Parti Gabardin Alanlar

Parti Gabardin Alanlar

Gabardin – Yaz için ve kış için hem gayet uygun neredeyse pratik bir su geçirmez kumaş, çoğu zaman sokakta çalışmak ve sürekli sıcaklık ve yağış değişiklikleri olumsuz etkilerine maruz kalan kişilere giyim imalatı için bir malzeme olarak icat edilmiştir.

Parti Gabardin Kumaş

Parti Gabardin Kumaş

Parti Gabardin Alanlar.  Her şeyden önce, 1879’da bu kumaşa patent veren çiftçiler ve askeri erkekler hakkında düşünüyordu. Bugün markası tüm dünyada biliniyor ve en iyi kumaşlarıyla ilişkilendiriliyor. Ve kumaşın “gabardin” isminin iş kıyafetleri ile uyuşmaması – dolayısıyla Ortaçağda yüksek asalet ve deniliyordu. Başlangıçta kumaş mavi, gri ve turuncu olmak üzere sınırlı bir renk aralığında üretildi, bugün renk yelpazesi gökkuşağının tüm renklerini içeriyor.

Gabardin üretimi

Başlangıçta, gabardin doğal hammaddelerden üretildi – koyun merinosu, pamuklu, doğal ipekli ince yün. Kumaş, iki ince dokuma ipliği ve atkıda bir tane olmak üzere dimi dokuma ile hazırlandı. , Görünür çözgü ve kumaş üzerine düşen suyun olmadığı kadar yoğun örgü edilemez, ve kumaşın yüzü aşağı gelecek şekilde rulo. Parti Gabardin Alanlar kumaş üretimi teknolojisi, kumaşın ön yüzünde belirgin bir çapraz kenarı ile pürüzsüz bir alt yüzü tek taraflı hale getirdi. Daha sonra kumaşta viskoz başladı – selülozdan üretilen en doğal iplik ve daha sonra kimya sanayiinin geliştirilmesi ile sentetik liflerin ilavesi başladı. Günümüzde, polyester elyafların% 100’ünde üretilen gabardin yaygın olarak dağıtılmaktadır.

Gabardinin özellikleri

Parti Gabardin Alanlar

Parti Gabardin Alanlar

Gabardin, başlangıçta ve bugüne değin dokunmak için yumuşak ve hoş en güzel malzemelerden biridir. Başlangıçta kumaş mavi, gri ve turuncu olmak üzere sınırlı bir renk aralığında üretildi, bugün renk yelpazesi gökkuşağının tüm renklerini içeriyor. Yivli örgü dokusu nedeniyle, gabardin kumaş de atmosferik yağışa karşı dayanıklıdır ve yeterince güçlüdür ve sentetik elyafların kullanımı neredeyse kırış yapar ve büzülmesine izin vermez. Parti Gabardin Alanlar.  Daha az yıpranır, sunumunu uzun süre korur ve hammaddelerin bileşimine bağlı olarak kuru temizleme ya da ılık suda yıkama için çok uygundur. Gabardin’den gelen giysilerin en büyük avantajı “nefes aldığı” ve yaz mevsiminde sıcak olmadığı ve kışın soğuk olmadığıdır.

Gabardin uygulaması

Gabardin  kıyafetler giymek için bir bez olarak geldi ancak kumaşın işlevselliği ve pratikliği uzmanlar tarafından hızla değerlendirildi üyeleri gabardin kıyafetleri için askeri üniformadan. Ama en popüler gabardin 30’lu yılların 40’ında XX yüzyılda kazandı. Ne zaman rahat ve pratik katlar, takım elbise, bu kumaştan gelen elbiseler moda oldu. Ancak bugün dünyanın birçok ülkesinde mükemmel bir gabardin üretiliyor ve güzel ve şık giysiler hala dikiliyor. Daha önce olduğu gibi, gabardin, üniformalı polis giysilerini, kurumsal takım elbiselerini, tıbbi çalışanlar için tulumları, ticareti ve hizmetleri telafi etmek için kullanılır. Buna ek olarak, bazı tür gabardin kumaşlar döşemeli mobilya üretimine,

 

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN