Gabardin Al Gabardin Kumaş Satın Al

Yün Gabardin,Gabardin al,gabardin kumaş al,gabardin satın al,gabardin kumaş satın al,zümrüt yeşili gabardin,benetton yeşili gabardin,koyu mavi gabardin,okyanus mavisi gabardin,gri gabardin,saks gabardin,

Yün Gabardin,Gabardin al,gabardin kumaş al,gabardin satın al,gabardin kumaş satın al,zümrüt yeşili gabardin,benetton yeşili gabardin,koyu mavi gabardin,okyanus mavisi gabardin,gri gabardin,saks gabardin, Gabardinlerin yüzey yoğunluğu 290-440 g / m2’dir.

Gabardin ile nasıl çalışılır?

Gabardin’den herhangi bir tür giysinin imalatında, ürünün stilini ve son halini çok dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Gabardin kesim detaylarının çok kavisli dikişlerle bağlanması zordur. Bu özellikle dış giyim dikişi için tasarlanmış kalın, çok yoğun gabardin için geçerlidir. Bu nedenle, bir kişinin gabardin ile deneyimi yoksa, ilk kez daha basit modeller (basit çizgiler, çok düzgün virajlar) seçmesi önerilir. Örneğin, raglan kollu veya düz bir kol deliği, serbest kesim modelleri ile. İlk önce, deneyimli bir terzi (terzi) değilseniz, karmaşık, kıvırcık yakalar, manşetler, cepler ve diğer ayrıntılara sahip modellerden kaçınmalısınız. Gabardinlerin olumsuz nitelikleri arasında açık bölümlerinin yüksek akışkanlığı vardır (liflerin dokumalarının dimi görünümü nedeniyle).

Burada önceden hareket etmek gerekir ve mümkünse, dikişler yapılmadan önce bile dilimleri işleyin (bazen bir astarın bulunduğu ürünlerde bile). Materyal ağın daha fazla nüfuz edebilirliğine sahiptir. Dikiş iğnesi zarar görebilir. Burada, makinenin ve manuel dikiş iğnelerinin durumunun her zaman mükemmel olduğunu dikkatlice izlemeniz gerekir (hasarlı iğneleri zamanında değiştirin). Ve mümkün olduğunca az geçici yardımcı hatlarla uğraşmaya çalışın. Bu özellikle dikişlerin, hatta manuel olanların veya makine olanlarının bile ödeneklere göre değil, ürünün ana kısmı boyunca döşendiği durumlarda geçerlidir.

Başlangıçta, gabardin üretimi sadece doğal koyun yününden yapıldı ve renkleri çeşitliliğini memnun etmedi. Bugün, melanj renkleri de dahil olmak üzere gökkuşağının tüm renklerinde gabardin bulabilirsiniz. Malzemenin tekdüzeliğini biraz sinirlendiren dikiş severler, ek ayrıntılar içeren ilginç bir kesim ile modeli “canlandırabilir”. Kural olarak, gabardin’den dikilen giysiler her türlü bitirme hattı ile doludur. Bu tesadüfi değildir, çünkü ilk olarak gabardin, bu tür bir finişin yüzeyinde gerçekleştirilmesi için en uygun malzemelerden biridir. İkincisi, dikiş, ürünün şeklinin korunmasına yardımcı olur.

Gabardin kesmek zor değildir.

 Ancak gabardin’den dikilen kıyafetlerde, çoğu zaman dikişler, omuz askıları, kayışlar, halkalar, valfler vb.Gibi çok sayıda küçük ters parça vardır. En ince gabardin bile malzemeyi keserken yeterli direnç gösterir, bu nedenle, bir kumaşı kesimin tek tek parçalarına kesmek için tüm prosedürün sonunda, çalışma kolu çok yorgundur. Çapraz kenar gabardinin ayırt edici bir özelliğidir. Hem, gabardin üzerinde, daha büyük ölçüde, daha az oranda ifade edilir, ancak tuval üzerindeki varlığı bazen gabardin kumaş alanlar açmayı çok zorlaştırır. Gabardin’den yapılmış bitmiş bir giysiden bir bütünlük hissi vermek için, böyle bir kumaş keserken, kesimin tüm detaylarındaki skar yönünün aynı olması için özel dikkat gösterilmelidir.

 Gabardin ve ondan gelen ürünler için bakım. Gabardin ürününün bakımı, bileşimine bağlı olacaktır. Yukarıdaki makalede belirtildiği gibi, yün, ipek, pamuk lifleri ve kimyasal kökenli lifler (polyester, viskoz) gabardin kumaş üretimine katılabilir. Doğal olarak, bu, bu kumaştan dikilen ürünü yıkama ve kurutma yöntemini etkiler. Aslında, gabardin kumaşın temizlenmesi oldukça kolaydır: yıkama, ütü, leke çıkarma, tüm bunlar özellikle zor değildir. Yıkama sırasında gabardin genellikle deforme olmaz, yıkama modu doğru seçilmediği ve yapıldığı sıcaklık olmadığı sürece renk değişmez. Bununla birlikte, diğer herhangi bir kumaşta olduğu gibi gabardin bakımına yönelik en iyi strateji, üreticinin ürün etiketinde semboller şeklinde yerleştirdiği talimatlara tam uyum politikasıdır . Dış giyiminin dikildiği saf yün, ipek ve pamuk gabardin çeşitleri, ürünün şeklini korumak ve büzülmeyi önlemek için kuru kurutmak daha iyidir. Karışık ve karışık gabardin, bir “el yıkama” fonksiyonu varsa (tamburda kurutulmadan) veya manuel olarak ılık suda yıkanır. Polyester gabardin 40 ° C sıcaklıkta makinede “sentetik” modda yıkanabilir. Gabardin ürünleri en geniş biçimde kurutulur. Gabardin ile ıslak-termal çalışma yaparken dikkatli olunmalıdır.

Gabardin nasıl ütülenir?

Bitmiş gabardin ürünleri içeriden sıcak olmayan bir demir ile gevşek bir bez veya gazlı bezle ütülenir. Bu malzemeyi mat tutar. Not. Çok sıcak bir ütü kumaşa zarar verebilir veya bozabilir. Bu nedenle, demir regülatöründeki kesin sıcaklık ve mod, kumaşın bileşimini tekrar belirler.

Yün Gabardin,Gabardin al,gabardin kumaş al,gabardin satın al,gabardin kumaş satın al,zümrüt yeşili gabardin,benetton yeşili gabardin,koyu mavi gabardin,okyanus mavisi gabardin,gri gabardin,saks gabardin,

Hafif kumaşlar, ütülemeye karanlık olanlardan daha iyi borç verir. Kumaş fleplerle çalışırken, gabardin kesim detayları ile ve dikilmiş bir giysi modelinde dikişler ve parçalar yaparken, çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Gerçekten de, çalışma sürecinde, dikişi, dikiş paylarını, tek tek parçaların “yarı mamul ürünlerini” ütülemek (bastırmak, bastırmak) gerekir. Ütüyü aynı yerde aşırı tutarsanız, tuval yüzeyinde parlaklık (lasses) görünebilir. Ütüyü istenen ısıtma modunu belirlemek için önce bir parça bezi ütülemeye çalışın. Bronzlaşma izlerini veya parlaklığı kontrol edin. Kumaşı ön tarafta ütüleyebilir miyim? Hangi kumaştan geçiyor? Dikişe, gerçekleştirilen parçalara ne baskı uygulanabilir? Sirke gerekli mi? Sirke, eklemleri bastırmaya yardımcı olur ve parlaklık oluşumunu önler. 3 ila 4 yemek kaşığı sofra sirkesini bir bardak suda seyreltin. Ortaya çıkan karışıma nasıl tepki vereceğini bir kumaş parçası üzerinde deneyin ve ardından süngerle doğrudan kumaşa uygulayın. Ütü yaparken dikiş payları ile uygulayın. Koku kalmadı. Dikişleri sıkmak ve iplik gerginliğini dikişe eşit olarak dağıtmak için her bir dikişi düzeltin veya doğru yönde sıkıştırın. Kumaş hala sıcakken, dikişleri parmağınızla açın ve basarak kumaş soğuyana kadar presi tutun.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN