Vual Kumaş Alınır Şifon Kumaş Alınır.

Vual Kumaş Alınır Şifon Kumaş Alınır.

Vual Kumaş Bakım Talimatları.

Vual, şifonun dalgalı kalitesini pamuğun dayanıklılığı, yumuşaklığı ve gevrekliği ile birleştirir. Bu hafif, nefes alabilen kumaş genellikle yüzde 100 pamuktan yapılır ve genellikle düz beyaz veya krem ​​olarak mevcuttur, ancak pastel ve parlak renklerde de bulunur. Bu havadar, zarif, az bakım gerektiren kumaş genellikle iç çamaşırı, çocuk giyim, yazlık elbiseler ve bluzların yanı sıra ince yataklar, perdeler veya perdelik kumaşlara doğru yol alır. Terziler ve terziler vual gibi çünkü dikmek kolaydır ve iğnenin altında organze, tül veya şifon kadar kötü kaymaz. Bununla birlikte, vual giysiler büzülmeyi ve kırışıklıkları önlemek için özel kullanım gerektirir

Aşama 1

Yıkama sırasında vualın yıpranmasını önlemek için bitmemiş kumaş kenarlarını dikin.

Adım 2

Vual giysileri, ince kumaşlar ve el yıkamaları için yapılmış hafif bir deterjan kullanarak elle yıkayın. Alternatif olarak, kumaşı makinenizin yumuşak döngüsünde soğuk suda yıkayın. İç çamaşırı veya eşarp gibi narin eşyaları yastık kılıfına yerleştirin.

krep kumaş fiyatı krep kumaş nedir özellikleri krep kumaş esner mi örme krep kumaş nasıldır krep kumaş vücuda yapışır mı mira krep kumaş hürrem krep kumaş krep kumaş renkleri ucuz krep kumaş parti krep kumaş krep kumaş nerede satılır parça krep kumaş krep jorjet kumaş
Krep Kumaş

Aşama 3

Düşük ısıda kuru vual veya elektrikli çamaşır kurutma makinesinin yumuşak ayarı. İsterseniz, vual kumaşı paslanmaz bir askıya asın ve kurumaya bırakın. Renkleri solduran ve lifleri bozabilecek güneş ışığından kaçının.

4. Adım

Kumaşın orijinal uzunluğunu ve genişliğini eski haline getirmek için kumaş hafifçe nemliyken vualı hafifçe gerin.

Adım 5

Gerekirse, düşük ısı ve hafif buhar üzerine yerleştirilmiş bir demir ile demir vual. Kumaşı bir pres bezi ile örtün ve ardından hafif bir dokunuşla kumaşa bastırın. Ütüyü önce göze çarpmayan bir noktada test etmek her zaman iyi bir uygulamadır..

Şifon Kumaş

İpek şifon, balo elbiseleri, akşam önlükleri, gelinlikler, nedime elbiseleri, eşarplar ve iç çamaşırları gibi giysiler için tipik olarak kullanılan hafif, şeffaf bir kumaştır. Şifon, üretim sırasında büküm ipliklerinden krep benzeri malzemeye yapılan kumaş tipinin adıdır. İpek şifon yapmak için kullanılan malzemelerden biridir, ancak tüm şifonlar ipekden yapılmamıştır.

Açıklama

Şifon, suni ipek veya naylon gibi diğer malzemelerden yapılabilirken, ipek iyi ören ve biraz esneyen zarif bir şifon kumaş oluşturur. İpek şifon çok sayıda renkte, baskıda ve parlaklıkta mevcuttur ve bazıları ipek şifon parlaktır, diğerleri ise mat bir görünüme sahiptir. İpek şifon giysiler, malzemenin emiciliği nedeniyle insanların sıcak sıcaklıklarda serin kalmasını sağlar. İpek şifon ağırlığı için dayanıklı olmasına rağmen, bakıma göre kullanılmazsa yıpranabilir.

Kullanımları

İpek şifonun zarif görünümü ve lüks dokusu, resmi kıyafetlerde bir elyaf haline getirir. Gelinlikler, düğün görevlisi kıyafetleri ve gelinin annesi elbiseler genellikle ipek şifondan yapılmış giysilerdir. Siyah kravat etkinlikleri için resmi elbiseler de ipek şifon kıyafetleri oluşturur. Boxer şort veya pijama gibi bazı erkek eşyaları, kadın eşarpları ve iç çamaşırlarıyla birlikte ipek şifon kullanır.

Dikiş

İpek şifon kumaş dikmeyi planlıyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç nokta vardır. Yeni bir iğne ile ipek şifon dikin ve “Threads” dergisine göre 60/8 veya 65/9 boyutunda bir iğnesi en iyisidir. Makineye, ipek şifonun rengiyle eşleşen hafif pamuk ipliği takın ve her seferinde bir katmandan kesin.

Kumaş Bakımı

İpek şifonun hasar görmesini önlemek için kuru temizleme veya el yıkama en iyisidir. Makinede ipek şifon yıkarsanız, serin, 40 derece suda yumuşak bir döngü kullanın. İpek şifon öğelerini serin bir demirle bastırın ve kumaşa zarar verebilecek buhar kullanmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın