Parça Keten Alanlar

Parça Keten Alanlar

Yün ve keten, insanların takdir ettiği en eski kumaşlardan biridir. Öncelikle, keten yatak ve havlular ve masa örtüleri gibi diğer ev tekstili için kullanılmıştır. Fakat az kalsa kıyafetler giymişlerdi. Keten Parçası Alanlar.

Parça Keten Alanlar

Parça Keten Alanlar

Tekstil piyasasının neredeyse tamamen, keten açıklandığı gibi 19. yüzyılın daha sonraki yıllarda ise, ithal pamuk, neredeyse tek yerli tekstil hammadde tercih edilmeye başlandı. Sadece bir asır sonra, keten kumaş yeniden keşfedildi ve eko-doğru bir doğal elyaf olarak kullanıldı – bugün de sevgi devam ediyor.

Ve haklı olarak, çünkü: keten kumaş, örneğin, büyük özellikleri vardır çok iyi. Sonuçta ortaya çıkan kumaş, hava cepleri için az yer kaplayan çok pürüzsüzdür. Bu da onunla neredeyse eksiksiz bir getiriyor. Özellikle Tabiat Ana’daki elyaf bakteri öldürücü olduğu için, pürüzsüz, sağlam dokularda küçük yerleşim alanlarında mikroplar bile bulunur.

Keten Parçası Alanlar. Ayrıca, dikkat edilmesi gereken, ketenlerin nemi tutabilmesidir. Nemi (vücut ter ve nem) emer, ancak çabucak atar, öte yandan bir kuru ısıtma olarak oldukça serin olarak algılanır. Bir keten kumaşını yaz kumaşıyla sevmemizin nedenleri! Nemin bu tipik “keten kumaş” idaresi de ketenin neredeyse antistatik olduğu ve kirlenmeye fazla hassas olmadığı anlamına gelir.

Parça Keten Alanlar

Parça Keten Alanlar

Tüketici olarak, keten kumaşın pamuğun yanı sıra sürtünmeyi de ele almadığını bilmelisin. Bu nedenle nazik döngü açıklandı! Keten, yıkama aktif maddelerinden korkacak bir şey taşımaz, yıkanabilir ve kaynatılabilir – ve herhangi bir sorun yaşamadan. Bununla birlikte, keten kuru sıcaktan hoşlanmaz: bu nedenle yalnızca  keten giysileri kumaş hala nemli ise. Aksi takdirde, pürüzsüz buhar altında!

Eko denge için keten

Keten Parçası Alanlar. Pamuğa ek olarak, keten kumaşın dünya üretimindeki  dünya çapında pamuk üretimi) yaklaşık 2 milyon ton ile karşı karşıya. Fakat çok az kimyasal içeren keten (gübre, zirai ilaç) pamuktan öteye geçtiği için tarımı açısından puan verir. Sonuçta, keten, organik kalitede (kontrollü organik tarım) yetişen tek doğal elyaftır, diyor.

Biz keten kumaşövgü ve gömlek, ve elbiseler gibi kostüm moda yaprak dökmeyen giderek daha fazla bir şey bulamadık özellikle yaz aylarında ve sıcak havalarda, en değerli materyal: keten veya itibaren biz biraz duymuş.

Keten Parçası Alanlar. Düzgün de üstün bir disiplin değildir ve kullanımı kolay sağ ipuçları ile satırları korumak onun çok yönlü hoş ile kumaş giymek ve mükemmel cilt toleransı böylesine fevkalade karmaşık olmayan bir değer olsa bile bilinçli ve dikkatli Keten bakımı ona uzun ömürler versin ve keten veya keten gömlek olarak.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN