Yazlık Gömlek Kumaşları Yazlık Poplin Kumaş

Yazlık Gömlek kumaşı,yazlık gömlek kumaşları,yazlık poplin,yazlık kumaşlar,yazlık pike kumaş,yazlık pumuk gömleklik kumaş,yazlık pamuk kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık poplin kumaşlar,yazlık gömlek kumaş çeşitleri,

Yazlık Gömlek kumaşı,yazlık gömlek kumaşları,yazlık poplin,yazlık kumaşlar,yazlık pike kumaş,yazlık pumuk gömleklik kumaş,yazlık pamuk kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık poplin kumaşlar,yazlık gömlek kumaş çeşitleri.

Poplin Nedir? Gömlek Kumaşı Nedir?

Tekstil endüstrisinde, çeşitli kumaş ürünleri çok zengindir ve farklı kumaşlar farklı özelliklere sahiptir. Bu kumaşlardan birine elastik poplin kumaş denir. Bu kumaşın ne tür özelliklere sahip olduğunu biliyor musunuz? En yaygın olanı poplin poplin kumaşıdır. Bu tür kumaş pamuk brokar poplin kumaşındadır ve belirli bir yüzde spandeks ile eklenir.

Pamuk ve pamuklu streç poplin kumaşların dokumasında, pamuk ve naylon iplikler ilk önce hava jetli dokuma tezgahları ile işlenir. Özellikleri basit örgü serisi, dimi, yok olma ve kare kök içerir. Diğer kumaş türlerine kıyasla, bu tür kumaş parlak ve eksiksizdir ve bu nedenle gömlek, pamuklu giysiler, ceketler vb.Kullanmak için rahat, taze, nefes alabilen, esnek, yumuşak renkler, perdelik ve kısıtlı yapmak için kullanılır . Küçük yüzde, gündelik ve moda kıyafetler yapmak için ideal bir malzemedir.

Gömlekler için geniş yazlık kumaş yelpazesi, sadece estetik değil, aynı zamanda işçilik ve doku türünde fiyat ve kullanım vesilesiyle farklılıklarını bulur.

En çok kullanılan gömlek kumaşları poplin kumaşının bir çeşidi olduğu gibi pamuk, keten veya iki malzemenin bir kombinasyonundan yapılır. Dokusu, farklı renkteki ipliklerin dönüşümlü iç içe geçmesinden kaynaklanır, karelerin veya dikey şeritlerin optik ve kromatik etkisini oluşturur; kot pantolon veya klasik ofis kıyafeti ile birlikte sportif veya resmi kesimli gömlekler için idealdir. Pamuk, keten veya iki kumaş arasında karıştırılır.

Batista, değerli ve rahat kumaş arasında özellikle popüler gömleklik kumaşlar , Batista son derece ince keten bir kumaş icat on üçüncü yüzyıl Fransız dokumacı aktif bilinen adını sürer. Yaz kumaşları arasında Batista kesinlikle en iyileri arasındadır: pürüzsüz bir yüzey ile karakterizedir ve ince iplik sayesinde dokunmak için tam ve yumuşaktır; nefes alabilen ve hafif ve basit kıyafet sevenler için uygun bir tuval örgüsü vardır. Öte yandan, özellikle dirençli veya parlak değildir, bu nedenle genellikle viskoz veya polyester düşük yüzdelerle keten ile karıştırılır. Kadın kıyafetleri veya resmi durumlar için çok uygundur.

Gömlekler için en nefes alabilen ve elastik kumaşlar arasında , peteği ifade eden doku şekli nedeniyle olarak da adlandırılan öne çıkıyor. ‘Taze’ ve hafif gömlekler yapmak, çok iyi nefes alabilmek ve ilginç bir parlaklık ile en çok kullanılan yaz kumaşları arasındadır. Zırh adını kumaş türünden alır çünkü optik etki, merkezinde küçük bir delik bulunan peteklerinkidir.

Yaz için gömleklik kumaşlar arasında renkli dekoratif kareler ve hafifliği ile karakterize edildi. Kromatik bakış açısı ve damalı tasarımı sayesinde kısa kollu gömlekler için kullanılır. Canlı, parlak ve parlaktır ve bu kumaşı yapmak için kullanılan gömlek kumaşları arasında ipek de bulunur.

Kaçınılması gereken kumaşlar

Yarım kollu veya kolsuz elbise, şort, etek vb. Giymenin yanı sıra … Özellikle yılın bu zamanında giymeyi seçtiğiniz giysinin yapıldığı kumaşa önem vermenizi tavsiye ederim. Vücudun kendi içlerinde ısı ile temas eden, cilde yapışan, ısınan ve rahatsızlık yaratan, cildin terlediği ve bu nedenle gerçek bir patatracın gerçekleştiği bu günlerde giyildiğini hayal eden kumaş türleri vardır. Bu nedenle genellikle polyester yüzdesi ile çok sık yapılan , neredeyse otomatik olarak aşırı ısınan tüm sentetik kumaşları giymemenizi tavsiye ederim : özellikle saten, likra, jarse ve polyester . Kışın bu kumaşlar giyilirse belirli sorunlar yaratmaz, çünkü vücudun normal bir sıcaklığı vardır ve hatta dış sıcaklık bile onları etkilemez, aslında bazen soğuk, özellikle likra için neredeyse bir engeldir bence. Yaz aylarında, diğer yandan… pratik olarak ısıyı emerler, otomatik olarak aşırı ısınırlar.

Sonuç? Diyelim ki ” deodorantın reklamını yapamadık. Ter dövülmez, inan bana, basit bir deodorantla, ancak suçlu giysilerin çıkarılmasıyla değil!

… ve tercih edilecekler

Gömlek Kumaşı Alanlar
Gömlek Kumaşı Alanlar

Öyleyse ne öneririm? Şahsen, doğal kumaşların , yani bitkilerden elde edilen veya zaten doğada bulunan ve kimyasal filamentler tarafından yaratılmayan veya değiştirilmeyen kumaşların beni en memnun ve kuru bırakanlar olduğunu buldum. Öyleyse ipek, keten, pamuklu giysiler arayalım … bunlar her şeyden önce benim için bir kurtuluş. Aslında, birkaç gün önce burada keten pantolon ve güzel pamuklu bluzlarda gösterdiğim gibi uzun ve geniş ipek elbiselerle doluyum. Diğer şeylerin yanı sıra, onları doğal renkleri için de seviyorumki bu çok önemli bir başka yönü, pek değişmez ya da renk değiştirmez. Yaz keyfiyle giydiğim diğer iki kumaş , genellikle ipek yüzdesi ile yapılan ve bu nedenle nefes alabilen ve şeffaf olmalarına yardımcı olan şifon ve georgette . O zaman renkli, yaratıcı, doğal ve taze kıyafetlerinize tavsiye ederim!

Gömlek Kumaş Nasıl Yıkanır?

Yöntem 1: Temizleyicilerde “Yıkama ve Basma”

Yıkama ve pres, gömlekleri temizleyicilere götürdüğünüzde temizlemenin “normal” yoludur. (Bu konuda fazla kafa karıştırmayın. Gömleğinizi “kuru temizlemecilere” götürseniz de, açıkça temizlemelerini istemediğiniz sürece büyük olasılıkla yıkama ve baskı yapıyorlar). Bu bizim ilk tercihimiz. 20 / gömlek civarında, bu temizleme yöntemi nispeten ucuz ve kolaydır ve gömleklerin harika görünmesini sağlar. Çoğu temizleyicide, süreç şunları içerir:

Gömleğinizi normal bir çamaşır makinesinde su ve deterjan kullanarak yıkarlar.

Suyun çoğunu çamaşır makinesindeki sıkma döngüsü ile gömlekten çıkarırlar.

Nemli gömleği, gömleğin üzerine kapanan ve aynı zamanda tüm nemi giderirken giysiyi ütüleyen endüstriyel bir gömlek presine çekerler.

Artıları:  Uygun, (nispeten) ucuz.

Eksileri : Bazı temizleyiciler gömlek üzerinde çok zor olacak. Presin gömleğin önüne çarpması, düğmelerin çiplenmesine veya parçalanmasına neden olabilir. Gömlek gövdesi veya manşonu buharda kurutulduğunda presin üzerine gerilirse, gömleğin bu kısmının bu alanlarda daha geniş olmasına neden olabilir. Son olarak, gömlekleri temizleyicilerden dolap yakalarınıza getirme sürecinde, çoğu zaman bir şekilde parçalanacak ve optimum görünüm için ek ütü gerektirecektir.

Gömlek Kumaş Elde Nasıl Yıkanır?

Yöntem 2: Gömleği evde kendiniz yıkayın

Kuru temizleyicinize güvenmiyorsanız veya gömleklerinizin nasıl yıkandığı konusunda biraz daha fazla kontrol istiyorsanız, gömleklerinizi evde yıkamak isteyebilirsiniz. Bu seçeneği gerçekten seviyoruz, ancak düzgün bir şekilde yapmak için biraz zaman ve özen gerekiyor. En iyi sonuçlar için şu adımları izleyin:

Elbise gömleğini hazırlayarak başlayın. Manşet düğmeleri ve yaka düğmeleri de dahil olmak üzere tüm düğmelerin düğmelerini açın. Yakası varsa, herhangi bir yaka desteğini çıkarın ve güvenli bir yere koyun.

Herhangi bir lekeyi, üzerinde küçük bir deterjan dikkatlice çalıştırarak veya leke çıkarıcı kalemle daha iyi ve yine de temizleyerek ön işlemden geçirin.

Çamaşır makinenizi kurun: İnce veya hafif bir elbise gömleğinin aşınmasını en aza indirmek için Hassas döngüyü kullanın . Gömlek daha ağır bir kumaştan yapılmışsa veya özellikle kirliyse, Normal döngüyü tercih edebilirsiniz . Beyazlar ve açık renkler sıcak su kullanabilir. Solmasını istemediğiniz koyu renkli gömlekler soğuk suyla yıkanmalıdır. Gömleğinize akabilecek cesur renklere sahip diğer çamaşırları dahil etmemeye dikkat edin.

Gömleğin rengine uygun, gibi yüksek kaliteli bir deterjan kullanın. Birçok gömlek kumaşında renk bozulmasına neden olacağından, klor bazlı deterjan veya temizleyiciler kullanmadığınızdan emin olun.

Gömlekleri çamaşır makinesinde yıkayın ve daha sonra sıkma döngüsünün giysinin içindeki suyun çoğunu sıkmasına izin verin.

Yazlık Gömlek kumaşı,yazlık gömlek kumaşları,yazlık poplin,yazlık kumaşlar,yazlık pike kumaş,yazlık pumuk gömleklik kumaş,yazlık pamuk kumaşlar,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık kumaş türü,yazlık poplin kumaşlar,yazlık gömlek kumaş çeşitleri,

Gömlekler çamaşır makinesinde sıkıca buruşacaktır, bu nedenle bu yoğun kırışıklıklar gömleğin içine kurumadan hemen önce çıkarmak istersiniz. Gömlekleri asın ya da havalandıracak şekilde döşeyin. Gömlekleri keskin bir askıya asmaya veya sıkı mandallara asmaya dikkat edin, çünkü kumaşı bozabilir veya gömleğin üzerinde bir iz bırakabilir.

Sonra gömlekleri ütülemek isteyeceksiniz. Bu adıma başlamak için gömleklerin tamamen kuru olmasını beklemenize gerek yoktur, ancak çoğunlukla kuru olmalıdırlar.

Artıları : Lekeleri tedavi etmek, düğmeleri korumak ve demir yakaları dikkatlice kontrol etmek için size en fazla kontrolü sağlar.

Eksileri : Zaman ve dikkat gerektirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın