Toptan Kumaş Alanlar

Toptan Kumaş Alanlar

Toptan Kumaş Alanlar. Biyolojinin bir ürünü olarak, pamuk lifleri, DNA ile doldurulan bir çekirdek dahil olmak üzere hücrelerin içeriklerini içerir. Başka bir deyişle, kotların genleri var. Aslında birçoğu. Her pamuk lifi bütün pamuk genomunun bir kopyasını tutar.

Parça Kumaş Alanlar

Parça Kumaş Alanlar

Herhangi bir özel hücre tipinde olduğu gibi, pamuk lifi hücreleri tuttukları genlerin sadece bir kısmını kullanırlar. Petal gelişimi, kök büyümesi ve gövde kuvveti gibi şeyleri kontrol eden genler, fiber hücrelerde “kapalı” hale gelir ve onlardan herhangi bir protein elde edilmez. Fakat lif oluşumu için önemli olan genler “açık”. Bir gen “açık” olduğunda, protein yapmak için dönüştürülen transkribe edilir. Proteinler daha sonra hücrenin çalışmasını gerçekleştirir.

Toptan Kumaş Alanlar. Pamuk lif hücrelerinde aktif olan genlerin çoğu, tüm hücre tiplerinde ortak temel işlevleri yerine getiren “temizlik” proteinlerini kodlar. Diğer aktif genler, pamuk lifi oluşumuna özgüdür. Örneğin, pamuk lifi büyümesinin erken “uzama” fazı sırasında, peroksidaz enzimi, bitki hücre çeperini gevşetecek ve uzatacak şekilde bitki hücresi çeperini gevşeten kimyasallar üretir. Daha sonra, enzim selüloz sentazı, hücre duvarını yoğunlaştıran selülozu oluşturur.

Farklı pamuk türleri farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılıkların çoğu, genlerdeki varyasyonlardan kaynaklanır.

Tüm organizmalarda olduğu gibi, pamuk bitkileri genlerinin kopyalarını yavrularına aktarır. Pamuk, cinsel olarak ürettiği için, pamuk yavruları her bir ebeveynden birer genin iki kopyasını (veya alelini) alır.

Toptan Kumaş Alanlar

Toptan Kumaş Alanlar

Toptan Kumaş Alanlar. Genlerdeki varyasyonlar, lif uzunluğunu, miktarını, kalitesini ve fotoğraf, renk ve ateş direncinde gösterildiği gibi etkiler. Bilim adamları, bunları ve diğer lif ve bitki özelliklerini etkileyen genleri incelemekle ilgilenir, böylece yeni pamuk çeşitleri geliştirebilirler.

Bir dokuma kumaş yapılan bir pamuk ipliği veya iplikler imal gelen bir karışımın bir pamuk ve kimyasal elyaflar ya da elde edilen ile dokuma pamuk ve kimyasal ya da karışık konuları.

Kullanım ve pamuk lifi ve elle üretimi ve iplik ve kumaş dan pamuk oldu yaygın içinde Hindistan ve Çin birçok yüzyıllar önce. Pamuk kumaşlar vermedi değil hale bilinen yılında Batı Avrupa’da kadar Haçlı. Kulübe üretimi başladı yılında Avrupa’da yılında 14 yüzyılda, Çoğunlukla için kumaşlar ile bir keten çözgü ve pamuk atkı; Pamuklu kumaşlar edildi sık ithal gelen Doğu Hint Adaları. Gelen 1770’ler, olarak bir sonucu ait gelişmeler de iplik çerçevesi, makine üretimi ve pamuk kumaş edildi başlatılan içinde Büyük Britanya. Bununla birlikte, kumaş imal edildi oldukça kaba ve kalın ve ince pamuklar ithal edilmeye devam etti.

Yorum Yap

error: Content is protected !!
Open chat
7/24 BİLGİ İÇİN YAZIN