Stok Kumaş Alanlar

Stok Kumaş Alanlar
Stok Kumaş Alanlar

Modaya uygun en popüler materyaller hakkında genel bilgi vermek için size burada küçük bir malzeme sözlüğü hazırladık. Farklı üretim türleri, malzemelerin avantajları ve dezavantajları ve bunların bakımı hakkında daha fazla bilgi edinin. Göreceksiniz – her malzemenin avantajları var!

Stok Kumaş Alanlar
Stok Kumaş Alanlar

Stok Kumaş Alanlar. İyi bir malzeme, küçük bir uygulama göz önüne alındığında, özellikle daha az iyi ayırt etmek zor değildir. Başparmak ve işaret parmağı arasında bir takım kovanının kumaş alın ve ilk hafifçe birbirine bastırın, daha sonra daha güçlü: malzeme çok yumuşak olmamalı ve hiçbir keskin kenar göstermektedir. Basıncın gevşetilmesi durumunda, kumaş görünür iz bırakmadan orijinal konumuna kolaylıkla sıçrayacak kadar esnek olmalıdır. İyi kumaş oldukça kuru hissediyor ve hafif bir direnç gösteriyor, bir tür sıkıntı duyarsınız. Kötü şeyler cansızdır. Sonuçta, ofiste bir güne kıyasla – giyenin vücudu üzerindeki bazı sıkıcı, sürtünme ve koparma nedir?

Kaşmir daha yumuşak bir hisle tanınabilir. Kaşmir yün sadece özel değildir, çünkü kazanmak zordur, ancak onu en kaliteli yün çeşidi haline getiren benzersiz özellikleri nedeniyle. Kaşmir yünü diğer tüm yün türlerinden ayıran özellik inceliğidir. Sadece 15 ila 19 mikron çapında olan saçların ortalama insan saçı çapının sadece 1 / 6’sı vardır.

Stok Kumaş Alanlar
Stok Kumaş Alanlar

Pamuk elyafları çalılarda kapsüller halinde yetişir. Bir çırçırlama makinesinin yardımıyla bu lifler bitkinin tüm kalıntılarından ayrılır. Tohumlar yağ haline getirilir veya tekrar dikilir. Kapakları hayvan yemi veya tavuk çöpleri için kullanılır. Bu arada, pamuk elyafları balyalara bastırılır, pamuklu kumaş değirmenlerde iplik haline getirilir ve sonraki işleme için kendi fabrikalarına gönderilir.

Stok Kumaş Alanlar. Pamuk pişirilir ve makinede yıkanabilir. Bununla birlikte, bakım etiketine de dikkat etmeniz gerekir, çünkü pamuk genellikle diğer maddelerle karıştırılmıştır. Pamuk yüksek sıcaklıkta bükülebilir ve ütülenebilir. Çevrenin her yerinde, lif bakım için çok kolaydır.

Keten lifleri keten bitkisinin kaynaklarından çıkarılır. Stok Kumaş Alanlar.  Lif üretmek için, meyve kapsülleri saptan ayrılır. Bu daha sonra kavrulur. Bu bitki tutkalını çözer ve lif demetleri çözülür. Keten daha sonra 5-8 gün boyunca ılık suya konur. Daha sonra kurutulur ve aşırı ahşap parçalar titreşimle giderilir ve daha sonra iplik haline getirilmeden taranır.

Keten de genellikle pamukla karıştırılır – denilen yarı keten. Özellikle yaz aylarında keten çok popüler. Havadar, hafif ve soğutucu, hoş kumaş cilde serinletici bir his verir, bitki çok miktarda su gerektirdiği için büyür ve kıyı yakınlığı bunun için idealdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın