Parça Kumaş Alanlar

Parça Kumaş Alanlar
Parça Kumaş Alanlar

Polyester kumaşın geniş bir kullanım yelpazesi sunduğu inkar edilemez. Herhangi bir sentetik materyalde olduğu gibi reaksiyonlar meydana gelebilir ancak bu, pamuk gibi diğer elyaflarla harmanlanarak önemli ölçüde azaltılır. Parça Kumaş Alanlar. Kumaşlara ve tekstile (hatta doğal elyaflara) yönelik istenmeyen reaksiyonlar her zaman mümkündür, ancak genel olarak polyester kullanımı yararlıdır ve zararsızdır.

Parça Kumaş Alanlar
Parça Kumaş Alanlar

Malzeme, eski moda çift katlı 70 polyesterlerin omuzlarına bir önyargı yükü taşıyor. Bununla birlikte, modern polyester kumaşlar geniş bir yelpazede gelir ve yüksek kaliteli liflerden yapılır. Teknolojik ilerleme sayesinde polyester, gelişmiş kumaş hissi, perdelik kumaş ve görünüm ile doğal ve pahalı kumaşlarla rekabet etme fırsatı verir. Kumaştır ve nefes değil, bir dereceye kadar, fazla vücut ısısı, ateş basması ya da kim nemli ortamda bulurlar, malzeme değil en ideal seçim olanlar için yapım olacaktır.

Parça Kumaş Alanlar. Modern polyester, yüksek kaliteli bir versiyona ve doğru harmanlanmış kumaşa karar verirseniz, görünüm ve his açısından kesinlikle ipek veya yün ile rekabet edebilir. Birçok lüks marka, çoğunlukla ömrü uzatmak ve efektler yaratmak için koleksiyonları için polyester kumaş kullanmaktadır.

Gerçekten saten nedir? En başta hammadde değil. Saten, bir atkı ipliğini zayıflatmadan önce birkaç çözgü ipliğinin atkı yönüne yerleştirildiği ve tekrarlanan bir desenle yapılan bir örgüdür. İpliklerin küçük geçişi nedeniyle hepimizin bildiği ve sevdiği pürüzsüz ve lüks bir yüzey yaratıyor.

Spot Kumaş Alanlar
Spot Kumaş Alanlar

Çözgü ve atkı ipliğinin tam düzenlenmesi nedeniyle saten dokumacılığı nispeten karmaşıktır. Atkı ipliğinin kesişme sonraki satırın sonraki paralel çözgü geçirilir tuval dokuma, aksine, atkı ipliğinin saten dokuma kesişme bu döngü tekrar edilir önce en az bir çözgü ipliği üzerine yerleştirilir olup.

Parça Kumaş Alanlar. Her şey bağlı!  İpek, naylon veya polyester gibi filamentli elyaflardan saten bir örgü yaparsanız , sonuç bir saten kumaş olur. Bazı tanımlar, ipek bir saten yapılması konusunda ısrarcı.

Saten örgü için pamuklu (kısa lifli bir iplik) kullanıyorsanız, sözde saten yapmış olmalısınız. Genellikle “saten” ismi yanlışlıkla sedana geldiğinde kullanılır: farklılık kullanılan ipliğin içinde. Buna ek olarak, saten kumaş ağırlıklı olarak çözgü ipliği tarafına bakmaktadır, burada saten atkı ipliğini göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın