Yazlık Kumaşlar Yazlık Keten Kumaş

Yazlık şifon kumaş,yazlık krep kumaş,yazlık kumaş modası,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık saten kumaş,yazlık viskon kumaş,yazlık keten kumaş,yazlık kumaş isimleri,

Yazlık Kumaşlar Yazlık Keten Kumaş

Kumaş, Dokuma

Bir makale üretilen göre dokuma, bir, ile titreşim ve dikey ipliklerin boyuna (çözgü) ve çapraz (atkı). Olarak bazı durumlarda, ek sistemler arasında parçacığı olabilir olarak kullanılan üzere oluşturan bir şekerleme ya da desenler. Dokuma kumaşlar olan en yaygın tekstil; bunlar olabilir edilebilir üretilen olarak bez ya da Bitmiş ürünler, örneğin olarak eşarplarıyla veya masa örtüleri. Dokuma kumaşlar olan ince (genellikle daha fazla 5 mm) genişliğinde (genellikle yukarı için 1,5 m ve bazen kadar kadar 12 m), ve bir değişen uzunluğa. Uzunlukları arasında kumaş tedarik için ticari kullanım edilir adlandırılan parçalar ve vardır genellikle 20-40 m uzunluğundadır. Dar şeritleri daha fazla 0.4 m genişliğinde olan  aynı zamanda üretti.

Sınıflandırma ve dokuma kumaş. Dokuma kumaşlar sınıflandırmasına

Dokuma kumaşlar edilir üretilen gelen hemen hemen her türlü bir tekstil lifleri ve iplikleri. Bağlı olarak ilgili sektörün bir tekstil sanayi üretim kumaş ve ana lif bileşimi, bunlar olabilir edilebilir sınıflandırmasına olarak pamuk, keten, yün, ipek, veya başka bir kumaş. İpek kumaş olabilir edilebilir üretilen gelen insan yapımı lifler ya da doğal ipek. Dokuma kumaşlar olabilir edilebilir imal gelen bir tek tip bir elyaf veya iplik ya da birlikte bir karışım içinde değil daha fazla 10 oranında bir başka tipi, gelen bir karışımın bir parçacığı elde gelen çeşitli türleri arasında elyaflar; ya da gelen bir sırayla değişen arasında çeşitli tipleri bir ipliği. Bağlı olarak ilgili bunların amacı, dokuma kumaş olabilir edilebilir sınıflandırmasına olarak iç ya da endüstriyel.

Kumaş parçası alanlar,kot parçası alanlar,gabardin parçası alanlar,şifon parçası alanlar,viskon parçası alanlar,penye parçası alanlar,polar parçası alanlar,parça polar alanlar,kumaş parçası alan,ham kumaş alanlar,
Kumaş parçası alanlar,kot parçası alanlar,gabardin parçası alanlar,şifon parçası alanlar,viskon parçası alanlar,penye parçası alanlar,polar parçası alanlar,parça polar alanlar,kumaş parçası alan,ham kumaş alanlar,

Yazlık Kumaşlar

Evde kumaş hesabı için yaklaşık üçte ikisi arasında toplam miktarda bir kumaş üretilir; bunlar edilir bölünmüş içine giyim kumaşları için iç çamaşırları, elbiseler, takım elbise, ve eşarplarıyla; dekoratif kumaşlar – döşemelik kumaşlar ve örtüler; ve nem emici kumaşlar – havlular ve peçeteler için. Tekstil endüstrisi dikkate kumaşlar imal içinde büyük miktarlarda, örneğin olarak basma ve saten kumaş satın alanlar olarak ayrı gruplar.

Kumaş satın Alanlar Yazlık Keten Kumaş

Çoğunluğu ve iç kumaş edilir yapılan gelen pamuk. İpek ve keten bulunmaktadır , ikinci ve üçüncü olarak üretim hacmi. Yün kumaş olabilir edilebilir üretilen gelen yün iplik bir ince, düzgün (taranmış) iplik için yapım elbiseler, takım elbise, ve palto; den daha kalın (yoğunlaştırılmış) iplik için palto ve takımları; ya gelen En kaba, kalın yoğunlaştırılmış iplik için yapım palto ve battaniye.

Terimleri, “dokuma durumu” ve “gri ürünler” olan tatbik için tamamlanmamış kumaş satın alan sahip olmuştur çıkarıldı gelen tezgahın. İplik boyanmış kumaşlar edilir üretilen gelen ipliklerin ve çeşitli renklerde; melanj kumaşlar edilir elde gelen iplik yapılmış gelen bir karışım içinde elyaf ve farklı renklerde. Olarak ilave etmek a düz yüzeyi, kumaş olabilir da sahip bir havlı dış tabaka, ya da şekerleme. Tüylü kumaş sahip bir şekerleme, ya ilmekli veya kesme, bir oluşturulmuş göre bir ek sistem arasında parçacığı; içerisinde kumaşlar, şekerleme olup meydana gelen dolgu. Keçeler sahip bir yüzü olduğu böylece sıkıştırılmış olarak Bir yol arasında fulling o örgü edilir gizlenmiş. Kalınlaşmış lifler olabilir olarak kullanılan üzere meydana kaburga ile yüzey arasında kumaş; desen de kabartma olabilir , aynı zamanda olarak üretilen ( bkz JAKAR EKİ ). Birden fazla kumaş edilir üretilen gelen birçok üst üste gelen çözgü ve edilmektedir tutulan birbirine göre ortak atkı iplikleri.

Kim Kumaş Alır? Yazlık Şifon Kumaş

Şalvarlık kumaşlar,şalvar kumaşları,şalvarlık kumaş kime satarım,şalvarlık kumaş satın alan,şalvarlık kumaş satanlar,şalvar için kumaş nerede satılıyor,şalvarlık poliviskon kumaş,şalvar kumaşı kimler alıyor,

Önce kumaş edilir teslim için bir tüketici, bunlar edilir , genellikle maruz için , ağartma , boyama ya da baskı ve çeşitli türleri arasında son bitirme işlemleri. Homojen boyanmış kumaşlar edilir boyanmış olan bir tek renkli; baskılı kumaş sahip bir desen baskılı üzerinde bir yan.

Gelen tek tip bir kumaş, farklı gelen bir başka olarak da bir özelliği, bu şekilde kalınlık arasında parçacığı, sayısı bir parçacığı başına birim uzunluk veya genişlik, ya da dokuma paterni, edilir belirlenmiş göre bir tanımlama kodu sayısı  üretir yaklaşık 4.000 bireysel türleri bir kumaş.

Birincil özellikleri ve özellikleri arasında dokuma kumaş. Yapısıarasındabirdokumakumaşolanözelliğiilekalınlığıarasındaparçacığı(kararileiplikyoğunluğu,olduğu ile ağırlık olarak gram arasında, iplik örgü, göre oranı ve esneme ve çözgü ve atkı iplikleri, ve ile yüzey yapısı (düz ya da napped). Özellikleri ve görünüşü ve bir dokuma kumaş olan tespit göre kumaş yapı ile özellikler arasında parçacığı ve ile bitirme.

Yazlık Kumaş İsimleri

Gelen dokuma kumaş olan sertifikalı uygun için üç kalite kategoriye: üstün, birinci ve ikinci. Kumaşlar sahip olmuştur verilen durum conta arasında kalitesi vardır içinde üstün kaliteli kategorisi; kumaş var olan sınıflandırılmış olarak bir ikinci kalite edilir alınan üzerinden bir üretim. Üretim yöntemi, yapı ve nihai bitirme edilir alınan içine hesabı zaman bir kumaş olduğu tayin için bir kalite kategori olarak olan bu tür göstergeler olarak yoğunluğu ( ağırlık arasında 1 metrekare m ait kumaş), çekme, renk haslığı, beyazlık, taşınabilirlik, , boncuklanma direnç için kırışma, ve diğer mekanik özellikleri.

Kumaş Nereye Satarım?

Yoğunluk karakterize miktarı arasında malzeme kullanılan içinde üretimi ve kumaş ve dolaylı olarak kumaş kalınlığının. Bu değişiklik den 30 g başına metre kare m için ipek şifon krep için 1.000 g başına metre kare m için tuval ve kayış. Yoğunluk arasında en yaygın kullanılan elbise kumaşlar, örneğin olarak basma kumaş  ve saten, bir 90-150 g başına metre kare m, ve için yün takım elbiselik kumaşlar 250-400 g başına metre kare m. Çekme ait bir dokuma kumaş gösterir azalma olarak boyutu, ifade içinde yüzde bir başlangıç değeri, sonra , yıkama, kurutma, kuru temizleme ve depolama. Kabul edilebilir değerler Hangi 1.5-5 oranında için çözgü büzülme ve 1.5-3.5 yüzde için atkı büzülme. Renk haslığı arasında bir kumaş olup test için maruz için ışık, hava koşullarına (eklem maruz için hafif ve atmosferik koşullar), yıkama, ve sürtünme. Renk haslığı olduğu karar görsel tarafından araçlarının arasında karşılaştırmalar arasında Test numuneleri ile standart örnekler. En yüksek derece olan 8 için pozlama için ışık ve hiç hava ve 5 için diğer pozlama. Beyazlık arasında bir kumaş olup ölçülen ilgili bir fotometre.

Kumaş Satın Alan Yerler

Yazlık şifon kumaş,yazlık krep kumaş,yazlık kumaş modası,yazlık kumaş çeşitleri,yazlık saten kumaş,yazlık viskon kumaş,yazlık keten kumaş,yazlık kumaş isimleri,

Bir kumaş giyilebilirlik-onun yeteneği için dayanım aşınma, yıkama, kuru temizleme, hava ve diğer efektler olduğu tespit gelen deneysel giyen bir giysi imal gelen kumaş; Bu olduğu da ölçülen ilgili araçlar normal aşınma. Aşınmaya yeteneği olduğu değerlendirilen üzerinde esas arasında herhangi bir azalma olarak mukavemet dayanıklılık ve ağırlık, yanı sıra sıra herhangi bir değişiklik olarak viskozite bir bir çözelti elde tarafından çözülmesi kumaş içinde bir alkali ya da asit. Direnç için aşınma olup özelliği ile sayısına ait kullanım döngüleri olduğu neden imha bir kumaş. Aşınma küçük toplara veya haplara neden olabilir için oluşturulması ile yüzey arasında bir kumaş ile ilgili rulo uçları arasında lifleri. Kumaşlar içeren sentetik elyaflar olan özellikle eğilimli için boncuklanma. Katsayısı bir direnç için kırışması olduğu tespit gelen geri kazanım açısı arasında bir kumaş numunesi bükülen 180 ° ya da gelen değişim içinde boyutları arasında bir yapay preslenmiş kat.

Kumaş Nereye Satılır?

Olarak sipariş için değerlendirmek mekanik özellikler arasında bir dokuma kumaş, kumaşın mukavemeti ve uzama altında uzanan edilir genellikle ölçülen kadar kırılma noktası olan ulaştığı; Kumaş yorgunluk ve diğer özellikleri vardır da değerlendirildi. Kırılma yükü değişir den 50 newton başına 50 mm için gazlı bez için Tuval ve bantlama için 50 mm başına 3.500 Newton ; basma sahip bir kopma yükü ve 250-400 Newton ortalama 50 mm, ve yün çalışmalardaki 350-600 Newton ortalama 50 mm. Uzama olduğu belirtilmiştir olarak fark arasındaki kumaşın nihai ve başlangıç uzunlukta, içinde yüzde.

Değerlendirme ve hijyenik özellikleri ve dokuma kumaş içeren belirleme bölgesinin yeteneği için su ve su buharı; kılcallık; geçirgenliği için hava, su, ve su buharı; ısı iletkenliği; ve, daha nadiren, yetenek için tutun bir elektrik yükü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın