Ankara Viskon Kumaş

Ankara kumaş kime satarım, Ankara kumaş satın alanlar, Ankara parça kumaş, Ankara viskon kumaş, parça kumaş ankara, turlu viskon anakara, turlu viskon kumaş satın alan, Viskon kumaş Ankara,

Ankara Viskon Kumaş

VİSKON – NE TÜR BİR KUMAŞ?

İki asırdan fazla bir süre önce ipek kumaş – viskoz – gücü ve dokusu ile karşılaştırılabilir olan Avrupalı ​​tekstil işçileri dünyayı tanıttı. Türkiye tekstil fabrikaları bilgisayarlı hale getirildi ve sanayiciler iplikleri karıştırmayı, eşsiz güzellik ve kalitede dokular yaratmayı öğrendiler. Doğal viskon elyaftan yapılan ürünler – evrensel tekstiller, hava elyafı – Türkiye’deki ve dünya moda evleri ve dikiş fabrikaları tarafından dikilir. Masa örtüleri, yatak takımları, elbiseler, pantolonlar ve bu hipoalerjenik ve pratik malzemeden yapılmış her türlü şeyden uzaktır.

Viskon nedir?

Ankara Viskon Kumaş lifi doğal selülozdan oluşur. İpliklerin özellikleri – mukavemet, kalınlık, aşınma direnci – hammaddelerin işlenmesi yöntemine bağlıdır. Çeşitli işleme yöntemlerinin ipliklerinden kumaş dilimleri, dokuda çok farklıdır ve ipek, pamuk, yün gibi olabilir.

Nasıl ve ne ürettiği

XXI yüzyılda, endüstriyel bir ortamda viskoz elyaf üretimi için üretim süreci dört aşama içerir:

Kumaş Üretimi,polyester kumaş üreticileri,teknik kumaş üreticileri,kanvas kumaş üreticileri,tencel kumaş üreticileri,dokuma kumaş üreticileri,scuba kumaş üreticileri,viskon kumaş üreticileri,poplin kumaş üreticileri,şifon kumaş üreticisi,şifon kumaş üreticileri,şifon kumaş imalatı,örme denim kumaş,kot kumaş metresi ne kadar,kot kumaş satanlar,kot kumaş al,beyaz denim kumaş,uşak kumaş fabrikalari,yıkanmış kot kumaşı,jarse kumaş üreticisi,gabardin kumaş üreticisi,keten kumaş üreticisi,

Boya ilavesi ile kartondan uyuşturucunun karıştırılması;

Çözeltiyi bir dolgu plakasından bir asit banyosuna zorlayarak otomatik olarak zorlamak;

Kurutma.

Karton levhalar ağaç işleme işletmelerinin atölyelerinde hazırlanmaktadır. Odun yongaları bir alkalin çözeltisi içinde çözülür ve gelecekteki dokunun tabaka bileşeni elde edilen kütleden preslenir, daha önce ağartılır.

Ankara Viskon kumaş çeşitleri ve modları

Turlu viskon ipliği bazlı yaygın bir malzeme türüdür. Zımbanın ana dezavantajı büzülmedir. Ondan bir elbise veya etek dikmek için, seçimin pamuk veya keten üzerine düşmesinden 1.5-2 kat daha büyük bir beze ihtiyacınız var.

Keten viskon kumaşlar – karışımdaki keten ipliği, viskon ve sentetikler yüksek higroskopiklik ve hassas perdelik kıvrımlar sağlar. Genellikle keten ve viskon, gecelikler ve pijamalar keten ve viskon karışımından dikilir.

Jakarlı viskoz – malzeme dekoratif tipteki yapay kumaşları ifade eder. Üzerindeki jakar deseni sadece doğal viskonu çözen ve sentetik çerçeveyi koruyan bir asitle yakılır.

Özellikleri

Nefes alabilirlik – viskoz normal hava değişimini engellemez, bu nedenle yazlık giysilerin dikilmesi için çeşitli – zımba – popülerliği.

Yumuşaklık – yapay ipek yumuşaktır, çünkü ondan doğal, klasik ve çocuk yatak takımları gibi dikilir.

Pratiklik – şeyler renk tutar, üzerine yazılmaz ve çok sayıda yıkamadan sonra ovmaz.

Çekici görünüm – pürüzsüz doku ve viskon düzgün perdelik zarif elbiseler, yatak takımları ve dokulu masa örtüleri süsleyin.

Hangisi daha iyi: pamuk veya viskon

Ankara Viskoz Kumaş yanlışlıkla pamuğu tercih ederek sentetiklere atfedilebilir. Aslında, her iki malzeme de doğaldır, bileşimlere selüloz dahildir ve özellikleri% 90 aynıdır. Hangisinin daha iyi olduğunu söylemek açık değildir – pamuk veya viskon kumaş alan uygulama yöntemine ve gerekli niteliklere bağlıdır.

Esneklik çok önemli olmadığında pamuk iyidir: gömlek veya çarşaf dikmek için. Higroskopiklik ve yumuşaklığın yanı sıra çeşitli renklerin ve yıkama sonrası parlaklığın korunmasının önemli olduğu kadın ve çocuk giyim dünyasında yapay ipek kazanır. Çoğu zaman, malzemeler çok katmanlı giysiler, iç çamaşırı, yatak örtüleri vb.

Ankara kumaş kime satarım, Ankara kumaş satın alanlar, Ankara parça kumaş, Ankara viskon kumaş, parça kumaş ankara, turlu viskon anakara, turlu viskon kumaş satın alan, Viskon kumaş Ankara,

Kullanım ve bakım özellikleri

Özellikleri ve görünümü korumak için kumaş alanlar dikkatli bir bakım gerektirir. Üreticiler, işaretler ve işaretler üzerindeki kumaş kime satarım kısıtlamalarına uygun olarak, etikette, öğenin dikkatli bir şekilde yıkanması, kurutulması ve ütülenmesi gerektiğini belirtir. Hiçbir durumda ağartılamaz – agresif bileşenler ahşap kökenli lifler için tehlikelidir. Bir ipin bükülmesi ve kurutulması da istenmeyen bir durumdur, şeyin büzülmesi veya deformasyonu ile doludur.

Viskon giysi ve ev tekstili bakımı için tipik bir şema, el yıkama, bir havlu üzerinde yatay kurutma ve buharsız sıcak bir ütüyle ütülemektir.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN