Gabardin

gabardin
gabardin

Gabardin nedir.

Bu büyüleyici materyal hakkında ayrıntılara geçmeden önce, Gabardine’in bir kumaşın kalitesini tarif etmediğini, ancak özel bir örgüyü belirtmek önemlidir; Bir kamgarn kumaşdır ve kumaşın sağ tarafında ince diyagonal çizgiler olarak optik olarak görünen çok dik bir vücut derecesi ile karakterizedir. Gabardin üretiminde genellikle saf yün, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yün kullanılır.

Gabardin’in özellikleri nelerdir?

Parti Gabardin Kumaş Alan.
Parti Gabardin Kumaş Alan.

Gabardinin özellikleri, üretim materyaline (örn. Pamuk, karışık yün vs.) bağlıdır; Bununla birlikte, genel olarak, bu kumaşın karakteristik dikiş örgüsünden dolayı çok dirençli olduğu söylenebilir. Gabardinin modern varyantları, aynı zamanda, giyme konforunu arttıran bir miktar elastan içerir.

Gabardin’den ne dikersin?

Gabardin iş kıyafetleri ve hendek katlarının üretimi için özellikle popülerdir, ancak bunlarla sınırlı değildir; Aksine! Bu kumaş ile hayal gücü sınır tanımaz, çünkü malzemenin dolgunluğuna ve kalitesine bağlı olarak şık ve sportif görünümler için kullanılabilir. Burada, birçok harika renkle bir parça eşya olarak Gabardin’i bulacaksınız ve kafa sinüzyonunuzda bir şeyler yuvarlanacak bir dizi klasik kullanım var:

Gabardin yapıldığı lifler kadar çok yönlü olduğu için işleme genellenmesi zordur; Bununla birlikte, burada sizin için en önemli bilgileri özetledik:

Bu kumaşı çift yerine bir kat halinde kesmenizi öneriyoruz, zira düz örgüler çarpıklık eğilimi gösterir. Düzenleme cihazının seçimi size kalmış; Temel olarak, yalnızca kumaşlarla kullanılmak üzere tasarlanmış keskin bir bıçak kullanmak önemlidir.

Gabardin’i nasıl düzgün bir şekilde hazırlarım?

gabardin
gabardin

Gabardin en iyi tek bir tabakaya kesildiğinden kesilen parçaları yerleştirmeden önce malzemenizi tamamen yaymanız ve buhar çıkarmaya çalışın ya da yalan gözyaşlarını hafifçe ütmeye çalışmalısınız. Bu sayede kumaş düzgün durur ve kesmeyi kolaylaştırır; Buna ek olarak, kırma hattının kaybolup kaybolup tıkmadığını anlayabilir ve kesilmiş parçaları yerleştirirken bunu planlamaya dahil edebilirsiniz.

Çapraz yapıya bağlı olarak renk, ışığa bağlı olarak değişebilir, bu nedenle deseninizin alt kenarları aynı yönde görünmelidir.

Ticari olarak bulunan gabardin 70 veya 80 evrensel iğne ile işlenebilir. Dikiş uzunluğu kumaşın kalitesine göre değişir; kumaş ne kadar ince olursa, dikiş uzunluğu o kadar küçük olmalıdır. Polyester iplik özellikle uygundur.

Özellikle temizlik yaparken gabardin kumaşınızın hangi malzemeye yapıldığına dikkat etmek önemlidir. Gabardin yıkama: Pamuk ve harmanlanmış kumaşlar, yumuşak döngüde normalde 40 ° ‘ye kadar tereddütsüz yıkanabilirken, takım elbise gibi daha zarif kıyafetler temizliğe konulmalıdır.

Gabardin kurutma: Gabardin kurutucuda olmamalı! Bitmiş giysilerinizin bir askıda kurumasına izin vermek en iyisidir. Ütü: ütü sıcaklığı lif senin gabardin türüne bağlıdır, ancak genellikle bir acil bez aksi gerçekleşebileceği için, baskılar değil, hangi giysi veya malzeme üzerinde bir gümüşi parlaklık formları demir ortaya kullanan için de geçerlidir Tekrar yıkamaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın