Saten Kumaş İstanbul Saten

saten kumaş saten alan saten kumaş istanbul saten kumaş zeytinburnu

Saten Kumaş İstanbul

Saten, oldukça pürüzsüz ve parlak bir yüz tarafına sahip bir örgü türüdür. Çoğu zaman ipekden yaratılan ipek saten kumaş , abiye için ilk tercih olarak bilinir. Bu güzel ve baştan çıkarıcı kumaşa bir göz atalım ve neler sunabileceğini görelim.

Tarihsel olarak, saten döşeme için kullanıldı mobilyalarını örtmek için kullandı. Bu günlerde akşam önlükleri, iç çamaşırları, boxer şortları, bale ayakkabıları, şapkalar, kravatlar ve yatak takımları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaplama astarı kumaşlar genellikle satenden yapılır, çünkü pürüzsüz yüzey kaplamanın altındaki kumaşlar üzerinde kolayca kaymasına izin verir.

Saten Kumaş Nedir?

Saten ve ipek arasındaki fark konusunda biraz karışıklık var. Bilmeniz gereken şey, satenin ipekböceği tarafından üretilen ipekden farklı olarak bir hammadde değil, bir tür örgü olmasıdır. Böylece ipek saten yapmak için kullanılabilir.

Saten adı, bir atkı ipliğinin altına inmeden ve döngüyü tekrar başlatmadan önce atkı boyunca yüzen çözgü iplikleri ile oluşturulan bir örgü türünü ifade eder. Bu örgü daha az geçmeye sahiptir ve herkesin bildiği ve sevdiği pürüzsüz ve parlak bir yüzey oluşturur. Parlıyor, çünkü yansıtan ışık lifler tarafından dağılmıyor: örgüler üzerinde eşit ve yalan söylüyor veya “yüzüyor”.

Bazı kumaş safları, saten kumaşın sadece ipekten yapılabileceği konusunda ısrar ediyor. Başlangıçta, süreç Çin’de ortaya çıktığında durum böyleydi.

Tipik Özellikler

Saten kumaş doğal ve sentetik elyaftan yapılabilir, bu nedenle kalitesi değişir. Yine de, tüm saten türleri için ortak bazı özellikler vardır. Onlar neler?

Saten tipik olarak bir tarafı parlak ve bir tarafı donuktur.

Kumaş pürüzsüzdür ve dramatik bir şekilde düşer, bir elbise şeklinde giyildiğinde lüks ve baştan çıkarıcı görünmesini sağlar.

Saten örgüler esnektir ve bileşik eğriler etrafında oluşturulabilir.

Uzun saçlı insanlar saten çarşafları sever, çünkü saçları uyurken dolaşma olasılığı daha düşüktür – saç telleri pamukla olduğu gibi sürtünme yaratmak yerine kumaşı “kaydırır”.

Saf ipekten yapılan saten hipoalerjenik ve çok nefes alabilir.

Türleri

Gün içinde saten kumaş, kraliyet ailesi ve asalet için ayrıldı. Zaman değişti ve bugün herkes giyebilir, ancak kumaş aynı karaktere sahiptir: tatlı ve asil ve hala lüksü temsil ediyor.

Elbiseler, etekler ve daha fazlasını oluşturmak için kullanabileceğiniz çeşitli saten kumaş türleri vardır. Aşağıda en iyi bilinenlerden bazıları verilmiştir:

Bu tablo, neredeyse herhangi bir kumaş mağazasında bulabileceğiniz en popüler satenleri içerir. Bununla birlikte, terlik saten, faconne saten, çiftçinin saten vb.Gibi daha az bilinen çeşitler de vardır. Artı, saten kumaş ipek, polyester, pamuk, asetat ve diğer birçok elyaftan yapılabilir, bu da sonunda görünümünü ve dokusunu etkileyebilir.

Saten ve Sateen Arasındaki Fark

Saten ve saten eşanlamlıları var mı? Bunu söyleyebilirsin. İki kumaş benzer görünüyor, ancak saten biraz daha az parlaklığa sahip olma eğilimindedir. Onların arasındaki fark ne?

Dokuma

Saten saten örgüyle, saten saten örgüyle yapılır. Çoğu insan hiçbir fark görmez, ancak profesyonel bir terzi hangisinin hangisi olduğunu hemen söyleyecektir.

Lif

Saten% 100 kısa elyaf pamuktan yapılır. Saten ipek, polyester, naylon, vb. Yapılabilir. Başka bir deyişle, elinizde tuttuğunuz saten kumaş pamuktan dokunuyorsa, saten tutuyorsunuz.

Her iki kumaş da elbiseler ve ceketlerden pantolon, etek, şort ve iç çamaşırlara kadar giysiler tasarlamak için kullanılır. Bunları döşemelik ve yatak takımlarında da bulabilirsiniz. Bununla birlikte, pamuklu saten daha sert ve daha dayanıklı bir malzemedir, bu nedenle günlük kullanım ve yatak çarşafları gibi sürekli kullanım gerektiren projeler için en uygun olacaktır.

saten kumaş saten alan saten kumaş istanbul saten kumaş zeytinburnu

Neden Daha İyi?

İpek saten kumaş, bir kadının dolabındaki hemen hemen her ürün için mükemmel bir seçimdir. İç çamaşırından iç çamaşırından ofis bluzlarına ve kokteyl elbiselerine kadar çekiciliğini açar ve giydiğiniz andan itibaren esir alırsınız. Saf ipekten yapılmış saten cennet gibi hissediyor ve bir tane gibi görünüyor! Onu bu kadar sevimli yapan nedir?

İpek saten hipoalerjeniktir

Çok nefes alabilir

Emicidir

Hoş bir parıltıya sahiptir

İpek saten statik elektrik çekmiyor

İpek saten sentetik satenden daha pahalıdır. Sentetik elyaflar o kadar da kötü olmasa da, projeleriniz için en iyi saten kumaşı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler:

Sentetik saten iyi nefes almıyor

Polyester saten çok parlak olma eğilimindedir

Sentetik satenlerin çoğu kaygandır

Bu saten kumaş oldukça ısınabilir ve çok yapışabilir

Sentetik satenler daha ucuzdur. Dayanıklıdır ve maksimum parlaklık sağlar, bu da buzz üretmeyi hedefliyorsanız mükemmel bir kalitedir. Yine de, doğal ipek saten cildi tahriş etmez ve dokunuşa harika gelir ve bu yüzden polyester ve naylon satenlere göre sıklıkla tercih edilir.

Son Kullanımlar

Saten kumaş, İstanbul lüks giyim için en iyi seçeneklerden biridir. Bu kumaşla, tasarımınızla her şeyi dışarı çıkarmak zorunda değilsiniz, sayısız kristal veya payetle süsleyin. Elbisenizin çok basit bir kesimi olabilir, ancak saten yapılırsa pahalı ve zarif görünecektir. Saten yapmak için idealdir:

Abiye giyim

Gelinlik

korseler

Etekler

Bluzlar

Gömlekler

kadın iç çamaşırı

İç çamaşırı

Astar

Saten, terzilikte sıcak bir favori, ancak şık ve sofistike parçalar oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok yol var. Hakkında düşün

Kravat

Şapkalar

Bale ayakkabıları

Atletik şort

eldiven

Gerdanlıklar

Eşarplar

Broş

Cüzdanlar

Saten kurdeleler, ister elbise, şapka ister yastık kılıfı olsun, her tasarıma lüks bir dokunuş katacak. Bu da bizi saten kullanmanın başka bir yoluna getiriyor: çarşaf, hafif döşeme, iç kaplama ve lüks mendiller.

Elbise Stilleri

Elbiseler genellikle saten ile yapılan bir numaralı ürünlerdir. Saten elbiseler çok yönlüdür: onları ofis partilerine, doğum günü kutlamalarına, proms’lara, düğünlere veya sadece bir ruh halindeyken giyebilirsiniz. İşte saten dikmek elbise stilleri hızlı bir listesi:

küçük bir siyah elbise

kılıf elbise

kayma elbisesi

çay elbisesi

gömlek elbise

şal ​​elbise

patenci elbisesi

Saten elbiseler, flört miniden muhteşem maksi’ye ve çeşitli silüetlere kadar çeşitli uzunluklarda gelir. Streç saten kumaşlar, kusursuz figürlerde çarpıcı görünen vücudu saran tasarımlar yaratmamızı sağlar. Boyun çizgisi, etek, bel veya kol gibi detaylarla çok şey oynayabilir.

Siyah ve kırmızı saten elbiseler klasik olarak kabul edilirken, beyaz ve fildişi saten kumaşlar çoğunlukla gelinlerle ilişkilidir. Bu sınırlar kolayca değiştirilir ve her kadın kuralları değiştirebilir ve en sevdiği bir rengi seçebilir. Düğüne pembe saten elbise giyemeyeceğini kim söyleyebilir?

Gümüş ve altın saten elbiseler partiler, gala etkinlikleri, müze ziyaretleri ve sanat galerileri için mükemmeldir. Bu renkler dikkat gerektirir, ancak aşırı güç vermezler. Ayrıca, siyah kumaşla birleştirerek görünümü kolayca giydirebilirsiniz.

Gelinlik için Saten Kumaş

2021 ‘da gelin modası hakkında birkaç kelime.

İpek saten, gelinlik, organze, şifon ve tül ile birlikte en popüler dokular arasındadır.

İpek saten pelerinler, capeletler, düğün ceketleri için kullanılabilir.

Prenses pelerinler 2019’daki tüm öfke. Tül veya şifon gibi şeffaf kumaşlarla gidebilirsiniz, ancak saten kurdele ile bir arada tuttuğunuzdan emin olun.

Saten kumaş, işlemeli tül ve dantel ile eşleştirmek için mükemmel bir seçenektir.

Saten kurdeleler, gelinin beline, eşleşen veya zıt renkte bir vurgu yapar.

İpek saten, eldiven, cüzdan veya omuz yayları gibi gelin aksesuarları için mükemmeldir.

Çıkarılabilir saten kollu askısız elbisenize eşlik edebilir.

Modern gelinler katı, jakarlı ve işlemeli saten arasında seçim yapar. Modaya uygun renk paleti, beyaz, fildişi, pembe ve çıplak etrafında toplanmıştır. Bu arada elbiseler artık bir zorunluluk değil! Birçok moda tasarımcısı düğün tulumları ve pantolonları sunar ve cesur gelin iseniz, bunları satenle yapmayı düşünün!

Bakım İpuçları

Saten kumaş lüks, yani kraliyet tedavisine ihtiyacı var. Aşağıda saten giysilerinizin ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

Kuru temizleme, tüm saten türleri için tercih edilen bakım yöntemidir, ancak sentetik olanlar evde elle yıkanabilir.

Çoğu saten parça ütülenebilir. Düşük ateşte içlerine doğru bastırın. www.partikumas.com  çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz bir pamuklu kumaş parçası veya özel bir demir ayakkabı gibi bir tür koruma kullanmak her zaman daha iyidir.

Su spreyi saten kumaşta lekeler bırakabilir, bu nedenle ütü yaparken kaçının.

Saten giysiler sıkılmamalıdır. Bunun yerine, güneşten uzak bir askıda kurumalarına izin verin.

İşlemeli saten kumaş İstanbul özellikle payetler, boncuklar ve kristaller içeriyorsa bir hazinedir. Bu tür kumaşlara özen gösterilmelidir. İşlemeli desene zarar vermemek için profesyonellere başvurun.

Yüksek kaliteli bir saten kumaş alanlar, kendinize biraz ipek alın! Nadiren yıkanmış tüm ipek malzemeler gibi sadece kuru temizleme yapılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın