Pamuklu Giysilerin Avantajları.

Pamuklu Giysilerin Avantajları.
Pamuklu Giysilerin Avantajları.

Pamuklu Giysilerin Avantajları.

Dünya başka doğal lif daha pamuk kullanır ve öncelikle yetiştirilen ve bez yapmak için kullanılır. Pamuk bitkisinin diğer kısımları iyi kullanılmış.

Parça Keten Alanlar
Parça Keten Alanlar

Kumaş Alanlar. Ulusal Pamuk Konseyi’ne göre gıda, plastik ve kağıt ürünlerinde kullanılmaktadır. Pamuğun doğal bir ürün olması ve giyim ve giysi olarak tasarlanma biçimi nedeniyle, nemi kontrol etme, rahatlama, konfor sağlama gibi birçok avantajı vardır, ayrıca hipoalerjenik, hava koşullarına dayanıklı ve dayanıklı bir kumaştır.

Nem kontrolü

Pamuklu kumaş nefes alabilir ve nemi vücuttan uzaklaştırarak emer ve  göre bir havlu gibi bir sıvıyı ciltten arındırır. Pamuk, egzersiz yaparken cildinizin ve giysilerinizin arasında nem birikmesini engellerken rahat kalmanızı sağlar. Pamuk Promosyonu Uluslararası Forumu, pamukun nemi hissetmeden önce ağırlığının beşte birine kadar su alabileceğini belirtmektedir.

Yalıtım

Pamuklu Giysilerin Avantajları.
Pamuklu Giysilerin Avantajları.

Kumaş Alan. Pamuklu giysiler, pamuklu kumaş lifleri arasında hava tutması nedeniyle, ısı yalıtımı sağlayarak, yaz aylarında ısıdan ve kışın soğuğa karşı korur. Giysilerdeki pamuk lifleri, kumaşı deriden uzak tutar, ayrıca yalıtım ve rahatlık sağlayan deri ve kumaş arasında daha fazla havanın tutulmasına olanak tanır.

Hipoalerjenik

Pamuklu kumaş nadiren alerjik reaksiyonlara neden olur ve genellikle pamuklu alerjisi olanlar için pamuklu pamuklu giysiler önerilir. Pamuk hipoalerjenik olduğundan ve cildi tahriş etmediğinden, bandaj ve gazlı bez gibi medikal ürünlerde kullanılır ve bebek giysileri söz konusu olduğunda tercih edilen kumaştır.

Kötü hava şartlarına dayanıklı

Pamuklu kumaşlar, kumaşın yapımı ve bitirilmesiyle hava koşullarına dayanıklı giysiler içine kolaylıkla üretilebilir. Örneğin, hava koşullarına dayanıklı bir giysi yapmak için hava geçirmeyen bir kaplamaya sahip olan sıkı, yoğun bir kumaş haline getirilebilir, ancak pamuklu kumaş, konforunu ve nefes alabilirliğini korur parti kumaş alanlar.

Konfor

Pamuklu giysiler yumuşak ve kolayca gerilebilir, bu da onu giymek için rahat bir kumaş haline getirir. Uluslararası Pamuk Forumu’na göre, yumuşaklığı ve rahatlığı nedeniyle, genellikle iç çamaşır ve iç çamaşırlarda kullanılır.

Dayanıklılık

Ucuz Kumaş. Pamuk, yüksek mukavemete sahiptir, bu da sağlam, dayanıklı ve yırtılma veya yırtılma olasılığını azaltır. Islak olduğunda yüzde 30 daha güçlüdür, sıcak suda çok sayıda yıkamaya dayanır.

Giydiğimiz çamaşırlarda genellikle kullanılan kumaş iki işlemle üretilir: Ham pamuk iplik haline getirilen “eğirme prosesi” ve ipin dokumaya dokunduğu “dokuma işlemi”. Burada bazı süreçleri kullanarak her süreci detaylı olarak açıklayacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın