Gelinlik Nasıl Temizlenir?

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar,

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar.

GELİNLİK NASIL TEMİZLENİR

Neden gelinlik için ipek seçmelisiniz? İpek güzel ve lüks bir kumaştır. Görünüşte hassas, aslında nispeten sağlam. Kozalarını oluşturmak için bazı böcek larvaları tarafından doğal olarak üretilen ince ama güçlü bir liftir. Bu lifler, ipek elbiselerimizi yapmak için kullandığımız yumuşak ve pürüzsüz kumaşa dokunur. Doğal bir protein olarak, gelinlik yapmak için kullanılan tüm kumaşların en hipoalerjenikidir ve pürüzsüz yüzeyi kuru kir ve kokulara iyi direnç gösterir.

İpek giysiler de her mevsimde diğer kumaş alanlar daha iyi performans gösterir: Kışın sizi sıcak tutabilir ve sıcaklıklar yükseldiğinde rahatça serinleyebilir. İpek, hafif ve hacimli olmayan bir dış katman olarak veya ek sıcaklık için alt etek olarak giyilebilir. İpek lifinin kendisinin karmaşık, prizma benzeri yapısı, gelen ışığı farklı açılarda kırmasına izin verir ve ipek giysilerin ışıltılı kalitesini ve farklı renklerin görünümünü yaratan şeydir. Gelinlik yapmak için kullanıldığında, her mevsim giymek için rahat, hassas, akan bir son oluşturur.

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar,

İpek kalitesi, profesyonel olarak temizlenmesini ve bakımının yapılmasını gerektirir ve asla ev tipi bir makinede veya elle yıkanmamalıdır. Saf yün, keten ve suni ipek gibi, ipek gibi kaliteli ve pahalı kumaşlar bazı yıkama teknikleri ile geri döndürülemez şekilde (renklerinde, boyutlarında ve kaplamalarında) değiştirilebilir. Bu haftanın gönderisinde, düğün gününüzden önce, sırasında ve sonrasında ipek gelinliklere nasıl bakacağınızı özetliyoruz.

BİR İPEK GELİNLİK BAKIYORUM:

İPEK GELİNLİK ELBİSEMİ KENDİM YIKAYABİLİR MİYİM?

Aşağıda özetlediğimiz nedenlerden ötürü, bunun cevabı hayırdır ve saf ipek elbiseler yıkayan gelinlere karşı öneriyoruz. % 100 ipeğin el veya makine yıkama ile zarar görmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, elbiseniz lekelenmiş olsun ya da sadece özel gününüzden sonra gelinliklerin yeni gibi görünmesini istiyorsanız, elbisenizi bir aşamada yıkamak isteyebilirsiniz.

GELİNLİK TEMİZLEME

Temizlikten sonra yeni kadar iyi olmasını sağlamak için, ipek gelinliklerinizi uzman bir temizleyiciye götürmek önemlidir. El yapımı bir saklama kutusunda boks ile birlikte bildiğimiz ve güvendiğimiz bir şirket aracılığıyla ev temizlik hizmetleri sunuyoruz (daha fazla ayrıntı aşağıda).

SAF OLMAYAN İPEK

Parti Kumaş. Bazı yüksek caddeli ipek giysiler makinede yıkanabilir (özellikle günümüzde modern makinelerde genellikle hassas ürünlerin 40 derecenin altındaki sıcaklıklarda yıkanması için programlar vardır). Gelinlik seçerken, yıkanabilir (saf olmayan) ipekin parlaklığını kaybedebileceğini ve zamanla donuklaşabileceğini not etmek önemlidir.

İPEK ELBİSELER KURU TEMİZLENEBİLİR Mİ?

Evet, temizlik, giysileri susuz temizleyen bir işlemdir. Kullanılan temizleme sıvısı bir sıvıdır ve giysiler sıvı bir çözücü içine daldırılır ve temizlenir, ancak su yerine petrol çözücüsü kullanılır (bu nedenle işleme ‘kuru’ denir).

KURU TEMİZLEME: İŞLEM

Ön işlem – Uzman temizleyici, giysilerinizde lekeler arar ve bunları tedavi eder.

Kuru temizleme – Parça kumaş alanlar Kuru temizleme makinesinde çözücü ile temizlenen giysiler.

Nokta temiz ipek – Kalan lekeler, lekelenme sonrası denilen bir teknikle giderilir.

Stok Kumaş. Son İşlem – Giysiler temizlendikten sonra, yeni gibi görünmeleri için preslenir, katlanır ve paketlenir. İpek elbiseler en iyi asitsiz kağıt ile profesyonel bir kutuda saklanır. Bu, güneş ışığına, neme veya sıcağa maruz kalmayı azaltır. (Bu hizmeti evde sunuyoruz.)

KURU ELBİSELER TEMİZLENDİĞİNDE İPEK ELBİSELER BÜZÜLÜYOR MU?

Hayır, bu makineler özellikle kumaşın büzülmesini önlemek için tasarlanmıştır. Kuru temizleme makineleri uygun şekilde bakım yapılmazsa veya temizleme işlemi sırasında arızalanırlarsa, büzülme meydana gelebilir, ancak bu şanssız olacaktır. Böylece ipek elbisenizi kuru temizlerken, makinelerin düzenli olarak kontrol edildiğini ve sizin ve temizleyicinin elbisenizin hangi kumaştan yapıldığını tam olarak bildiğini kontrol edin.

KURUTMA MAKİNESİNE İPEK KOYARSANIZ NE OLUR?

Asla, ipek elbiseni asla kurutucuya koymayın. Kurutma makinelerinde oluşan ısı, ipliğin büzülmesine ve kurutucu tamburla kumaşın donuklaşmasına ve sürtünmesine neden olabilir, budaklar veya beyaz çizgiler oluşturabilir.

İPEK BAKIMI NASIL YAPILIR

Gelinlik etek uçları nasıl temizlenir,camasir makinesinde gelinlik yıkanır mı,gelinlik sararması nasıl geçer,gelinlik temizleme spreyi,camasir makinesinde gelinlik yikama,gelinlik nasıl ütülenir,gelinlik nasıl saklanır,saten gelinlik lekesi nasıl çıkar,

Spot kumaş. Elbisenizi doğrudan güneş ışığı almayan ve ısıtıcılardan veya radyatörlerden uzak kuru bir yerde saklayın. Daha önce de belirtildiği gibi, ipek bir gelinlik saklamanın en iyi yöntemi, profesyonel bir kutuda koruyucu, asitsiz kağıt ile gevşek bir şekilde katlanmıştır. Elbiseni temizlemeye ihtiyacın olduğunda, düğünden sonra bunu çok uzun süre bırakmamak önemlidir. İpek olmayan giysilerdeki lekelerde olduğu gibi, genellikle taze olduklarında en kolay şekilde çözülürler.

İPEK ELBİSENİZİN DÜZGÜN BAKIMI İÇİN İPUÇLARI:

İpeğini güçlü güneş ışığından uzak tutun.

Alkol kumaşa zarar vereceğinden, ipek elbisene herhangi bir saç spreyi veya parfüm almayın.

Sert sürtünme liflere zarar verdiği için, ipliğin yıkamadan önce çok kirli olmasına izin vermeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın