlardır. Bu, selüloz ve odun hamurundan yapıldığı anlamına gelir. Viskon kumaş ve ayrıca liyosel ve modal farklı rayon kumaş türleridir. Yapıldıkları işlem nedeniyle birbirlerinden farklılık gösterirler ve bu onlara başka özellikler de verir.

Viskon, odun hamuru selülozu sodyum hidroksit ve karbon disülfür ile muamele ederek yapılır. Viskon yarı sentetik bir maddedir çünkü doğal olarak oluşan polimerlerden yapılır.

Selüloz çözeltisi daha sonra dokunuş için yumuşak ve güzel bir malzeme üretmek için elyaflara dokunur.

Viskon kumaş terletirmi?

Viskon kumaş terlemeye karşı iyi çalışır. Diğer rayon kumaşlarda olduğu gibi nemi pamuktan daha iyi emer. Aynı zamanda iyi nefes alır, terleme şansı verir ve vücudunuza yapışmaz.

Viskon kumaşı yıkayınız.

Viskon güçlü bir kumaştır ancak pamuktan daha az dayanıklıdır. Özellikle kumaş ıslandığında zarar görebilir. Viskonu yıkarken dikkatli olduğunuzdan emin olun ve yumuşak bir deterjan kullanın. Her zaman soğuk ve ılık su kullanın.

Diğer kumaşlarla yıkayın

Farklı maddeleri birleştirmekten kaçının. Diğer rayon maddeleriyle ilgili değilse. Örneğin kotlarınızla birlikte yıkarsanız, çamaşır makinesinde kumaş ciddi şekilde hasar görebilir.

Viskon yıkarken küçülür mü?

Viskon, sıcaklıklar çok yüksek olduğunda daralır. Su ya da yıkama, kumaşın büzülmesine neden olmaz. Viskon, yaklaşık 30 derece ve en fazla 40 derece yıkanmalıdır. Küçülmeyi önlemek için 40 derecenin üzerindeki tüm sıcaklıklardan kaçının.

Viskonu elle yıkayın.

Elbiseler, üstler veya eşarplar gibi viskon giysiler en iyi elle soğuk suyla ve hafif bir deterjanla yıkanır. Elde yıkamak en iyi sonuçları verir ve kumaşa zarar verme riskini azaltırsınız.

Elde yıkadıktan sonra kumaşı sıkmadığınızı, bastırdığınızı hatırlamak önemlidir. Böylece üzerine baskı uygulayabilirsiniz, ancak suyu çıkarmak için zorlamayın.

Soğuk su kullanın

Hafif bir deterjan kullanın

Yıkama sırasında viskon sıkmayın

Viskon kumaşını çamaşır makinesinde yıkama.

Elde yıkama ile kumaşı yıkamak için zaman yok, bu bir problem olmak zorunda değil. Çamaşır makinesinde viskoz yıkama yapmak mümkündür; bunun için ‘ince yıkama’ programını ve eğirme için düşük hızı kullanmanız gerekir.

İnce yıkama programı

düşük hızlı santrifüj

kot ile birlikte yıkamayın

Yünlü programda viskon yıkama

Yünlü programda viskoz yıkama, çoğu durumda sorun değildir. Yün programı, büzülme ile ilişkili sıcaklık tarafından korunur, böylece viskon da korunur. Bu yüzden çok yüksek bir sıcaklık ayarlayarak kolayca hata yapamazsınız, çünkü yün programı 30 ila 40 derece arasındadır.

Viskon gibi, yün de hassas bir elyaftır. Yün programı daha yumuşak ve hatta zaman zaman çalışır.

Viskon kumaş nasıl kurutmalı?

Elde yıkamadan sonra

Tekrar sıkma ama bas. Giysiden fazla suyu sıkın. Tercihen, giysiyi kalın bir pamuklu havlu üzerine yerleştirin ve ışığı nemin son nemi havluya koymak için yuvarlayın. Ardından, giysinin havada bir askıda kurumasını sağlayın. Giysinin uzanarak kuruyabileceği bir yeriniz varsa, bu da mümkündür. Kurutma sırasında giysiyi tekrar doğru şekle sokmaya çalışın. Viskonu yığında bırakmayın. Kurumasına izin verdiğiniz kırışıklıkları çıkarmak kolay değildir.

viskon kumaş satın alanlar, viskon kumaş satın alan,ham viskon kumaş satın alan,parti viskon kumaş satın alan,parti viskon kumaş satın alanlar,spot viskon kumaş satın alan,spot viskon kumaş satın alanlar,stok viskon kumaş satın alan,stok viskon kumaş satın alanlar, viskon kumaş satın alan kişiler, viskon kumaş satın alan firmalar, viskon kumaş satın alan yerler, viskon kumaş satın alan yer,

Fazla suyu kumaştan bastırın

Giysiyi kalın bir havluyla hafifçe yuvarlayın

Kurumasını bekleyin veya düz bir yüzeye koyun

Kurutma sırasında giysiyi ‘şekillendirin’

Viskon Kumaş Nasıl Ütülenir?

Burada ve orada birkaç kırışıklık görürseniz, ütüleme kendi başına bir sorun değildir, doğru önlemleri alırsanız malzeme onu oldukça iyi idare edebilir.

Ütü yaparken ütü üzerinde ortalama bir sıcaklık (tercihen ‘yan ayar’) kullanın. Mümkünse, daima ütü ile giysi arasında bir kumaş parçası kullanın (Pamuk bunun için en uygunudur).

Çok yüksek bir sıcaklık malzemede yanabilir ve bazı sentetik malzemelerle malzeme eritebilir.

Ütü veya çamaşır kurutma makinesi ile buhar.

En kötü kırışıklıklar için buhar kullanmak sorun değildir. Bir giysi vapuru da, giysi daha hafif kıvrımlara veda etmek için askıda iken kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın